Menu

„Windows 10“ yra „Windows“, kurių mes ilgai laukėme? [Bandome #Windows10]

2015 rugsėjo 27 - Microsoft, Svarbiausia, Windows
„Windows 10“ yra „Windows“, kurių mes ilgai laukėme? [Bandome #Windows10]

13 dienų turėjau „Lenovo ThinkPad 8“ su „Windows 10“ operacine sistema. Per tas 13 dienų parašiau 10 straipsnių (šis – dešimtasis), kiekvieną dieną susidurdavau su skirtingais įspūdžiais, su skirtingais iššūkiais. Stengiausi, kad kiekvienas straipsnis būtų įdomus, kažkuo unikalus. Spėjau atlikti ir labai pavojingų bandymųpalyginti „Windows 10“ su kitais ir patirti labai įvairių jausmų. Buvo smagu sudalyvauti tokiame projekte, tačiau dabar priėjome liepto galą ir laikas pagaliau atsakyti, ar „Windows 10“ yra tai, ko mums reikia ir ar verta naujintis. Laikas apibendrinti visas 13 projekto dienų ir pasakyti savo verdiktą.

Šiandien pagaliau parašysiu galutinį nuosprendį „Windows 10“ OS.

Šiandien pagaliau parašysiu galutinį nuosprendį „Windows 10“ OS.

Ką aptarėme viso projekto metu?

Kaip jau minėjau, per 13 projekto parašiau 10 straipsnių ir jeigu jų netyčia dar neskaitėte arba ką nors praleidote, visos nuorodos į visus mano „Bandome #Windows10“ projekto straipsnius bus čia:

Tokie buvo mano įrašai projekte „Bandome #Windows10“. O jeigu norite paskaityti šio projekto kolegų straipsnius apie „Windows 10“, juos rasite čia. Galbūt ten rasite kažką, ko neradote čia.

Galutinis verdiktas – „Windows 10“ man patiko

Kaip jau minėjau, buvo ir labai tamsių, ir šviesių momentų su „Windows 10“. Tačiau jeigu viską sudėjus į vieną vietą, pasidaro labai aišku, jog „Windows 10“ turi daugiau privalumų, negu trūkumų. O trūkumai, ko gero, tėra laikini. Visos klaidos, universaliųjų programėlių trūkumas, „Cortana“ netobulumas, „Windows 7“ dizaino liekanos – visa tai yra gana nesunkiai ištaisoma. Galbūt kiek sunkiau su planšetėmis – „Microsoft“ turi atrasti tobulą viduriuką tarp funkcionalumo ir paprastumo, ties tuo dar reikia labai daug padirbėti ir „Windows 10“ vis dar tikrai nėra geriausia OS įprastam planšečių naudotojui (nors gykui geresnio pasirinkimo, ko gero, nėra).

„Apple“ pristatydama pirmąjį „iPhone“ turėjo štai tokią skaidrę. Reikia laukti, kada „Microsoft“ rodys panašią skaidrę su vienu iš savo planšetinių kompiuterių.

„Apple“ pristatydama pirmąjį „iPhone“ turėjo štai tokią skaidrę. Reikia laukti, kada „Microsoft“ rodys panašią skaidrę su vienu iš savo planšetinių kompiuterių.

Tačiau kitais aspektais – „Windows 10“ yra tiesiog fantastiška OS. Visų pirma, labai noriu pasidžiaugti, kad „Microsoft“ išklausė vartotojų nuomonių ir užgaidų ir sugrąžino „Start“ tobulesnį, negu bet kada. Ir aš džiaugiuosi, jog jie pasirėmė vienu iš į internetą įkeltų konceptų – „Windows 10“ atrodo labai panašiai į tą konceptą ir tai yra labai retas atvejis, kai tokios didelės kompanijos atsižvelgia į tiesiog eilinio dizainerio nuomonę, kūrinį.

Konceptas, išleistas maždaug tada, kai buvo išleisti „Windows 8“. Prisimenu, kaip tada žiūrėjau į šitą konceptą ir galvojau, kad „Microsoft“ turėtų padaryti būtent tai. Aš tai galvojau, apie tai svajojau, bet tikrai to nesitikėjau.

Konceptas, išleistas maždaug tada, kai buvo išleisti „Windows 8“. Prisimenu, kaip tada žiūrėjau į šitą konceptą ir galvojau, kad „Microsoft“ turėtų padaryti būtent tai. Aš tai galvojau, apie tai svajojau, bet tikrai to nesitikėjau.

Prisimenu, kaip maždaug 6 savaites savo kompiuteryje turėjau „Windows 8“. Patirtis buvo tragiška, kadangi tuo metu „Windows 8“ taip pat dar turėjo daugybę klaidų, „Start“ mygtuko nebuvo ir, apskritai, radau tik kelis man patikusius dalykus. Galiausiai grįžau prie „Windows 7“ ir juos naudoju iki šiol.

Su „Windows 8“ norėjosi daryti tik tai

Matome „Windows 8“ naudojimo pasekmes

Tačiau jau artimiausią savaitę pradėsiu naudoti „Windows 10“. Nes, oh yeah, man patiko ši OS ir aš matau daugybę priežasčių atsinaujinti. Naujasis „Start“ yra kažkas nuostabaus. Paieška ir „Cortana“? Galbūt naudosiu nedažnai, bet kai naudosiu, tai tuo tikrai džiaugsiuosi. „Microsoft Edge“ aš dar duodu laiko, tačiau perspektyvų ši naršyklė tikrai turi. Apie pranešimų centrą aš svajojau vos tik išvydęs pirmąjį „Android“ telefoną, universalios programėlės yra kažkas fantastiško, o „DirectX 12“ naudosiu tikrai dažnai ir džiaugsiuosi. Yra vietų, kuriose „Windows 10“ jaučiasi neišbaigta, bet manau, kad jau lapkričio pabaigoje turėsime pakankamai išbaigtą OS, kadangi lapkritį nusimato keli gana rimti „Windows 10“ atnaujinimai. Gerai, aš naujinsiuosi į „Windows 10“. Bet ar verta naujintis jums?

78818936 Businessman Kissing Computer Monitor

Naujintis į „Windows 10“ tikrai verta. Pamilsite šią OS.

Taip, jeigu jus tikrai sužavėjo visos tos funkcijos, kurios sužavėjo mane, jūs norite turėti „Cortana“ ar pranešimų centrą, jeigu norite to gražaus ir funkcionalaus „Start“,  jeigu nebijote kelių smulkių klaidelių ir jeigu jūsų techninė įranga pilnai palaiko šią OS. Esate žaidimų gerbėjas ar net „Xbox One“ naudotojas? Tuomet jums naujintis yra privalu. Bet apskritai, daugeliui „Windows 10“ bus tarsi gaivaus oro gūsis po „Windows 7“ ar „Winodws 8“, kurio mes taip ilgai laukėme ir naujintis tikrai verta.

Ne, jeigu jūs esate perfekcionistas ir bijote tų smulkių, kartais erzinančių klaidų. Taip pat naujintis nerekomenduoju tiems, kurių techninė įranga neturi tinkamų tvarkyklių (liaudyje – draiverių) arba kurie dėl tam tikrų priežasčių naudoja kažkokias senas programas, kurių „Windows 10“ nepalaiko. Nesakau, kad naujintis tuomet visai nereikia. Reikia šiek tiek palaukti. „Microsoft“ ištaisys klaidas, o jūsų senąsias programas galbūt perkurs kitos kompanijos ir galėsite naudotis jų alternatyvomis. „Windows 10“ yra tikrai verti atsinaujinimo! Juolab visiems legalių „Windows 7“ ir „Windows 8“ OS turėtojams šis atnaujinimas iki 2016 metų liepos yra nemokamas!

Taigi, tai yra viskas. Po šių straipsnių lavinos ir šio apibendrinamojo teksto turėtų būti aišku, jog „Windows 10“ yra „Windows“, kurių mes taip ilgai laukėme ir troškome. Tai geriausia kada nors sukurta „Windows“ versija! O dabar turiu pasakyti „ate“, padėkoti „Microsoft“ už galimybę sudalyvauti projekte ir virtualiai išeiti iškėlus galvą aukštyn:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shares
Share This