Menu

Susipažinkite su mano „LG Optimus G“

2015 vasario 19 - LG, Svarbiausia
Susipažinkite su mano „LG Optimus G“

Tai – mano pirmas įrašas šiame tinklaraštyje. Kitų pirmasis įrašas būtų kažkas apie save ir savo gyvenimą. Mano įrašas, iš dalies, irgi apie tai. Apie tai, kas atspindi mane ir mano gyvenimą. Papasakosiu apie savo „LG Optimus G“ ir jame esančias programėles, modifikacijas ir t.t.

Visų pirma – kodėl būtent „LG Optimus G“? 

Atsakymas paprastas – tuo metu (t.y. 2013 metų rugpjūtį) turėjau gan ribotą biudžetą. Iš esmės, rinkausi tarp „LG Optimus G“, „LG 4X HD“ ir „Samsung Galaxy S3“. „Samsung Galaxy S3“ atkrito vien dėl savo šlykštaus dizaino. Man patinka gražūs daiktai. Be to, ne visai kėlė pasitikėjimą ir „Exynos“ procesorius bei 1 GB operatyviosios atminties.

„LG 4X HD“ atkrito dėl „Nvidia Tegra 3“ procesoriaus – „Nvidia“ nelabai mėgsta teikti palaikymą savo nenusisekusiems procesoriams.

Praėjo beveik metai su puse. Ar gailiuosi? Nei kiek. „LG Optimus G“ buvo puikus pasirinkimas. Nei „Galaxy S3“, nei „4X HD“ negavo „KitKat“ atnaujinimo, o „Optimus G“ gavo. Be to, tai puikiai atrodantis įrenginys. Šiame telefone mane nuvylė tik baterija ir kamera. Bet kadangi kameros praktiškai nenaudoju, o bateriją dažniausiai turiu galimybę pasikrauti, tai dėl savo pasirinkimo nesigailiu nei lašo.

„LG Optimus G“ turi 4 branduolių „Qualcomm Snapdragon“ 1.5GHz procesorių, „Adreno 320“ GPU, 2 GB RAM ir 32 GB vidinės atminties, todėl jis iki šiol gali paleisti bet kokią programėlę ar žaidimą be stabdymų. Taigi, ką aš turiu savo telefone?

Operacinė sistema

Pats pirmas dalykas, kurį padariau įsigijęs savo „LG Optimus G“, tai buvo „LG“ programinės įrangos pašalinimas. Vietoje jos iš karto įrašiau Custom ROM’ą. Kelis kartus ROM’ą keičiau, vis ieškojau geriausio ir šiuo metu apsistojau ties „Mokee 2014-11-08“. Ganėtinai sena ROM’o versija, yra daugybė naujesnių, tačiau jų rašytis neplanuoju, kadangi ir dabartinė ROM’o versija veikia puikiai. Geriau palauksiu normalių „Android Lollipop“ ROM’ų, tada jau galima bus kažką ir bandyti. „Mokee“ pasirinkau paprasčiausiai dėl to, kad tai vienas iš tų ROM’ų, kuris veikia be trikdžių ir strigimų. Iš esmės, kažkokio įspūdingo funkcionalumo man ir nereikia, todėl „Mokee“ turi viską, kas man reikalinga.

Su „Mokee“ anksčiau naudodavau „Android Lollipop“ temą, tačiau kadangi ji tapo nebepalaikoma, ją ištryniau ir šiuo metu nenaudoju jokios temos. Naudoju ir „Xposed“ programą, esu įsirašęs du papildinius – „YouTube AdAway“ „YouTube“ reklamoms pašalinti ir „Always Expandable Notifications“ pranešimams patobulinti.

Paleidiklis (?) arba Launcher’is

Naudoju žymųjį „Nova Launcher“ su premium’u, nors iki jo, nuo pat pirmo savo „Android“ įrenginio naudojau „Go Launcher EX Prime“, už kurį taip pat mokėjau pinigus. Mano sprendimą nulėmė žymiai greitesnis „Nova“ veikimas. Be to, „Go Launcher“ funkcijų buvo šiek tiek netgi ir per daug, pusė jų man buvo nereikalingos. „Nova Launcher“ pasirodė kaip puiki alternatyva. Ir nors neseniai teko bandyti įvairius kitus launcher’ius kaip „Yahoo Aviate“, „Flow Home“ ir t.t., bet „Nova“ iki šiol dar neaplenkė niekas, nors tiek „Yahoo“, tiek „Flow“ savitai man patiko.

Screenshot_2015-01-10-11-03-44 Screenshot_2015-01-10-11-03-34 IMG_20150110_110222 IMG_20150110_111339 Screenshot_2015-01-10-11-03-24

Valdikliai (angl. „Widgets“)

Valdikliai yra viena iš geriausių „Android“ galimybių, todėl jų nevengiu ir valdiklių naudoju gan nemažai. Pagrindiniame ekrane mane visada pasitinka laikrodis su orais iš „Beautiful Widgets“ – šiuos valdiklius naudojau visą savo gyvenimą su „Android“ ir naudosiu toliau, nes geresnių paprasčiausiai nėra. Taip pat mano pagrindiniame ekrane visada yra ir penki dažniausiai naudojami kontaktai.

Dešinėje matome „Todoist“ valdiklį. Paprastas įrankis valdyti savo dienotvarkę, netgi turiu įsigijęs premiumą. Toliau turiu „Feedly“, „Memory Cleaner“ ir „Days left“ valdiklius. Iš esmės, tai nėra pirmo svarbumo valdikliai, kaip kad „Beautiful Widgets“ laikrodis ar „Todoist“, tai – tiesiog priedai patogesniam telefono naudojimui. Kairėje turiu akcijų (karts nuo karto jas stebiu tiesiog dėl įdomumo) ir „XDA“ valdiklius. Dar kairiau – kalendorius ir „Google+“ valdikliai. Trumpai tariant – nieko ypatingo čia nėra, tačiau sutaupau laiko.

Programėlės

Programėlių turiu daugybę, tačiau nesiruošiu apie kiekvieną rašyti po pastraipą. Visos mano programėlės matomos screenshot’uose, todėl jeigu apie kažkurią norėsite sužinoti daugiau, tiesiog paklauskite. Tuo tarpu dabar aptarsiu programėlės, apie kurias pats norėčiau pakalbėti.

Kelios nekategorizuotos programėlės

Beveik visas programėlės esu sumėtęs į tam tikrus aplankalus, kad nereikėtų per daug visur kapstytis, bet dažniau naudojamos programėlės arba tiesiog tos, kurioms nesugalvojau kategorijos, savo aplankalo neturi.

Pradėkime nuo naršyklės – jų turiu galybę, o bandęs dar daugiau, tačiau kaip pagrindinę šiuo metu naudoju „Opera“. Ji greita, moderni, stabili, turi paprastą skirtukų perjuginėjimo galimybę bei mano mylimą „Speed Dial“. Iki tol teko naudoti „Boat Browser“, netgi esu įsigijęs mokamą šios naršyklės versiją (dėl „Floating Boat“ funkcijos bei reklamų išjungimo), tačiau man nepatinka „Boat Browser“ išvaizda bei prastas optimizavimas. Taip pat man patinka „Javelin Browser“, netgi esu kelis mėnesius dirbęs su šios naršyklės komanda. Su malonumu naudočiau šią naršyklę, tačiau man labai nepatinka, jog jos „Speed Dial“ reikalauja interneto ir kai kur dėl kažkokių priežasčių nerodo lietuviškų raidžių, bet šiaip „Javelin Browser“ šiuo metu man atrodo kaip vienas iš lyderių. Turiu ir „Opera Classic“ bei „UC Browser“, bet juos naudoju tik išskirtinai retais atvejais.

Screenshot_2015-01-10-12-45-25

Toliau – SMS žinutės. Naudoju „Evolve SMS“ – dėl gražaus dizaino, greito veikimo, dėl galimybės uždėti papildomą kodą ir dėl puikaus suderinamumo su „Pushbullet“ (apie tai – vėliau). Anksčiau naudodavau „GO SMS Pro“, bet atsisakiau šios programėlės kartu su likusia „GO“ produkcija dėl minėtų priežasčių.

IMG_20150110_130154 IMG_20150110_130616

Galerijai naudoju „QuicPic“, kaip ir, ko gero, dauguma labiau įgudusių „Android“ vartotoju. Šią galeriją pasirinkau dėl to, kad ji greita, graži ir funkcionali. Alternatyvų (lygiaverčių) netgi nelabai ir yra, todėl apie jas nekalbėsiu.

IMG_20150110_131037

Kaip muzikos grotuvą naudoju „PowerAMP“ – tai bene galingiausias ir bene daugiausiai kustomizacijos galimybių turintis grotuvas. Tiesa, pastaruoju metu jo nenaudoju, nes turiu „Google PlayMusic“, „SoundCloud“ ir t.t., tai įprasto muzikos grotuvo jau retai prireikia.

Jeigu mėgstate piratauti, būtinai turėtumėte išbandyti „Blackmart“ programėlių parduotuvę. Daugybę mokamų programėlių nemokamai vienoje vietoje, labai patogi aplikacija. Tiesa, aš „Blackmart“ naudoju žymiai gražesniems tikslams, kadangi programėles perku. Su „Blackmart“ prieš pirkdamas žaidimą ar programėlę, tiesiog juos kelias dienas ar valandas išbandau, o tik tada perku.

Taip pat rekomenduoju turėti ir „Amazon Appstore“ – joje rasite daugybę akcijų, todėl legaliai galėsite įsigyti įvairius appsus ir žaidimus pigiau ir kartais net nemokamai. Tuo tarpu „Appsales“ programėlė rodo visas akcijas, esančias „Google Play“ programėlių parduotuvėje.

Sportas ir sveikata

Nesu didis sportininkas, todėl ir programėlių šioje kategorijoje nedaug. Visgi apie vieną iš jų užsiminti privaloma – „White Noise“. Labai paprasta (mokama) programėlė, padedanti man užmigti ar susikaupti. Galybė garsų, kuriuos galite papildyti atsisiųsdami naujų arba tiesiog įrašydami juos patys, be to, programėlėje yra nemažai ir nustatymų. Dažniausiai naudoju plaukų džiovintuvo (tiesą sakant, netgi kelių plaukų džiovintuvų, nes esu ir pats jų įrašęs), dulkių siurblio, skalbimo mašinos, oro kondicionieriaus garsus. Taip, man jie patinka.

Screenshot_2015-01-10-12-21-52

Kitos programėlės, manau, visiems aiškios ir per daug apie jas kalbėti nereikia. „Flashscore“ – varžybų rezultatų stebėjimui, „Freeletics“ – sportavimui pagal specialią programą, „Push Ups“ – atsispaudimams daryti.

Programėlės skaitymui

Jeigu sportuoti dar kartais sportuoju, tai skaitymas yra tai, ko, švelniai tariant, nemėgstu. Ypatingai knygų. Bet kartais reikia skaityti, nori tu to, ar ne. Tam naudoju „WPS Office“ – su juo galima atidaryti tiek .pdf, tiek .docx, tiek kitokius failus. Juos galima ir redaguoti, todėl „WPS Office“ – puikus pasirinkimas, jeigu su „MS Office“ failais dirbate ne per dažniausiai.

Screenshot_2015-01-10-12-22-03

RSS skaitymui, žinoma, naudoju „Feedly“. Paprasčiausiai, geresnės alternatyvos nėra – ir nereikia. Knygas skaitau retokai, bet RSS – kasdien, todėl „Feedly“ yra puikus pagalbininkas.

Na, ir, žinoma, „Evernote“. Užrašams ir nedideliems piešiniams saugoti.

Įrankiai

Įrankių savo „Android“ įrenginiui turiu galybę. Apie visus juos nekalbėsiu, nes kai kurių jų paskirtį galima suprasti tiesiog iš pavadinimo, o kai kurie – tiesiog neįdomūs, neaktualūs. Bet pradėkime:

Screenshot_2015-01-10-12-22-16

Socialinės programėlės

Ne, apie „Facebook“, „Twitter“ ar „Google+“ nekalbėsiu. Visi ir taip žino šias programėles. Bet galimai jums įdomi pasirodė „K-9 Mail“ programėlė. Kaip galite suprasti, tai el. pašto programėlė. Naudoju ją jau ilgus metus ir ji man patinka, kadangi joje yra galimybė prijungti daugybę pašto dėžučių, programėlė graži, greita ir patogi.

Screenshot_2015-01-10-12-22-09

Taip pat naudoju ir „Tapatalk PRO“ programėlę tokiems forumams kaip „XDA“ naršyti. Paprasta, greita, patogu.

Medija

Iš karto pradėsiu nuo to, kodėl naudoju „SoundCloud“Visų pirma, turiu keletą atlikėjų (pvz stwo ar Tom Misch), kurie man patinka, bet jų muziką galiu rasti tik čia. Antras dalykas – „SoundCloud“ kešavimas veikia tiesiog puikiai. Jeigu kartą paklausėte dainos prieš pusę metų per „SoundCloud“, jūs klausyti jos galėsite ir dabar, tik dabar jau internetas nebebus reikalingas.

Screenshot_2015-01-10-12-21-57

„PVSTAR+“ naudoju „YouTube“ klausymui fone. Kol „YouTube MusicKey“ dar neprieinamas Lietuvoje, tenka kažkaip suktis.

Kaip minėjau, naudoju „Google Play Music“ ir turiu įsigijęs premium’ą. Šį servisą vietoje „Spotify“ ar „Deezer“ pasirinkau būtent dėl laukiamo „MusicKey“. Be to, man labiau patinka „Google“ kurta vartotojo sąsaja.

„Shazam“ ir „SoundHound“ naudoju muzikos atpažinimui. Paprastai, jeigu neranda viena programėlė, tai randa kita, dėl to ir turiu abi.

Radijo klausau retai, bet kartais tenka – tam naudoju „TuneIn Radio“.

Nuotraukų redagavimui naudoju „Aviary“ – paprasta, bet funkcionali programėlė. Jeigu neturite kažkokių ypatingų poreikių, tai jos pilnai pakaks.

Žaidimai

O taip, žaidimus aš mėgstu ir jų turiu labai daug. Tikriausiai daugiau, negu dauguma jūsų. Labai mainstream žaidimų, kaip „Angry Birds“ ar „Candy Crush“ paprastai nežaidžiu, todėl aprašysiu daugumą bent keliais žodžiais.

Screenshot_2015-01-10-12-21-46

Na ką gi, tiek apie mano telefoną (ir tuo pačiu apie mane)! Jeigu turite kokių nors klausimų ar ieškote patarimų „Android“ programėlėms, galite drąsiai kreiptis – kaip matote, esu išbandęs galybę įvairiausių programėlių.

4 thoughts on “Susipažinkite su mano „LG Optimus G“

kipsas

O bus kada tutorial’u kaip rom persirasineti LG telefonams?

Reply
  Erik Murin
  Erik Murin

  Daugumai tai neaktualu, tai tikrai nesiruošiu gaišti savo laiko. Ir kiekvienam telefonui šiek tiek procesas skiriasi. Šiaip, pilna gidų anglų kalba.

  Reply
Domantas

Kur pirkai telefona nes as tai nerandu kur? Isanksto aciu uz atsakyma.

Reply
  Erik Murin
  Erik Murin

  Jo jau rinkoje senokai nebėra, visgi 2012 metų telefonas.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shares
Share This