Menu

„Samsung Galaxy A5“ apžvalga: elegantiškas ir grakštus, bet nepakankamai galingas

2015 kovo 15 - Android, Samsung
„Samsung Galaxy A5“ apžvalga: elegantiškas ir grakštus, bet nepakankamai galingas

„Samsung Galaxy Alpha“ susilaukė labai daug teigiamų vertinimų dėl savo dizaino, kuriame „Samsung“ panaudojo ne tik Pietų Korėjos kompanijai įprastą plastiką, bet ir aliuminius šonus. Galima buvo tikėtis, jog „Samsung“ nuspręs sukurti įpėdinių „Galaxy Alpha“ telefonui. Neseniai išmaniųjų telefonų rinkos lyderis tokių įpėdinių išleido net tris – „Galaxy A3“, „Galaxy A5“, bei „A7“. Šįkart apžvelgsiu bene į plačiausią segmentą besitaikantį „Samsung Galaxy A5“ – perskaitę šią apžvalgą sužinosite, ko vertas šis telefonas, kokiems žmonėms jis bus tinkamas ir ar jo privalumai atsveria trūkumus.

Dizainas

Dizainas – būtent tuo labiausiai visus sužavėjo „Galaxy Alpha“. Tuo labiausiai žavi ir „Galaxy A5“, bet nieko keisto, „Samsung“ į tai ir orientavosi.

16701162

Priekinė telefono dalis primena kiek atnaujintą ir padidintą „Galaxy S2“ – iš esmės dėl savo formos ir nesmarkaus kampų užapvalinimo. Praktiškai visą įrenginio priekį (71%) užima 5 colių ekranas, virš jo – ausinė, jutikliai, priekinė kamera bei „Samsung“ logotipas, o po juo – fizinis namų mygtukas bei sensoriniai daugiaprograminio režimo ir „atgal“ mygtukai. Įdomu tai, jog kraštai, esantys priekyje, yra šiek tiek atsikišę, todėl „Samsung Galaxy A5“ ekranas nėra linkęs braižytis net ir tuo atveju, jeigu savo telefoną esate įpratę dėti ekranu ant stalo.

Galinė telefono dalis yra pagaminta iš minkšto lietimui (angl. soft-touch) plastiko, kuris nėra nei blizgus, nei nemalonus laikyti, todėl šįkart „Samsung“ už plastiko naudojimą galima ir nepeikti. Tačiau „A5“ nugarėlė turi ir trūkumų. Visų pirma – gana smarkiai išsikišusi kamera, antra – milžiniško dydžio FCC ženklinimas, kuris gadina visą telefono galinės dalies vaizdą.

„Galaxy A5“ apvadai yra pagaminti iš aliuminio ir tai suteikia ne tik solidžią išvaizdą, bet ir solidumo jausmą, laikant „A5“ rankoje. Kairiajame „A5“ šone yra garso reguliavimo mygtukai, dešiniajame – įjungimo/išjungimo mygtukas bei pridengti SIM ir SIM/MicroSD (ne dual-SIM „Galaxy A5“ versijoje yra SIM ir MicroSD lizdai) lizdai. Apačioje – micro USB bei 3.5mm audio jungtys. Man labiau patinka, kai 3.5mm audio jungtis būna viršuje, tačiau tai – skonio reikalas. Daugiau priekaištų apvadams neturiu!

Šis „Samsung“ gaminys rankoje guli taip pat gerai, kaip ir atrodo – rimtų priekaištų neturiu, telefonas neslysta, plonas korpusas (6.7mm) rankų nerėžia, pasiekti visus ekrano kraštus nėra sudėtinga.

Apibendrinant – „Samsung Galaxy A5“ dizainas yra beveik puikus – vienas kitas trūkumas yra, bet nieko ženklaus. „Galaxy A5“ dizainas ypatingai patiks moterims dėl savo lengvumo, plonumo ir bendro elegantiško įvaizdžio.

Ekranas

„Samsung Galaxy A5“ turi 5 colių HD raiškos „Super AMOLED“ ekraną. Iš karto turiu prisikabinti prie to, kad „Samsung“ gamybos „AMOLED“ ekranuose yra naudojama „PenTile“ matrica, todėl nepaisant to, kad „Galaxy A5“ turi 294 taškus colyje, juos buvo gana lengva įžiūrėti ir tai tikrai nėra privalumas. Be to, ekranas labai lengvai tepliojosi ir tie tepliojimai yra pastebimi netgi ir įjungus ekraną.

logo-super-amoled

Bet ne viskas yra blogai – man visai patiko ekrane atvaizduojamos spalvos, nors kai kurios jų buvo vos vos (tikrai labai minimaliai) per ryškios. Kitas ekrano privalumas – galimybė sumažinti jo ryškumą iki vos įžiūrimo (tai labai smagi galimybė atsikėlus ryte, kai lauke dar tamsu) bei, žinoma, ypatingai gili juoda spalva.

Visgi šiek tiek gaila, jog „Samsung“ nusprendė pataupyti šioje vietoje – mokėti 400€ ir gauti HD ekraną su „PenTile“ matrica – gana liūdna.

Programinė įranga ir veikimas

„Samsung Galaxy A5“ naudoja „Android 4.4.4“ OS su „TouchWiz“ apvalkalu. Deja, bet apie „TouchWiz“ vartotojo sąsają jau nelabai tebeturiu ką pasakoti – viskas jau daugybę kartų buvo apkalbėta tiek „Note 4“, tiek „Galaxy Alpha“, tiek „Galaxy K Zoom“ apžvalgose.

„Samsung Galaxy A5“ programinė įranga

Galiu pasakyti tik tiek, jog „A5“ turi kiek lengvesnę „TouchWiz“ versiją, negu „Note 4“ ar „Alpha“ – funkcijų „A5“ turi šiek tiek mažiau, tačiau man tai netgi patinka. „Samsung“ pasistengė atrinkti reikalingiausias funkcijas, pavyzdžiui, „S Voice“, „Multi-window“, valdymo viena ranka galimybes ir t.t. Tai palengvina naršymą meniu ar nustatymuose, tačiau, deja, strigimai vis dar pasitaiko gan dažnai.

Tiesa, „Samsung Galaxy A5“ turi tai, ko neturi kiti „Samsung“ telefonai (dabar tai jau turi ir „Galaxy S6“) – temos. Kol kas jų yra tik keturios. Jos pakeičia „Samsung“ paleidiklio ikonėles, foną ir animacijas. Deja, bet visos keturios temos yra nelabai gražios, todėl džiaugtis dar nėra kuo.

Screenshot_2015-03-14-13-36-59Screenshot_2015-03-14-13-36-53

Tiek apie „Galaxy A5“ programinę įrangą – kaip minėjau, nelabai turiu ką apie ją jau kalbėti. Belieka laukti „TouchWiz“ atnaujinimo, kurį jau turi „Galaxy S6“ bei „S6 Edge“ – tuomet tikrai turėsiu ką aptarti.

Spartos testai

„Samsung Galaxy A5“ turi naujausią 64 bitų „Qualcomm Snapdragon 410“ procesorių, turintį keturis „Cortex-A53“ branduolius, veikiančius 1.2 GHz taktiniu dažniu, 2 GB operatyviosios atminties ir ganėtinai silpną „Adreno 306“ GPU. Atlikau kelis testus ir jie įrodo mano teiginį – nors pats telefonas yra ganėtinai galingas, bet koją jam dažnai pakiša „Adreno 306“ GPU, todėl šiuo telefonu būtų gana sudėtinga žaisti grafiškai sudėtingus žaidimus.

„AnTuTu“

Screenshot_2015-03-14-12-21-49

„GeekBench“

„Samsung Galaxy A5“ „GeekBench 3“ testas

„3DMark“

„Samsung Galaxy A5“ „3DMark“ testas

Kamera

Jeigu mėgstate fotografuoti ir filmuoti telefonu – „Galaxy A5“ nėra labai blogas pasirinkimas. Šis įrenginys turi 13 megapikselių kamerą su galimybę fiksuoti 1080p vaizdus. Nuotraukos esant geram apšvietimui fiksuojamos kokybiškai, nors kartais norėtųsi šiek tiek daugiau detalumo bei gyvesnių spalvų. Nors galbūt nėra ko tikėtis iš vidutinės klasės telefono.

Tamsoje rezultatai, deja, labai liūdni – tokie kadrai netgi nelabai tiktų kelti į „Facebook“ ar „Instagram“. Nuotraukose ne tik atsiranda triukšmas, bet ir labai smarkiai krenta detalumo lygis. Nuotraukos padarytos tamsoje yra paprasčiausiai nenaudojamos. Visas nuotraukas patys įvertinti galite čia.

„Galaxy A5“ puikiai tinka ir mėgstantiems asmenukes – šis telefonas turi 5 megapikselių priekinę kamerą – nors ji nėra labai kokybiška (asmenukėms tikrai pakaks), bet ji turi labai didelį privalumą – ši kamera fiksuoja kadrus labai plačiu kampu, t.y. į jūsų kadrą gali tilpti daugybė žmonių.

Kalbant apie vaizdo įrašus, galinė „Samsung Galaxy A5“ kamera geba juos filmuoti Full HD raiška ir tai daroma stebėtinai gerai.

Baterija

Baterija – labai svarbus aspektas, kai kalbame apie šių dienų išmaniuosius telefonus. „Galaxy A5“ turi integruotą 2300 mAh bateriją, kuri tarnauja ganėtinai neblogai – vidutiniškai naudojantis telefonu (dvi valandos naršymo, apie 20 minučių filmavimo, šiek tiek SMS žinučių bei skambučių ir labai ilgas laikas budėjimo režime) telefonas man atlaikė dvi dienas (liko apie 10% baterijos)! Tikrai geras rezultatas. Tačiau turiu pastebėti, jog naudojau tik vieną SIM kortelę, o ne dvi, todėl įdėjus ir antrąją SIM, baterijos tarnavimo laikas gali (ir turėtų) sutrumpėti.

„Samsung Galaxy A5“ apžvalgos apibendrinimas

„Galaxy A5“ man patiko. Tai puikus įrenginys, jeigu telefoną naudojate naršymui, socialiniams tinklams, skambučiams, žinutėms, grafiškai nesudėtingiems žaidimams. Aišku, „TouchWiz“ turi savų trūkumų, tačiau po „Lollipop“ atnaujinimo dauguma jų turėtų būti ištaisyti. „Galaxy A5“ dizainas tikrai smagus rankoje. Ir, kaip jau minėjau, šis įrenginys apskritai man patiko. Bet yra vienas „bet“. „Galaxy A5“ šiuo metu kainuoja 400€. Žymiai galingesnis, šiek tiek solidesnis, geresnę kamerą ir ekraną turintis „Galaxy Alpha“ tekainuoja 20€ brangiau. Taip, jis neturi praplečiamos atminties, bet jis turi 32GB vidinės atminties. Taip, jis turi šiek tiek trumpiau laikančią bateriją, bet ji – išimama. Aš tikrai rinkčiausi„Galaxy Alpha“ vietoje „Galaxy A5“, bet galutinį sprendimą priimti leidžiu jums patiems.

„Samsung Galaxy A5“ tinka ofisuose dirbantiems žmonėms ir/ar aktyviems socialinių tinklų naudotojams. Gera priekinė kamera, ilgai laikanti baterija, ganėtinai galingas procesorius, puikiai susidorojantis su įprastomis operacijomis, ypatingai elegantiškas ir grakštus dizainas. Visą tai turi „Galaxy A5“. Tai telefonas tiems, kurie reikalauja gero dizaino, o ne superinių charakteristikų. Jeigu jums reikia charakteristikų, patariu rinktis „Meizu MX4“. O jeigu norite tiek dizaino, tiek charakteristikų, kaip jau minėjau, gerai pasvarstykite apie „Samsung Galaxy Alpha“. Tai taip pat puikus telefonas.

„Galaxy A5“ privalumai:

„Galaxy A5“ trūkumai:

Samsung Galaxy A5

310 EUR
Samsung Galaxy A5
8.16

Dizainas

9/10

  Ekranas

  8/10

   Programinė įranga ir veikimas

   8/10

    Kamera

    7/10

     Baterija

     9/10

      Pros

      • - Elegantiškas, ypatingai gerai atrodantis ir patogus dizainas
      • - Didelis ekranas su ypatingai ryškiomis spalvomis
      • - Įprastoms operacijoms pakankamai spartus procesorius;
      • - Puiki priekinė kamera
      • - Ypatingai ilgai tarnaujanti baterija

      Cons

      • - Milžiniškas FCC ženklinimas
      • - Ganėtinai žema ekrano raiška
      • - „TouchWiz“ mėgsta strigti
      • - Prasta GPU, todėl telefonas nėra tinkamas žaidimams
      • - Vidutiniška kamera šviesoje, tragiška tamsoje

      One thought on “„Samsung Galaxy A5“ apžvalga: elegantiškas ir grakštus, bet nepakankamai galingas

      Augustas

      O man patinka išsikišus kamera

      Reply

      Parašykite komentarą

      El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

      Shares
      Share This