Menu

„Samsung Gear S2“ apžvalga: Po visų liaupsių – nedidelis nusivylimas

2016 sausio 4 - Android, Samsung, Svarbiausia
„Samsung Gear S2“ apžvalga: Po visų liaupsių – nedidelis nusivylimas

Išmanieji laikrodžiai rinkoje dauginasi beprotišku greičiu ir pamažu jie jau pradeda įgauti savo tikrąją formą. 2014 metų pradžioje išleistas „Samsung Gear 2“ atrodė labai keistai ir neįprastai, šis įrenginys turėjo mažai programėlių, jis turėjo kamerą ir jis nebuvo populiarus. Tačiau rinkoje pasirodžius „Samsung Gear S2“ (taip taip, „Gear 2“ ir „Gear S2“ nėra tas pats), žmonės subruzdo, esą tai gali būti geriausias 2015 metų išmanusis laikrodis. Ar tai tiesa? Tą ir pabandysime išsiaiškinti šioje apžvalgoje.

Dizainas – stiprioji laikrodžio pusė

Iki „Gear S2“ visi „Samsung“ laikrodžiai atrodė keistai, neįprastai ir netgi nelabai gražiai. Tačiau „Gear S2“ yra vienas iš tų išmaniųjų laikrodžių, kuris neatrodo tarsi būtų iš kito pasaulio, jis atrodo gražiai. Nors aš gavau sportinį laikrodžio variantą, kuris nėra toks elegantiškas kaip klasikinis, bet ir sportinis „Gear S2“ atrodo geriau, negu kiti sportiniai išmanieji laikrodžiai. Jau vien apvalus korpusas ir ekranas kiek vertas – iš tolo netgi sunku pasakyti, jog tai nėra įprastas laikrodis.

Dizainas - stiprioji pusė

Dizainas – stiprioji pusė

Ant rankos „Samsung Gear S2“ yra labai patogus. Iš pradžių ranka sunkiai prisitaikė prie neįprasto silikoninio dirželio, tačiau vėliau jau ir pamiršdavau, jog laikrodis yra ant rankos. Norėčiau patogesnės, mažiau traškančios ir greičiau užsidedančios apyrankės, pavyzdžiui, tokios kaip „Apple Watch“, bet paties laikrodžio dizainas šiek tiek atperka neidealų dirželį.

Dėšinėje yra du mygtukai laikrodžio valdymui, tačiau svarbiausias valdymo aspektas yra besisukantis rėmelis aplink ekraną. Daug kam tai atrodo kaip kvailas triukas, tačiau pradėjus jį naudoti galima suprasti, kaip patogu ir netgi malonu tai yra, o vartotojo sąsaja tam puikiai pritaikyta.

Ekranas džiugina akis

1.2 colių 360×360 raiškos „Super AMOLED“ ekranas ant riešo atrodo įspūdingai. Jį galėčiau girti maždaug taip pat, kaip ir didesnius „Super AMOLED“ ekranus. Ryškios spalvos suteikia laikrodžiui gyvybės, švariai juoda spalva – solidumo, išmaniajam laikrodžiui nelabai reikšmingi matomumo kampai neblogi, o štai matomumas prieš saulės šviesą nustebino – nei karto neperžengiau didesnės, negu 60% ryškumo ribos, tačiau ekraną net ir ryškioje saulės šviesoje mačiau puikiai.

„Samsung Gear S2“ ekranas - tiesiog pasaka!

„Samsung Gear S2“ ekranas – tiesiog pasaka!

Programinė įranga kelia dvejopus jausmus

„Samsung Gear S2“ naudoja „Tizen“, o ne „Android“ programinę įrangą. Tačiau išsigąsti nėra ko. Nes „Gear S2“ palaiko ne tik „Samsung“ įrenginius. Bent jau taip pateikta oficialiai, tačiau mano patirtis šiek tiek kitokia.

Šį išmanujį laikrodį jungiau prie „LG Optimus G“, „Alcatel OneTouch Idol X+“ ir „Sony Xperia Z3c“. Ir su visais šiais įrenginiais susidūriau su ta pačia bėda – laikrodis nuo jų po 5-6 valandų (kartais greičiau) tiesiog atsijungia, o norint laikrodį vėl prijungti prie telefono, kažkodėl būtina atstatyti gamyklinius jo parametrus, nes kitaip nieko nesigauna. Po maždaug 10 tokių atsijungimų, nusprendžiau tiesiog paprašyti „Samsung“ „Galaxy S6 Edge+“, kurio iš pradžių atsisakiau, nes galvojau, kad neprireiks. Galvojau, kad tik mano „Gear S2“ modelis nelaimingas, bet pasirodo, jog ne.

Su „Samsung“ telefonu viskas veikia puikiai, laikrodis nei karto nebuvo atsijungęs. Ir toliau viskas atrodo visai neblogai. Laikrodį valdyti, kaip minėjau, yra labai patogu, vartotojo sąsaja lenkia tiek „Android Wear“, tiek „Apple Watch“ operacines sistemas. Yra keletas niuansų, pavyzdžiui, visų pranešimų vienu paspaudimu išvalyti negalėsite, bet tai tik niuansai – konkurentai tikrai neturi tokio patogaus valdymo. Greitis, stabilumas – taipogi šio laikrodžio stipriosios pusės. Visos programėlės užsikrauna beprotiškai greitai, strigimų nematyti, tik įjungti ekraną naudojant judesį dažniausiai nepavyksta, kas su „Apple Watch“ man veikė idealiai. Smulkmena, bet labai erzina, jog norint pažiūrėti laiką, tenka į darbą įjungti abi rankas.

Tačiau jeigu galima būtų gauti daugiau programėlių, aš dalį to greičio netgi sutikčiau paaukoti. Taip, standartinės „Samsung Gear S2“ programėlės, tokios kaip el. paštas, žinutės, žadintuvas, kalendorius ar „S Health“, nors ir nėra „Apple Watch“ lygio, bet jos neblogos. Tačiau jeigu norėsite kažką atsisiųsti, paprasčiausiai nebus ko siųstis. „Facebook“, „Messenger“, „Whatsapp“, „Instagram“, „Twitter“, „Todoist“ ir daugybės kitų svarbių programėlių jūs tiesiog nerasite ir galų gale jums teks tenkintis integruotomis programėlėmis. Geriausia, ką jūs galite gauti yra kelios naujienų programėlės, laikrodžio veidai (kurių čia daug, bet didžioji dalis neatrodo padoriai) bei žaidimai. Žaidimai yra gerai, bet ne tada, kai apart žaidimų programėlių parduotuvėje daugiau nieko naudingo.

Standartinės programėlės neprastos

Standartinės programėlės neprastos

Įdomu tai, jog gavus „Messenger“ ar „Twitter“ pranešimą, atsakyti į jį galimą. Bet jeigu norėsite parašyti naują pranešimą, teks traukti telefoną. „Samsung“ patys atliko puikų darbą, tačiau programėlių kūrėjai visiškai nevertina „Tizen“ ir nekuria šiai OS nieko ne eksperimentinio. Todėl jausmai – labai dvejopi ir vien dėl operacinės sistemos smarkiai abejoju, jog aktyvesnis naudotojas pirktų „Gear S2“.

„Samsung Gear S2“ baterija išmaniųjų laikrodžių pasaulio nepakeitė

„Samsung Gear S2“ 300mAh baterija neskamba stulbinančiai, tačiau išjungus visada įjungto ekrano režimą, galėsite „ištraukti“ maždaug dvi su puse dienos. Tai nėra įspūdingas rezultatas ir iki „Pebble“ dar toli, bet „Apple Watch“ ar „Android Wear“ konkurentai yra lenkiami. Už tai, ko gero, reikia dėkoti „AMOLED“ ekranui ir taupiai operacinei sistemai. O taupi ji dėl to, kad nelabai joje ten kas yra.

Operacinė sistema taupi dėl to, kad nelabai joje ten kas yra.

Operacinė sistema taupi dėl to, kad nelabai joje ten kas yra.

Tiesa, pasitaikydavo keistų problemų ir su baterija. Likus maždaug 15-30% energijos, kartais laikrodis tiesiog išsikraudavo per kelias minutes. Ar dėl to kalta programinė įranga, ar pati baterija – geras klausimas, bet tikiuosi, jog tai tik dar viena „Samsung“ programuotojų klaida.

Puiki techninė įranga, kurią sugadino prasta programinė įranga

Apie naująjį Korėjiečių išmanųjį laikrodį girdėjau daug liaupsių ir „Samsung Gear S2“ man labai patiko. Tačiau man labai nepatiko šio puikaus laikrodžio programinė įranga. Iš tikrųjų, nesitikėjau, jog galima sukurti tokį fiziškai puikų daiktą ir taip jį sugadinti programine įranga. Gal ir teisingai sako, jog kartais vidus yra svarbesnis. Neblogas laikrodžio dizainas mane džiugino, nors pats dirželis – vidutiniškas. Ekranas vertas didžiulių pagyrų, o baterija, nepaisant pasitaikančių nesąmonių, taip pat linksta link lyderystės. Bet programėlių trūkumas ir keletas grubių klaidų programinės įrangos kode sugadina visą vartotojo patirtį. Todėl kol kas „Gear S2“ rekomenduoti negalėčiau ir siūlyčiau laukti, kol „Samsung“ sutvarkys klaidas ir pritrauks programuotojų.

Gaila, bet „Samsung Gear S2“ rekomenduoti negalėčiau

Gaila, bet „Samsung Gear S2“ rekomenduoti negalėčiau

Samsung Gear S2

400 EUR
Samsung Gear S2
8

Dizainas

9/10

  Standartinis „Sport“ dirželis

  8/10

   Ekranas

   10/10

    Operacinė sistema

    6/10

     Baterija

     8/10

      Pros

      • - Puikus dizainas
      • - Pasakiškas ekranas
      • - Stabili ir greita programinė įranga
      • - Neblogos standartinės programėlės
      • - Geresnė, negu vidutiniška baterija

      Cons

      • - Neidealus standartinis dirželis
      • - Darbas su ne „Samsung“ įrenginiais kelia abejones
      • - Didžiulis programėlių trūkumas
      • - Programinėje įrangoje yra nedidelių, bet erzinančių trūkumų
      • - Baterija kartais išsikrauna tiesiog staiga

      Parašykite komentarą

      El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

      Shares
      Share This