Menu

„PocketBook Ultra“ apžvalga: dovana? Taip. Pirkinys? Ne.

2015 rugsėjo 3 - Kita, Svarbiausia
„PocketBook Ultra“ apžvalga: dovana? Taip. Pirkinys? Ne.

„PocketBook Ultra“ – viena iš mažiausių, lengviausių ir kompaktiškiausių elektroninių skaityklių. „PocketBook“ brandas jums kol kas gali būti dar ne visai žinomas. Tačiau tai vienas iš rimčiausių „Amazon“ konkurentų. Ar „PocketBook Ultra“ vertas dėmesio labiau, negu „Amazon Kindle Paperwhite“ ar bet kuri kita el. skaityklė? Tai ir pabandysime išsiaiškinti šioje apžvalgoje.

PocketBook Ultra

Dizainas stulbina ergonomika, bet ne grožiu

„PocketBook Ultra“ nėra labai ypatingo dizaino ar tiesiog ypatingai gražus įrenginys. Tai – paprasta elektroninė skaityklė. Priekyje ši skaityklė turi 6 colių ekraną, o po juo – keturis mygtukus, iš kurių realiai reikalingas tik vienas – namų mygtukas. Kiti du mygtukai perverčia puslapius, o ketvirtasis mygtukas tiesiog atlieka „meniu“ mygtuko funkciją. Gali pasirodyti, jog pervertimo mygtukai yra reikalingi, tačiau tą pačią funkciją atliekantys mygtukai yra ir galinėje skaityklės dalyje, be to, puslapius galima perversti tiesiog naudojantis ekranu. Verčiau „PocketBook“ būtų padarę šį įrenginį dar kompaktiškesniu.

pocketbook-ultra-1 (1)

Tuo tarpu galinėje dalyje „PocketBook Ultra“ turi du sunkiai randamus ir sunkiai spaudžiamus mygtukus (jie perverčia puslapius, tiesa, tik į priekį) bei 5 megapikselių kamerą su LED blykste. Galbūt „PocketBook Ultra“ nėra vertas elektronikos „PlayBoy“ žurnalo viršelio, tačiau mane pakerėjo vos 7.9mm storio korpusas ir 175 gramų svoris – tokį įrenginį nešiotis yra žymiai patogiau, negu vieną ar dvi knygas (apie daugiau net nekalbu). Laikyti „Ultra“ rankoje ar rankose taip pat labai smagu ir tai yra žymiai paprasčiau, negu laikyti knygą. Turiu paminėti, jog iki šiol buvau labai skeptiškas el. skaityklių atžvilgiu ir daugybės jų privalumų tiesiog nemačiau. Ir būtent tas kompaktiškumas, lengvumas ir portabilumas buvo pirmas mane sužavėjęs dalykas.

pocketbook-ultra-dark-brown

Ekranas neblogas, tačiau apšvietimas – nelabai

„PocketBook Ultra“ turi 6 colių 1024 x 758 E-Ink Carta ekraną. Į jį žiūrėti – visada labai malonu. Saulės spindulių jis nebijo, raiška pakankamai didelė bet kokiai knygai, atrodo jis tarsi tikras popierius. Galbūt šiek tiek glumina elektroninio rašalo „perėjimai“, kurie neatrodo labai gražiai, bet tai normalu, ši technologija tiesiog dar nėra tobula. Kas galėtų būti tobula – tai apšvietimas. Tuo tarpu jis yra tragiškas. Ekranas, skirtingai, negu telefonuose, yra apšviečiamas ne iš galo, tačiau iš viršaus, apačios ir šonų, todėl apšvietimas yra labai netolygus ir galų gale jis netgi neprimena baltos spalvos – labiau primena pilkos ir mėlynos mišinį. Tokį dalyką galima būtų atleisti, jeigu „PocketBook Ultra“ kainuotų mažiau, negu konkurentai. Tačiau atvirkščiai – ši el. skaityklė kainuoja netgi daugiau, negu kitos, geresnį apšvietimą siūlančios el. skaityklės.

ultra_wh_1

Programinė įranga galimybių turi nemažai

„PocketBook“ į savo „PocketBook Ultra“ pasistengė įdėti viską, ko tik gali prireikti paprastam ir reiklesniam žmogui – yra galimybė sinchronizuoti savo „PocketBook“ su kompiuteriu naudojant „PocketBook“ servisą arba mums labiau įprastą – „DropBox“ servisą. Šioje skaityklėje taip pat yra ISBN skaitytuvas, kamera, interneto naršyklė (leidžianti naršyti visur, net ir „Facebook“), užrašų „knygtutė“, RSS skaityklė, MP3 grotuvas, keli labai paprasti žaidimai (tokie kaip „Sudoku“ ar šachmatai), žodynas ir skaičiuotuvas.

Galimybių tikrai nemažai, tačiau, pavyzdžiui, RSS skaityklėje pasigedau šaltinių importavimo/eksportavimo galimybių, naršyklė veikia siaubingai lėtai, o kamera naudinga tikrai labai labai retais atvejais. Man ji nebuvo naudinga nei karto. Vietoje jos „PocketBook“ verčiau būtų įdėję galingesnį, negu vieno branduolio 1GHz procesorių ir daugiau, negu 512MB RAM. Arba galima būtų tiesiog sumažinti šios skaityklės aukštą kainą! Bet labiausiai nepatiko šios el. skaityklės knygų parduotuvė. Lietuviškų knygų ten, žinoma, nėra, tačiau didžiausios bėdos yra sudėtingas meniu, neaiškus pirkimo procesas, prasta paieška ir, kažkodėl, vokiečių kalba. Gerai, jog galima įsigyti knygas kitose vietose, tiesiog reikės jas perkelti iš kompiuterio į skaityklę. Bet kuriuo atveju, galimybės pirkti knygas naudojant skaityklę tikrai norėtųsi.

PocketBook Ultra

Visgi visa kita mane pilnai tenkina – viršuje yra greitų nustatymų juosta (tai, ką mes įpratę matyti telefonuose), naujasios į skaityklę įkeltos ir neseniai skaitytos knygos yra matomos tiesiog namų ekrane, meniu pasiekiamas vienu prisilietimu, nustatymai suprantami bet kuriam žmogui, atnaujinimų „PocketBook“ taip pat išleidžia nemažai, be to, „PocketBook“ palaiko lietuvių kalbą, kas gali būti labai svarbus aspektas kai kuriems žmonėms.

Skaitymo patirtis su „PocketBook Ultra“ mane tenkino, bet…

Aš nesu reiklus el. skaityklių naudotojas, todėl man pilnai pakako to, ką suteikė „PocketBook Ultra“ – tai paprasta skaitymo patirtis, su galimybe greitai vartyti puslapius, priartinti ar atitolinti skaitomą puslapį. Ši el. skaityklė palaiko praktiškai visus reikalingus formatus (ir ne tik palaiko, bet ir puikiai atvaizduoja), yra galimybė ir klausyti audio knygų (naudojantis ausinėmis). Rasti ieškomą knygą yra labai paprasta, kadangi jos yra skirstomos pagal žanrus, pagal pavadinimą, pagal datą ir pagal kitus aspektus. Galų gale, yra paieška.

Esu nepatenkintas tik ekrano apšvietimu (kurį jau aptariau) ir gale esančiais mygtukais, kuriuos sunku rasti ir normaliai nuspausti. Tačiau apart to, aš tikrai neturiu kuo skųstis. Viskas patiko, skaityti el. knygą pasirodė netgi smagiau, negu realią (yra retų išimčių) ir aš esu labai laimingas. Tačiau ar už „Amazon Kindle“ ar kitus konkurentus patirtis yra geresnė – drįsčiau suabejoti. Patirtis tėra vidutiniška.

Kamera būtų geras dalykas, jeigu neturėtumėme telefonų

„PocketBook Ultra“ turi 5 megapikselių kamerą, kuri nepravers praktiškai niekada. Visų pirma, ją galite panaudoti tam, kad nufotografuoti kokį nors objektą ir naudoti tą nuotrauką kaip ekrano užsklandą. Taip pat galite kamerą naudoti knygoms ar dokumentams fotografuoti. Tačiau ši kamera tuos dokumentus užfiksuoja taip prastai (ir labai lėtai) , kad verčiau rinkčiausi telefono kamerą.

ultra-ocr-600x400

Bet, atrodo, yra viena galimybė, kuri gali išgelbėti „PocketBook Ultra“ kamerą – nuotraukos konvertavimas į tekstą. Deja, ši galimybė veikia labai prastai ir net nustačius lietuvių kalbą, „PocketBook“ vietoje „Hamleto“ eilučių man rodė tik nesąmones. Na, su savo „PocketBook“ bent jau galėsite lengvai konvertuoti nuotraukas į PDF failus. Nors tai vis tiek nepadaro kameros labai naudingos…

Baterijos tarnavimo laikas tiesiogiai priklauso nuo jūsų naudojimo

Baterijos tarnavimo laikas mane, kaip išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių entuziastą, žinoma, nudžiugino. Tačiau kiek laikys baterija – priklauso nuo jūsų naudojimo. Aš asmeniškai „PocketBook Ultra“ kroviau kas 10-20 dienų (šį įrenginį turiu jau beveik du mėnesius) ir pastebėjau, kad tai labai priklauso nuo to, ar naudojausi Wi-Fi ir apšvietimu. Kuo mažiau naudositės internetu ir apšvietimu, tuo ilgiau tarnaus baterija. Tačiau manau, kad baterijos tarnavimo laikas tikrai nėra šio įrenginio bėda – juk kartą per 10 dienų tikrai rasite laiko ir laisvą elektros lizdą, kadangi „PocketBook Ultra“ yra kraunamas per MicroUSB jungtį.

Jeigu gausite dovanų, nesupykite. Bet patys nepirkite.

Aš sakyčiau, jog „PocketBook Ultra“ gali būti puiki pirmoji jūsų el. skaityklė. Tačiau ji kainuoja daugiau, negu kitos. Bet jeigu gausite „PocketBook Ultra“ dovanų, tikrai nesupykite, kadangi ji tikrai neprastai atlieka savo funkciją – visi formatai yra puikiai skaitomi, yra galimybė skaityti naktį, internetas, baterija tarnauja puikiai, o pati skaityklė yra neįtikėtinai kompaktiška ir lengva.

Bet jeigu esate patyręs el. skaityklių naudotojas, „PocketBook Ultra“, ko gero, bus klaidingas pasirinkimas – siaubingas ekrano apšvietimas, nelabai naudinga knygų parduotuvė, kartais lėtokas veikimas ir bereikalinga kamera. Tai man nepatiko. Šie trūkumai nėra kritiniai, bet jie turėtų jus atbaidyti nuo „PocketBook Ultra“ pirkimo, kadangi tas pats „Amazon Paperwhite“ yra pigesnis ir beveik visapusiškai tobulesnis variantas.

PocketBook Ultra

170 EUR
PocketBook Ultra
7.9

Dizainas

8/10

  Ekranas ir apšvietimas

  7/10

   Programinė įranga (bei kameros panaudojimas)

   7/10

    Skaitymo patirtis

    8/10

     Baterija

     9/10

      Pros

      • - Itin lengvas ir plonas įrenginys
      • - Ekranas yra apšviečiamas
      • - Daugybė galimybių programinėje įrangoje - kamera, MP3, internetas ir t.t.
      • - Puikus įvairaus formatų knygų atvaizdavimas
      • - Geras baterijos tarnavimo laikas

      Cons

      • - Niekuo neypatinga bei nuobodi išvaizda
      • - Sunkiai randami ir sunkiai spaudžiami gale esantys mygtukai
      • - Siaubingas ekrano apšvietimas
      • - Kartais lėtas veikimas
      • - Nelabai naudinga knygų parduotuvė, labiau apsimoka pirkti ar siųstis knygas kitur

      Parašykite komentarą

      El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

      Shares
      Share This