Menu

Standartinės programėlės nebūtinai turi būti prastos [Bandome #Windows10]

2015 rugsėjo 23 - Microsoft, Windows
Standartinės programėlės nebūtinai turi būti prastos [Bandome #Windows10]

„Windows 8“ nenaudojau labai ilgai, tačiau kiek aš prisimenu – standartinės „Windows“ programėlės nei tada, nei „Windows 7“ ar ankstesniais laikais nebuvo labai geros. Nepaisant to, kad jos buvo pakankamai sparčios ir paprastos naudoti, jų funkcionalumas buvo maksimaliai ribotas ir jos atrodė siaubingai prastai! Šiandien nutariau išbandyti visas „Windows 10“ standartines programėles ir išsiaiškinti, ar jos yra pakankamai geros ir kokybiškos, kad jomis galima būtų normaliai ir įprastai naudotis.

El. pašto programėlė

Pradėsiu nuo vienos iš svarbiausių programėlių – el. pašto. Ji iš karto prijungė mano „Gmail“ paskyrą, tuo tarpų „Outlook“ paskyrą teko prijungti atskirai (ir to padaryti vis tiek nepavyko). Bet tai, ko gero, kažkokia mano klaida, kadangi ne pirmą kartą nepavyksta prijungti savo „Outlook“ paskyros prie kokios nors programėlės.

Pašto programėlės vartotojo sąsaja – tiesiog puiki. Ji žavi savo paprastumu – „Microsoft“ labai pasistengė padaryti taip, kad el. pašto programėlėje daugiausiai jūsų ekrano vietos užimtų būtent tai, dėl ko jūs ir naudojate el. pašto programėlę – el. laiškai. Visa vartotojo sąsaja yra tokia paprasta, jog viskas aišku vos tik užėjus į programėlę – viršuje dešinėje galima įjungti paiešką, atnaujinti srautą ir įjungti laiškų žymėjimą, tuo tarpu kairėje – el. pašto dėžučių aplankai, nuoroda į kalendorių ir nustatymų mygtukas.

El. pašto programėlė - tiesiog nuostabi

El. pašto programėlė – tiesiog nuostabi

Savaime aišku, yra ir galimybė valdyti el. laiškus braukiant per juos pirštu – tai ypatingai patogu liečiamų ekranų naudotojams. Paprastumas niekur neišnyksta ir el. laiškų siuntimo formoje – „Microsoft“ labai puikiai sugebėjo išlaikyti balansą tarp funkcionalumo ir minimalistinės išvaizdos.

Visur - paprastumas, minimalizmas, tačiau didelis funkcionalumas

Visur – paprastumas, minimalizmas, tačiau didelis funkcionalumas

Mane iš gerosios pusės nudžiugino ir personalizacijos galimybės – galima pakeisti programėlės akcentinę spalvą, paveikslėlį, įjungti tamsią temą, keisti braukimo veiksmus, parašą. Puiku!

Kalendorius

Kalendoriaus programėlė iš išvaizdos yra labai panaši į pašto programėlę ir ji yra lygiai tokia pati paprasta – kairėje galite matyti viso mėnesio kalendorių, galite pasirinkti kuriuos kalendorius importuoti, o dešinėje visą vaizdą užima pats kalendorius. Spustelėjau ant datos ir iš karto galima rašyti priminimą, jo vietą, laiką ir galima pasirinkti, kuriame kalendoriuje tas priminimas išsisaugos. Paprasta ir genialu! Žinoma, kalendorių taip pat galima personalizuoti. Bet svarbiau yra tai, jog tiek kalendorius, tiek el. paštas gali naudotis pranešimų centru ir gyvosiomis plytelėmis, todėl neturėtumėte praleisti nei el. laiškų, nei susitikimų, nei gimtadienių!

Kalendorius taip pat atrodo labai gerai

Kalendorius taip pat atrodo labai gerai

Video grotuvas (arba „Filmai ir TV programos“)

„Filmai ir TV programos“ – taip „Microsoft“ pavadino savo standartinį vaizdo įrašų grotuvą. Žinoma, toks pavadinimas. Atidarius ją matome paiešką, didelį filmų ir serialų pasirinkimą (juos galite įsigyti – pasiūla nemaža ir viskas pakankamai šviežia, bet kainos – labai aukštos) ir taip pat matome, tiksliau, turėtumėme matyti kompiuteryje esančius video failus. Aš saviškių nemačiau, nors visus nustatymus, atrodytų, parinkau teisingai.

Vaizdo įrašų grotuvas, kuris skatina jus pirkti filmus ir serialus iš „Microsoft“

Vaizdo įrašų grotuvas, kuris skatina jus pirkti filmus ir serialus iš „Microsoft“

Atsidarius vaizdo įrašą – nuostabus vaizdas. Visas valdymas prieinamas tiesiog spustelėjus bet kurioje vietoje. Matome visas reikalingas funkcijas ir nustatymus. Man ypatingai patiko tai, jog jeigu vaizdo įrašas subtitrų neturi arba antro garso takelio neturi – šie nustatymai nerodomi. Todėl nesukuriama betvarkė bereikalingais nustatymais. Puiku yra ir tai, jog šis grotuvas palaiko ir praktiškai visus reikalingus formatus: m4v, mp4, mov, asf, avi, wmv, m2ts, 3g2, 3gp2, 3gpp, divx ir daugybę kitų. Išbandžiau kelis formatus ir bėdų nei karto nekilo. Manau, kad daugeliui nebebus prasmės naudoti „VLC“!

„VLC“ daugiau nebereikia!

„VLC“ daugiau nebereikia!

Muzikos grotuvas (arba „Groove Muzika“)

Muzikos grotuvas, kaip ir galima buvo tikėtis, atrodo labai panašiai į video grotuvą – kairėje galite rasti paiešką ir dainų skirstymus pagal įvairius kriterijus bei savo grojaraščius. Ko gero smagiausia dalis – „Groove Muzika“ importuoja visą jūsų muziką, grojaraščius ir kitą informaciją iš jūsų „OneDrive“ paskyros ir „Groove Music“ serviso (jeigu jį naudojate). „Groove Muzika“ palaiko mp3, flac, aac, m4a, wav, wma, ac3, 3gp ir kitus formatus. Viskas atrodytų gerai, tačiau „Microsoft“ sugebėjo nustebinti, šįkart, iš blogosios pusės – išjungus ekraną muzika negroja, o jokio nustatymo tam nėra. Tik ši bėda bei ekvalaizerio trūkumas mane ir nuvylė – visa kita „Groove Muzika“ grotuve yra puiku.

Muzikos grotuvas - paprastas, bet daugumai jo pakaks.

Muzikos grotuvas – paprastas, bet daugumai jo pakaks.

Orai

Orų programėlė „Windows 10“ OS yra, ko gero, viena iš įspūdingiausių standartinių programėlių, kokias man yra tekę matyti. Pasižiūrėkite patys:

Stulbinanti orų programėlė

Stulbinanti orų programėlė

Informacijos programėlė pateikia labai daug – galima matyti netgi orų žemėlapius ar oro retrospektyvą, dizainas yra tiesiog nuostabus, programėlėje yra įvairios įdomios ir naudingos statistikos (pavyzdžiui, žemiausia ar aukščiausia tą dieną užfiksuota temperatūra istorijoje). Bet mane nuvylė orų tikslumas, o tai yra svarbiausia. Kai rodomos netikslios prognozės, aš nepykstu, tai normalu. Tačiau kai šiuo momentu lauke esanti temperatūra rodoma net septyniais laipsniais per aukšta (o kartais ir 5-6 per žema) – to per daug. Todėl mano verdiktas toks – pati programėlė yra puiki, tačiau „Microsoft“ reikėtų pakeisti informacijos šaltinius.

Naujienos

Naujienų programėlėje rasite visas… Naujienas. Tiesa, lietuvių kalbos ši aplikacija kol kas nepalaiko, todėl teks rinktis iš užsienio kalbų. Sėkmingai pasirinkus kalbą ir savo interesus (pagal kuriuos atrenkamos jums aktualios naujienos), jūs išvysite didžiulį naujienų srautą su nuotraukomis, antraštėmis ir kartais įžangomis. Galite naršyti po kategorijas ir… Viskas. Skirtingai nuo orų programėlės, čia rasite tik naujienas, t.y. nieko labai ypatingo. Nors – jeigu nesate didelis naujienų asas ir tik kartais jas paskaitote, jums nieko papildomo siųsti nebereikės. Šią programėlę vertinu tiesiog vidutiniškai.

Naujienų programėlė niekuo per daug nestebina

Naujienų programėlė niekuo per daug nestebina

Failų naršyklė

Failų naršyklė iš išvaizdos pasikeitė visai nedaug. Planšetinio kompiuterio režime, žinoma, norėčiau patogesnės ir labiau lietimui pritaikytos vartotojo sąsajos, bet „Microsoft“ daug kur nusprendė apsieiti be jos ir palikti „Windows 7“ išvaizdą, todėl tenka su tuo taikytis. Nuo šiol failų naršyklėje yra greito pasiekimo skiltis, kurioje matysite dažniausiai atveriamus aplankus bei neseniai atvertus failus. Taip pat failų naršyklė tiesiogiai integruojasi su „OneDrive“ – ypatingai naudinga funkcija įvairiems dokumentams ar nuotraukoms saugoti.

Failų naršyklės išvaizda per daug nesikeitė

Failų naršyklės išvaizda per daug nesikeitė

Neblogai, bet… Norėtųsi daugiau

Standartinės „Windows 10“ programėlės mane nustebino tiek savo išvaizda, tiek funkcionalumu, tiek kokybe. Jomis iš tikrųjų malonu naudotis ir daugeliui netgi nereikės siųstis trečios šalies alternatyvų. Žinoma, tobulėti yra kur, tačiau rezultatas, lyginant su praeitimi, tikrai geras. Beje, aš žinau, jog paminėjau ne visas aplikacijas, pavyzdžiui, „Xbox“, „Skačiuotuvas“, „Nuotraukos“ ir kelios kitos. Tačiau jų nepaminėjau dėl to, jog jos man pasirodė arba paprasčiausiai neaktualios ir nenaudojamos, arba pernelyg paprastos, arba tiesiog nepasikeitusios nuo „Windows 8“ arba „Windows 7“ laikų. Beje, pastarųjų dar ganėtinai daug, netgi per daug. Jeigu „Microsoft“ nori, kad mes pamirštumėme „Windows 7“, pirmiausiai jie turi pašalinti visus dalykus, kurie mums primena „Windows 7“. O tokių dalykų „Windows 10“ sistemoje pastebėjau tikrai daug. Todėl nors „Windows 10“ pradžia su standartinėmis programėlėmis situacija yra tikrai nebloga, iš „Microsoft“ norėtųsi daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shares
Share This