Menu

„Samsung Galaxy A5 (2016)“: didžiulis „Samsung“ progresas per vienerius metus

2016 vasario 27 - Android, Samsung
„Samsung Galaxy A5 (2016)“: didžiulis „Samsung“ progresas per vienerius metus

Nors visų „Samsung“ gerbėjų dėmesys šiuo metu sutelktas į „Samsung Galaxy S7“ ir „S7 Edge“, tačiau ne visi šiuos flagmanus galės įpirkti. Tokiems žmonėms „Samsung“ yra paruošę „Samsung Galaxy A5“ vidutinės klasės telefoną. 2015 metų modelį man yra tekę bandyti ir jis nesusilaukė ypatingai daug mano meilės, tačiau 2016 metų „A5“ atrodo visiškai kitaip. Ar žingsnis į priekį yra pakankamai didelis?

Dizainas, vertas flagmanų

Nors „Galaxy A5 (2016)“ nėra aukščiausios klasės „Samsung“ telefonas, tačiau pasižiūrėjus į šio telefono dizainą, taip niekas nepagalvotų. Šis telefonas turi vadinamąją „stiklo sumuštinio“ konstrukciją – priekinė ir galinė dalys pagamintos iš stiklo, tuo tarpu apvadai – iš užapvalinto aliuminio. Tokia pati konstrukcija yra panaudota ir „Samsung“ 2015 bei 2016 metų flagmanuose. Tiesa, trys šio dizaino aspektai kiek nuvilia – apatinėje telefono dalyje esantis garsiakalbis labai lengvai užsidengia ir „Samsung“ vis dar naudoja Micro USB, o ne USB-C. Na, o gale esantis stiklas pirštų antspaudus traukia kaip magnetas. Bet tai tik smulkmenos.

Samsung Galaxy A5 (2016)

Fantastiškas „Super AMOLED“ ekranas

Ekranas – dar vienas „Galaxy A5 (2016)“ aspektas, priverčiantis pamiršti apie šio telefono kainą ir klasę. Šis telefonas turi 5.2 colių Full HD raiškos „Super AMOLED“ ekraną. Primenu, jog 2015 metų „Galaxy A5“ modelio ekranas buvo gan vidutiniškas, tačiau šių metų modelis ekrano kokybe nupučia ir dažną flagmaną! Idealus kontrastas, ryškumas, matomumas prieš saulę bei matymo kampai. Neturiu ekranui jokių priekaištų, nors kai kurie galėtų sakyti, jog Full HD raiška yra per maža. Galbūt flagmanui ji per maža (galbūt), tačiau vidutinės klasės telefonui tai idealu.

Programinė įranga ir jos veikimas nedžiugina

„Samsung Galaxy A5 (2016)“ naudoja „Android 5.1.1 Lollipop“ su „TouchWiz“ apvalkalu. Deja, tai nėra naujausia „Android“ versija ir šis įrenginys jos, ko gero, artimiausiu metu dar negaus. Gana liūdna, turint omeny tai, kad jau gana greitai turėtų pasirodyti dar naujesnė „Android“ versija.

„Samsung“ turėtų kuo greičiau atnaujinti šį telefoną

„Samsung“ turėtų kuo greičiau atnaujinti šį telefoną

„Samsung“ su savo programine įranga dar turi kur pasitempti – nors tiek išvaizda, tiek funkcionalumas yra geresnis, negu prieš maždaug du metus, tačiau „TouchWiz“ vis dar stringa daug smarkiau, negu bet kuri kita vartotojo sąsaja. Juk „Galaxy A5 (2016)“ turi galingą aštuonių branduolių „Snapdragon 615“ procesorių ir 2GB RAM, tačiau šis telefonas kartais tiesiog užlūžta. Paprastas kiniškas telefonas su 4 branduolių 1.0GHz procesoriumi ir 2GB RAM, bet neperkrauta vartotojo sąsaja veikia geriau.

Pietų Korėjos gigantė vis dar pridėjusi daugybę nereikalingų funkcijų („Flipboard“, „S Voice“ ir pan.), tačiau po „Android Marshmallow“ atnaujinimo jos turėtų pasislėpti dar giliau – „Galaxy S7“ jau didelės dalies tų funkcijų nebeturi. Bet vis tik didžiausia bėda laikyčiau būtent nepaaiškinamai lėtą telefono veikimą. Turint omeny, kokios šio įrenginio charakteristikos, apie strigimus šiame telefone neturėtų būti net ir minčių.

Abejotinos vertės pirštų antspaudų skaitytuvas

„Samsung Galaxy A5“ turi pirštų antspaudų skaitytuvą priekinėje telefono dalyje, tačiau jo vertė yra gan abejotina, kadangi jis labai dažnai nenuskaitė mano antspaudų, kartais tai tik apsunkindavo naudojimą. Todėl šįkart rekomenduoju į pirštų antspaudų skaitytuvo egzistavimą šiame telefone nekreipti dėmesio.

Įspūdinga kamera

Kaip ir 2015 metų „Galaxy A5“, 2016 metų modelis turi 13 megapikselių kamerą. Tiesa, šįkart prisideda ir optinis vaizdo stabilizavimas (OIS) bei tiesiog geresnė optika. Rezultatas? Fantastiški kadrai, kurie savo kokybe labai nedaug atsilieka nuo 2015 metų „Samsung“ flagmano, „Galaxy S6“! Nors „Galaxy A5 (2016)“ neypatingai gerai tvarkosi su baltos spalvos balansu, visa kita atrodo gana neblogai – net ir tamsoje galima užfiksuoti gerų kadrų, tiesiog teks šiek tiek pasikankinti su fokusavimu. Nuotraukas savo akimis galite įvertinti čia.

Kamera džiugina tiek kokybe, tiek vartotojo sąsaja

Kamera džiugina tiek kokybe, tiek vartotojo sąsaja

Dar vienas „A5 (2016)“ trūkumas, lyginant su „Galaxy S6“, yra 4K video įrašymo galimybės nebuvimas, tačiau daugeliui tai tebus nereikšminga smulkmena – svarbiausia, jog yra OIS, todėl vaizdo įrašuose vaizdas dreba žymiai mažiau, negu įprastai.

O jeigu mėgstate darytis asmenukes (arba tiesiog „selfie“), „Galaxy A5“ jūsų nenuvils – šis telefonas turi puikią 5 megapikselių priekinę kamerą, kurią galėsite naudotis ir prieblandoje.

Baterija, galinti veikti net 2 dienas!

Su „Galaxy A5 (2016)“ neišimama 2900mAh baterija man pavykdavo išspausti apie 5 valandas įjungto ekrano laiko (angl. „Screen-On-Time“) ir tai yra gana neblogas rezultatas, kadangi įprastai naudojantis telefonu, jis ištempdavo apie 2 dienas be krovimo! Šiuo aspektu „Galaxy A5 (2016)“ lenkia tiek savo pirmtaką, tiek „Galaxy S6“ – įspūdinga!

2016 metų „Samsung Galaxy A5“ parodė, kokį progresą gali padaryti „Samsung“

2015 metų „Galaxy A5“ buvo orientuotas į neaišku ką – telefono kaina buvo aukšta, kamera, ekranas ir baterija vidutiniški, vartotojo sąsaja liūdna, veikimas lėtas, be to, patys „Samsung“ tuo metu turėjo viskuo geresnių telefonų, kainuojančių tiek pat, kiek tuo metu kainavo „Galaxy A5“.

„Galaxy A5 (2016)“ maloniai mane nustebino

„Galaxy A5 (2016)“ maloniai mane nustebino

Ir nors asmeniškai vis dar rinkčiausi „LG Nexus 5X“, „OnePlus 2“ ar „Sony Xperia M5“ vietoje „Galaxy A5 (2016)“, tačiau šiemet „Samsung“ bent jau sukūrė pakankamai rimtą konkurenciją šioje kainų kategorijoje. Jeigu jūs norite puikaus dizaino, ekrano, kameros ir baterijos, o „Samsung“ vartotojo sąsaja jūsų negąsdina ar net yra jums įprasta, „Samsung Galaxy A5 (2016)“ yra puikus pasirinkimas. Bet jeigu aukščiau visko jums yra stabilumas ir spartus veikimas, patariu pasižvalgyti į kitus įrenginius.

Samsung Galaxy A5 (2016)

Samsung Galaxy A5 (2016)
8.84

Dizainas

9/10

  Ekranas

  10/10

   Programinė įranga ir veikimas

   8/10

    Kamera

    9/10

     Baterija

     9/10

      Pros

      • - Puikiai ir prabangiai atrodantis dizainas
      • - Pribloškiantis ekranas
      • - Puikios charakteristikos, nedaug nusileidžiančios flagmanams
      • - Aukštos kokybės kamera
      • - Labai ilgai laikanti baterija

      Cons

      • - Teplus korpusas
      • - Vis dar lėtoka ir gan smarkiai apkrauta vartotojo sąsaja
      • - Lėti „Samsung“ atnaujinimai
      • - Beviltiškai veikiantis pirštų antspaudų skaitytuvas
      • - 4K filmavimo galimybės nebuvimas

      Parašykite komentarą

      El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

      Shares
      Share This