Menu

„Samsung T3“ 2TB nešiojamas SSD – būtinas daiktas profesionalams?

2016 balandžio 24 - Kita
„Samsung T3“ 2TB nešiojamas SSD – būtinas daiktas profesionalams?

Gamintojai man siūlo išbandyti labai įvairius daiktus – telefonus, fotoaparatus, dulkių siurblius, skaitykles. Šįkart gavau išbandyti neeilinį daiktą, skirtą profesionalams – portabilų 2TB talpos „Samsung T3“ SSD. Išoriniai mechaniniai diskai yra tinkami atsarginėms duomenų kopijoms, filmų ar muzikos kolekcijoms, tačiau žmonėms, dirbantiems su aukštos raiškos vaizdo įrašais ar nuotraukomis reikalingas ir didžiulis greitis – „Samsung T3“ tą pasiūlyti tikrai gali. Tiesa, šis 2TB talpos išorinis SSD kainuoja kiek daugokai – apie 800 eurų. Ar šis daiktas yra vertas savo kainos?

Mažas ir elegantiškas

„Samsung T3“ yra stebėtinai mažas – jo dydis yra maždaug toks pats, kaip 3-4 vidutinio dydžio USB atmintinių, t.y. toks daiktas telpa į bet kurią kišenę ir apskritai, beveik bet kur. O ir sveria šis daiktas tik 53 gramus. Ko gero, išorinio SSD ant savo sienos nekabinsite, bet „T3“ yra minimalistinio ir elegantiško dizaino. Jis teturi vieną USB-C jungtį, o šalia jos yra ir veikimą indikuojanti LED lemputė. Nesitikėjau, kad šis SSD bus toks mažiukas ir lengvas – malonu.

Samsung-Portable-SSD-T3-4

Pakankamai spartus net ir 4K video redagavimui

„Samsung“ teigimu, „T3“ turi iki 450 MB/s įrašymo greitį, tiesa, greitį gali sumažinti naudojama jungtis (jeigu ji lėtesnė, negu USB 3.0) arba jūsų kompiuteryje esantis lėtesnis kietasis diskas. Nusprendžiau išbandyti kelis testus ir „T3“ palyginti su mano kompiuteryje naudojamu SSD („SK Hynix SC305“).

„Samsung T3“ AS SSD testas

„Samsung T3“ AS SSD testas

Mano kompiuterio SSD AS SSD testas

„SK Hynix SC305“ AS SSD testas

„Samsung T3“ Crystal Disk Mark testas

„Samsung T3“ Crystal Disk Mark testas

Mano kompiuterio SSD Crystal Disk Mark testas

„SK Hynix SC305“ Crystal Disk Mark testas

Nors testuose „T3“ gan žymiai atsilieka nuo mano kompiuterio SSD, tačiau kitokio rezultato tikėtis būtų naivu – juk „T3“ yra išorinė laikmena. Ir tai vis tiek yra greičiausia išorinė laikmena rinkoje. Bet pagalvojau, kad testų negana ir reikia išbandyti „T3“ realybėje – iš savo kompiuterio SSD į „Samsung T3“ pabandžiau perkelti 4 sezonus „Arrested Development“, sveriančius 10.2GB.

Vidutiniškai perkėlimo greitis buvo apie 275 MB/s

Vidutiniškai perkėlimo greitis buvo apie 275 MB/s

Viskas buvo perkelta per maždaug 37 sekundes, vidutinis perkėlimo greitis buvo apie 275 MB/s – į eilinį USB tokį kiekį failų sukelti užtruktų žymiai ilgiau. Būtent todėl galiu rekomenduoti „Samsung T3“ dirbantiems su fotografija ar vaizdo įrašais.

Galimybė apsaugoti savo duomenis

Jeigu maksimaliai rūpinatės savo apsauga ir privatumu, su „T3“ jaudintis nėra dėl ko, kadangi šiame SSD yra iš anksto įrašyta AES 256 bitų duomenų šifravimo įranga, apsauganti jūsų duomenis slaptažodžiu. Jeigu slaptažodį pamiršote – SSD galite išmesti, nes „pamiršau slaptažodį“ mygtukas neegzistuoja, o nulaužti AES 256 šifravimą gali tik superkompiuteriai.

„Samsung T3“ – brangus, bet atrasiantis savo pirkėją daiktas

Aš nemanau, kad „Samsung T3“ taps labai populiariu pirkiniu Lietuvoje, kadangi tikrų profesionalų, dirbančių su vaizdo įrašais ar fotografija, mes turime nedaug, o kitiems toks daiktas nėra labai reikalingas. Be to, „Samsung“ labai aiškiai nubrėžė liniją tarp profesionalų ir neprofesionalų – pigiausias 250GB talpos „T3“ kainuoja apie 135 eurus, tuo tarpu mano bandytas 2TB talpos modelis kainuoja apie 800 eurų. Tokį daiktą įperka tik profesionalai, bet jis – tikrai kokybiškas ir rinkoje šiuo metu geresnių neabejotinai nėra. Lengvas, kompaktiškas, spartus ir saugus – būtent toks yra visiems profesionalams būtinas „Samsung T3“ išorinis SSD.

Samsung T3 2TB išorinis SSD

815 EUR
Samsung T3 2TB išorinis SSD
9.4

Dizainas

9/10

  Sparta

  10/10

   Saugumas

   9/10

    Pros

    • - Elegantiškas dizainas
    • - Nedidelis ir lengvas korpusas
    • - Didelė sparta
    • - Galima apsauga

    Cons

    • - Didžiulė kaina
    • - Apsaugos programinė įranga neturi „pamiršau slaptažodį“ mygtuko

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Shares
    Share This