Menu

„Oukitel K6000 Pro“: telefonas, su kuriuo galite vykti nors ir į negyvenamą salą

2016 birželio 20 - Android, Kiti
„Oukitel K6000 Pro“: telefonas, su kuriuo galite vykti nors ir į negyvenamą salą

Apie „Oukitel“ jums jau tikriausiai girdėti teko – ši kinų įmonė yra išleidusi vienintelį 10000mAh talpos bateriją turintį telefoną, be to, prieš kelis mėnesius man teko apžvelgti milžiniško susidomėjimo susilaukusį „Oukitel K4000 Pro“. Bet „K4000 Pro“ yra nelabai tinkamas žaidimams, jis neturi pirštų antspaudų skaitytuvo ir jo kameros kokybė nėra pati geriausia. Iš esmės, tai telefonas tiems, kurie nori ilgo baterijos tarnavimo laiko ir nedidelės kainos, bet „Oukitel K6000 Pro“, naujausias kompanijos modelis, atrodo kaip visapusiškai geras pasirinkimas, tinkamas net ir norintiems pažaisti žaidimus ar mėgstantiems užfiksuoti vieną ar kitą akimirką.

Paprastas, bet solidus dizainas

Su „Oukitel K6000 Pro“ iš minios pernelyg neišsiskirsite. 2016 metais su aliuminio korpusu nieko jau nebenustebinsi, net jeigu tą aliuminio korpusą turi telefonas, kainuojantis maždaug 170 eurų. Bet IP64 apsauga nuo vandens ir dulkių – malonus privalumas.

Priekinė „K6000 Pro“ dalis labai paprasta – ekranas, platūs apvadai aplink jį (smulkus, bet nelabai malonus trūkumas) ir trys neapšviesti sensoriniai mygtukai po juo. „K4000 Pro“ taipogi turėjo neapšviestus mygtukus, tačiau šioje, aukštesnėje kainų kategorijoje, „Oukitel“ galėjo pasistengti ir labiau.

Kitur „Oukitel“ kompromisų nepadarė – tiek šonai, tiek galinė dalis pagaminti iš aliuminio ir plastiko, kuris panaudotas geram ryšiui palaikyti, mygtukai yra puikūs, galinėje dalyje galima rasti ir pirštų antspaudų skaitytuvą.

Kompromisų dizaine neradau

Kompromisų dizaine neradau

 

Na, gerai, po kamera parašyti žodžiai „AUTO FOCUS“ atrodo kvailai. Kai kurie užrašo optikos gamintoją, pvz „Carl Zeiss“, bet 2016 metais girtis tuo, kad kamera turi autofokusą? Juk tai tas pats, kas girtis tuo, kad tu buvai apsipirkęs „LIDL“ arba važiavai „Uber“. 2016 metais tai jau tikrai niekam neįdomu.

Šaltas, ryškus ir raiškus ekranas

„K6000 Pro“ turi didžiulį 5.5 colių Full HD IPS raiškos ekraną ir daugeliui jis patiks, nes atkuriamas vaizdas atrodo natūraliau, negu „AMOLED“ ekranuose, raiška yra pakankamai didelė, todėl pikselių įžiūrėti neįmanoma, o matymo kampai bei matomumas prieš saule nenusileidžia brangesniems flagmanams.

IMG_20160620_145858

Vienintelis rimtas trūkumas – ekrano spalvos yra šaltos. Dėl to balta spalva atrodo labai gerai, tačiau juoda – šiek tiek per šviesi, o visos kitos spalvos yra mažiau gyvybingos. Paprastam vartotojui tai nerūpės, tačiau entuziastai ir maksimalistai prie to prikibtų.

Ar „K6000 Pro“ ekranas yra toks pats tvirtas kaip ir „K4000 Pro“? Ne – šis ekranas nėra toks storas, tačiau jis naudoja „Dragontail 2“ apsauginį stiklą, kuris kažkiek apsaugo nuo įbrėžimų ir įskilimų. Visgi, „Oukitel“ šįkart pridėjo net 2 ekrano plėvelės, todėl jie, tikriausiai, šiek tiek abejoja ekrano tvirtumu.

Vidutinės klasės pirštų antspaudų skaitytuvas

Galinėje „K6000 Pro“ dalyje yra pirštų antspaudų skaitytuvas ir kai kam tai gali būti patogu, kai kam – nelabai. Bet kuriuo atveju, šis skaitytuvas yra tikrai naudotinas ir antspaudą jis nuskaito gana greitai bei tiksliai, dažniausiai tai užtrunka mažiau, negu pusę sekundės. Ne, tai ne „iPhone 6S“, bet šis skaitytuvas jūsų tikrai neerzins.

„Android 6.0“ be priemaišų ir veikimas be priekaištų

Dauguma naudotojų mėgsta tokią „Android“ OS, kokios norėjo „Google“ ir „Oukitel“ tą ir suteikia. Programinės įrangos išvaizda šiame telefone skiriasi tik paleidikliu (angl. „launcher“) bei kameros programėlės išvaizda. Visa kita – visai kaip „Nexus“ telefone.

Šiek tiek kitoks paleidiklis, negu įprasta „Android“.

Šiek tiek kitoks paleidiklis, negu įprasta „Android“.

Kameros vartotojo sąsaja atrodo nelabai

Kameros vartotojo sąsaja atrodo nelabai gerai

„Oukitel“ pridėjo ir valdymą gestais bei kelias papildomas telefono pažadinimo galimybes, pavyzdžiui, dviem bakstelėjimais. Viena labiau išskirtinė funkcija – laisvai perkeliamas meniu (perkelti galima tuo pačiu principu kaip ir „Facebook Chat Heads“), kuriuo galima pasinaudoti gestų valdymų, išvalyti operatyvinę atmintį, įjungti skaitymo arba žaidimų režimą. Man tai nepasirodė labai naudinga ir dažniau ant to „plaukiojančio“ mygtuko paspausdavau netyčia, bet gerai, kad šią funkciją visada galima išjungti.

Kaip telefonas veikia? Sparčiau, negu dauguma brangiausių kitų gamintojų telefonų – švarus „Android“ tikrai daro savo. Nors ir 8 branduolių „MediaTek“ 1.3 GHz procesorius su 3GB RAM nėra blogai. Žaidimus žaisti taipogi galėsite, nors kai kurių grafiškai labai sudėtingų žaidimų nustatymuose teks įjungti vidutinę grafiką, bet apskritai – problemų su žaidimais ir visomis kitomis telefono operacijomis neturėsite. Sintetiniuose testuose telefonas neparodo ypatingų rezultatų, bet sintetiniai testai nėra viskas ir to pamiršti nereikėtų:

„AnTuTu 6.1.4“:

 Screenshot_20160616-170041

„GeekBench 3“:

 Screenshot_20160616-170630

Kamera gali nustebinti ir iš geros, ir iš blogos pusės

„Oukitel K6000 Pro“ turi 16 megapikselių kamerą, kuri yra gana vidutiniška. Optinė stabilizacija ir programinis sukalibravimas? Pamirškite. Ši kamera gali užfiksuoti įspūdingų kadrų tiek šviesoje, tiek prieblandoje, tačiau tą padaryti pavyks ne visada – kartais spalvos atrodo išblyškusios, o kartais programinė įranga per daug užaštrina arba per daug pašviesina gautą kadrą.

16 megapikselių kamera su autofokusu. Autofokusą „Oukitel“ kažkodėl labai pabrėžia.

16 megapikselių kamera su autofokusu. Autofokusą „Oukitel“ kažkodėl labai pabrėžia.

Taip pat išlaikyti tiesias rankas gali būti sunkoka, nes kamera reaguoja net į mažiausią sujudėjimą. Bet jeigu jums viskas pasiseka, galite išgauti tikrai įspūdingų kadrų, kurie jus maloniai nustebins. Visus kameros pavyzdžius rasite čia.

Priekinė kamera pasižymi tomis pačiomis savybėmis, kaip ir galinė kamera, tačiau ji nėra tokia „aštri“ ir kartais kadrai atrodo šiek tiek per švelnūs.

„Oukitel“ ginklas – ir vėl baterija

„K6000 Pro“ turi tokio paties dydžio bateriją kaip ir „K6000“ – 6000 mAh talpos. Tačiau šįkart „Oukitel“ panaudojo galingesnius ir mažiau taupius kitus komponentus – procesorių, ekraną. Nors tai tikrai žymiai pagerino telefono veikimo spartą, tai šiek tiek „kirto“ per baterijos tarnavimo laiką.

Baterijos tarnavimo laikas

Baterijos tarnavimo laikas

Screenshot_20160605-160621 Screenshot_20160605-160626 Screenshot_20160619-163008 Screenshot_20160619-163011 Screenshot_20160619-163014

Būtent dėl to aš šiek tiek pasimečiau ir man būtų sunku pasakyti, ar „K6000 Pro“, ar „K4000 Pro“ baterija tarnauja ilgiau. Su „K6000 Pro“ be kroviklio man kartą pavyko ištempti ir savaitę. Būčiau ištempęs ir dar daugiau, bet kelis kartus keičiau SIM kortelę, o šis telefonas kažkodėl labai daug energijos sunaudoja išsijunginėdamas ir įsijunginėdamas. Kiek „K6000 Pro“ galima naudotis be sustojimo? Apie 8-9 valandas. Žiūrėkite vaizdo įrašus, naršykite internete, fotografuokite nors ir visą darbo dieną. „Oukitel“ ir vėl džiugina savo baterija!

Vienas iš kelių geriausių pasirinkimų savo kainų kategorijoje

Vienas iš kelių geriausių pasirinkimų savo kainų kategorijoje

„Oukitel K6000 Pro“ vienas iš kelių geriausiųjų savo kainų kategorijoje

Negaliu drąsiai teigti, jog „K6000 Pro“ yra geriausias savo kainų kategorijoje. Jeigu jūs labiau vertinate galią ar kamerą, negu baterijos tarnavimo laiką, „Xiaomi Redmi 3 Pro“ yra, tikriausiai, geresnis pasirinkimas.

Bet „K6000 Pro“ taipogi nenuvils – skirtingai, negu mano prieš tai testuotas „K4000 Pro“, naujasis „Oukitel“ modelis yra labiau universalus – „K6000 Pro“ neturi nei vienos šį telefoną nužudančios silpnybės, kadangi viskas šiame telefone yra bent jau vidutiniška. Net ir estetiškai šis telefonas atrodo padoriau, nes jis neiškrenta iš 1 cm storumo ribos. Bet šį telefoną iš pilkos minios išskiria tik didžiulė baterija ir jeigu jūs nejaučiate poreikio pamiršti savo kroviklį, prasmės pirkti „Oukitel K6000 Pro“ paprasčiausiai nėra. Šį telefoną galite įsigyti iš „Aliexpress“ arba „Coolicool“ parduotuvių.

Oukitel K6000 Pro

~150 EUR + PVM
Oukitel K6000 Pro
8.92

Dizainas

8/10

  Ekranas

  8/10

   Programinė įranga ir veikimas

   9/10

    Kamera

    9/10

     Baterija

     10/10

      Pros

      • - Metalinis ir nuo vandens apsaugotas korpusas
      • - Aukštos raiškos ekranas
      • - Telefonas turi tikrai naudotiną pirštų antspaudų skaitytuvą
      • - Naujausia „Android“ OS be nereikalingų priedų
      • - Nuostabus baterijos tarnavimo laikas

      Cons

      • - Keli keisti dizaino sprendimai
      • - Ne idealiai atkuriamos ekrano spalvos
      • - „MediaTek“ procesorius nėra labai tinkamas žaidimams
      • - Vidutinės kokybės kamera
      • - Dėl baterijos dydžio telefonas kiek storokas ir sunkokas

      One thought on “„Oukitel K6000 Pro“: telefonas, su kuriuo galite vykti nors ir į negyvenamą salą

      Marius

      Man labai patinka sis telefonas. Turiu jau pusmeti, nenusivyliau, nieko blogo neaptikau. Visi, kam3ra galetu buti geresne. Dideles bedos prie blankesnio apsvietimo

      Reply

      Parašykite komentarą

      El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

      Shares
      Share This