Menu

„Samsung UE65JS9000“ apžvalga: ar verta mokėti milžinišką sumą už TV?

2015 balandžio 22 - Kita, Svarbiausia
„Samsung UE65JS9000“ apžvalga: ar verta mokėti milžinišką sumą už TV?

Šiais laikais madinga girtis: „Aš nežiūriu televizoriaus, nieko gero ten nerodo.“ Nors niekam neįdomu, žiūrite jūs televizorių ar ne. Bet yra ir žmonių, kuriems televizorius reiškia daug. Ir yra žmonių, kuriems tai reiškia labai daug. Tokie žmonės televizorių naudoja ne tik „TV3“ ar sveikinimų koncertams žiūrėti, bet ir „YouTube“, turinio iš kompiuterio ar telefono peržiūrai, aukštos kokybės filmams tiek iš savo asmeninės kolekcijos, tiek iš internetinių servisų žiūrėjimui ar net muzikos klausymui. Trumpai tariant, tie žmonės išnaudoja visas televizoriaus galimybes, o kadangi šiais laikais didžioji dalis jų yra išmanieji, tų galimybių tikrai daug. Būtent tokiems žmonėms skirtą televizorių, „Samsung UE65JS9000“, apžvelgti gavau aš.

2015-03-30-product-4

Tai – 65 colių (165cm), 4K (3840 x 2160) raiškos nanokristalų technologiją naudojantis lenktas televizorius su 8 branduolių procesoriumi, naujausia „Tizen“ operacine sistema ir plačiu galimybių spektru. Už tas galimybes, ko gero, platesnė tik paties televizoriaus kaina – apie 5200€ (~18000 Lt). Sakote, daug? Taip, tačiau tai – labai įspūdingas naujovių, galimybių ir funkcijų paketas, skirtas toli gražu ne eiliniam vartotojui.

Dizainas

Žinoma, funkcionalumas – dar ne viskas. Juk pirmiausiai beveik bet kokiu atveju vertiname dizainą, todėl dabar apie tai ir pakalbėkime. Priekyje, kaip ir įprasta šiuolaikiniuose televizoriuose, didžiulis 65 colių ekranas su labai nedideliu rėmeliu ir LED šviesa apačioje.

SamsungUE65JS9000SlightAngle

Gale – tekstūruotas plastikas bei USB jungtis po dangteliu ir maitinimo jungtis. Šonuose – taip pat nieko nėra. Pats TV stovi ant metalinio rėmo, virš kurio – du 10W garsiakalbiai. Pats „UE65JS9000“ teturi vieną jungtį, kaip ir naujasis „Apple MacBook“, todėl norint kažką prijungti prie savo TV, reikės pirkti papildomus adapterius.

Arba tiesiog pakaks prijungti prie televizoriaus pridedamą „Samsung One Connect Evolution Kit“ – tai nedidėlė, itin graži ir minimalistiška metalinė dėžutė su daugybe jungčių galinėje dalyje, kurioje slypi dalis viso TV grožio.

ed0aff14b790366aec26737d5c30f109_9213

Prie šio „Samsung“ įrenginio pridedami ir du valdymo pulteliai – vienas įprastoms funkcijoms valdyti (labai įprastai jis ir atrodo, drįsčiau teigti, kad nedera prie bendro TV ir TV komplekto dizaino) ir kitas – išmaniosioms funkcijoms valdyti. Jis atrodo šiuolaikiškai – vos keli mygtukai, lenktas korpusas, metalinės spalvos.

Ekranas

Ekranas telefone – svarbu. Ekranas nešiojamame kompiuteryje – svarbu. Bet ekranas televizoriuje – svarbiausia. Kaip minėjau, tai 65 colių, 4K raiškos lenktas nanokristalų ekranas. Palaukit palaukit, o kas tie „nanokristalai“? Tai – „Samsung“ sukurta technologija, skirta konkurencijai su kvantiniais taškais. Ši technologija leidžia atvaizduoti 37% ryškesnį vaizdą naudojant 20% mažiau energijos, negu įprasti LCD ekranai. Iš viso „UE65JS9000“ „išspaudžia“ net 1000 nitų ryškumo – iki šiol jau 750 nitų buvo laikoma labai daug.

Žinoma, apie skaičius ir technologijas dar galėčiau pasakoti ilgai ir nuobodžiai, tačiau svarbiausia yra rezultatai ir emocijos.

samsung-suhd-tv

Įspūdinga, fantastiška, nuostabu, pasakiška, beprotiškai gražu, tobula ir t.t. Galėčiau vardinti ir vardinti.

Visų pirma – 4K raiška yra tikrai rimtas privalumas. Na taip, įprastoje televizijoje net HD turinio rasti sunku, o filmų, filmuotų 4K raiška dar nedaug, bet „UE65JS9000“ stebėtinai gerai rodo ir įprastą televiziją. Visgi pasižiūrėjus bent vieną 4K vaizdo įrašą, prie Full HD ar žemesnės raiškos grįžti nebesinori. Smagu, kad „Tizen“ OS „YouTube“ programėlė leidžia žiūrėti 4K vaizdo įrašus pilna raiška –  4K raiškos galimybės „YouTube“ dėka išnaudojamos žymiai dažniau.

Antras ekrane nustebinęs dalykas – spalvos. Maksimaliai gili juoda ir ypatingai švari balta spalva. Tikėjausi, jog balta spalva bus idealiai švari, kadangi nanokristalų ekranai tuo garsėja. Tačiau nesitikėjau, jog juoda spalva bus tokia gili, kadangi iki šiol tuo galėjo pasigirti tik „OLED“ ekranai, o apie nanokristalų ekranų juodą spalvą niekas pernelyg nekalba. Panašu, kad „Samsung“ sukurta technologija sudaro labai rimtą konkurenciją „OLED“ ir kvantinių taškų TV rinkai. Nenuliūdino ir kitos spalvos – jos buvo ryškios, kontrastingos, labai gyvybingos, bet nerėžiančios akies ir neišlendančios iš natūralumo ribų. Žiūrėti dokumentiką apie gamtą su tokiu ekranu – vienas malonumas. O jeigu žiūrite futbolą ar tenisą, sporto režimo dėka jūsų patirtis bus dar geresnė – įjungus šį režimą TV paryškina žalią spalvą, todėl tiek teniso, tiek futbolo aikštės atrodo įspūdingai.

Trečias privalumas patiks sporto bei žaidimų konsolių mėgėjams – minimalus judėjimo miglos kiekis. Už tai reikia dėkoti „Auto motion plus“ technologijai. Padarius kelis testus paaiškėjo, jog judėjimo miglos kiekis yra toks mažas, kad tą miglą netgi sunkoka pastebėti net atliekant specialius testus, o ką jau kalbėti apie įprastų vaizdo įrašų žiūrėjimą ar žaidimų žaidimą.

Ketvirtas privalumas – lenktas ekranas. Iš pirmo įspūdžio, tai nieko nekeičia. Išskyrus tai, kad televizoriaus kaina pakyla keliais šimtais eurų ir tai, kad televizorius atrodo išskirtinai (nors kam tai rūpi, juk svečiai lankosi ne kasdien, o ir jiems atėjus nesakysi „ei, mano televizorius lenktas“). Tačiau atsisėdus tinkamu atstumu ir tiesiai priešais ekrano vidurį atsiranda neįtikėtinas gylio ir tikrovės efektas. Jautiesi taip, tarsi pats būtum bokso ringe, futbolo stadione ar filmavimo aikštelėje. Deja, bet žiūrint TV iš šono, šis efektas prarandamas. Bet bent jau vaizdo kokybė nuo kampo dydžio nei kiek nekinta.

js9000-3_2

Taigi, „Samsung UE65JS9000“ vaizdo kokybė yra praktiškai tobula, bet, ko gero, nieko kito už tokią kainą ir nevertėjo tikėtis.

Garsas

„Samsung UE65JS9000“ nėra pats ploniausias pasaulio TV ir kai kuriuos tai gali nuvilti, tačiau „Samsung“ neaukojo garsiakalbių kokybės – šis TV turi du 10W garsiakalbius, kurie nukreipti į apačią. Nepaisant to, jie yra stebėtinai garsūs ir kokybiški – netrūksta nei aukštų, nei žemų dažnių. Be to, „Samsung“ į savo „Tizen“ OS yra įdiegę ir ekvalaizerį bei daugybę kitų garso režimų ir nustatymų, todėl jeigu jums asmeniškai trūksta kažkurių garso dažnių, visada galima pasikapstyti nustatymuose.

Operacinė sistema ir programinė įranga

Kaip minėjau, prie televizoriaus yra pridėtas naujasis „Samsung One Connect Evolution Kit“ su 8 branduolių procesoriumi ir naująja „Tizen“ operacine sistema, pritaikyta televizoriams. Daugiau šio priedo charakteristikų „Samsung“ nepateikia, o spėlioti nedrįstu, todėl keliaukime toliau.

Pirmiausiai mane pasitiko sąrankos vedlys – viskas paprasta, aišku, panašų vaizdą matome ir tada, kai pirmą kartą įjungiame savo naująjį „Android“ ar „Windows Phone“ įrenginį. O toliau „Smart TV“ funkcijų valdymas yra labai… Paprastas. Taip, paprastas. Prieš du metus turėjau „Samsung F8000“ išmanųjį TV, kurio valdymas buvo, palyginus, labai komplikuotas. Su naująja „Tizen“ OS programėlės yra pasiekiamos paspaudus vos vieną mygtuką, tik gaila, kad tų programėlių dar labai labai nedaug, geriausiu atveju – iki 150. O ir dauguma tų programėlių naudoja seną vartotojo sąsają, yra neveiksnios ir nenaudingos.

SamsungTizen2

Visgi „Samsung“ naujoji „Tizen“ OS yra ne tik paprasta, bet ir stebėtinai greita, stabili. Televizoriaus programėlės neužlūžta, nestringa – o tai iki šiol būdavo būdinga išmaniesiems televizoriams. Nudžiugino ir paprastas, lengvai suprantamas nustatymų meniu. Taigi, nors „Tizen“ neturi tiek programėlių („Tizen“ iš viso jų beveik neturi ir tai labai liūdina), kiek „Android TV“ operacinė sistema, „Samsung“ kūrinys yra pavykęs ir to paneigti negaliu – viskas yra stabilu, greita ir paprasta. Ačiū „Samsung“ už tai, kad nesugadino puikaus televizoriaus prastais programinės įrangos sprendimais.

Apibendrinimas

Maždaug 5 tūkstančiai eurų. Ar tikrai verta? Abejoju. Ne ne, nesupraskite manęs klaidingai – „Samsung UE65JS9000“ yra fantastiškas televizorius. Jis beveik tobulas. Trūksta programėlių, o 4K turinio dar nėra labai daug. Tačiau visa kita yra tiesiog pasakiška. Šio TV atkuriamas vaizdas ir lenkto ekrano sukuriamas įspūdis yra nepakartojimas. Tačiau… Tokia kaina už televizorių?.. TV, kurio kaina yra 2000€ kokybė yra taip pat gera ir šiam „Samsung“ gaminiui vaizdo kokybe jis nenusileistų labai daug, todėl galbūt verta pataupyti? Tačiau jeigu tikrai norite geriausio ir televizoriui pinigų negailite – „Samsung UE65JS9000“ yra puikus pasirinkimas.

Samsung UE65JS9000

5000-5500€
Samsung UE65JS9000
9.325

Dizainas

10/10

  Ekranas

  10/10

   Programinė įranga ir veikimas

   9/10

    Garsas

    9/10

     Pros

     • - Įspūdingas, tiesiog tobulas ekranas
     • - 4K raiška ir galimybės ją išnaudoti be jokių papildomų sunkumų
     • - Kokybiškas garsas
     • - Tobulai veikianti programinė įranga
     • - Ypatingai paprasta pirmoji televizoriaus konfigūracija

     Cons

     • - Nežmoniškai aukšta kaina, dėl kurios televizorius prieinamas tik labai retam
     • - „Tizen“ OS turi mažokai programėlių

     One thought on “„Samsung UE65JS9000“ apžvalga: ar verta mokėti milžinišką sumą už TV?

     Tomas

     Na, nemanau, kad kuriam nors „mirtingajam“ reikalingas toks telikas – kiek iš mūsų apskritai nors kartą jį įsijungia? Na, nebent kokį Playstation ar Xbox pažaist, bet kadangi ten viskas 30FPS, pakanka elementaraus televizoriaus už kelis šimtus eurų. Va, pavyzdžiui https://www.elektromarkt.lt/lt/vaizdo-technika/televizoriai galima nusipirkti puikų televizorių už kelis šimtus eurų ir nesukti sau galvos.

     Reply

     Parašykite komentarą

     El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

     Shares
     Share This