Menu

„Microsoft Office 2016“ apžvalga: pasiektos lubos (?) [Bandome #Windows10]

2015 rugsėjo 24 - Microsoft, Windows
„Microsoft Office 2016“ apžvalga: pasiektos lubos (?) [Bandome #Windows10]

Kai kalbama apie „Microsoft“ daugelis galvoja tik apie „Windows“ ir visai pamiršta „Xbox“, „Skype“ ar „Office“, nors „Microsoft“ iš šių produktų taip pat uždirba labai daug pinigų ir skiria jiems daug dėmesio. Šiandien aptarsiu būtent „Microsoft Office“, kadangi „Microsoft“ vos prieš kelias dienas išleido naująją „Office 2016“ versiją. „Office“ nėra nemokamas produktas, integruotas į „Windows 10“, tačiau kas iš jūsų turi kompiuterį su „Windows“, bet be „Office“? Praktiškai niekas. „Office“ yra tarsi „Windows“ brolis ir būtent todėl nusprendžiau rašyti „Office 2016“ apžvalgą kaip projekto „Bandome #Windows10“ dalį.

„ArsTechica“ nuotrauka. Kiekvienas „Office“ produktas turi savo spalvą.

„ArsTechica“ nuotrauka. Kiekvienas „Office“ produktas turi savo spalvą.

Pirmas įspūdis tikrai geras – „Word“

Įjungus „Microsoft Word“ mane pasitiko praktiškai tas pats langas, kuris mane pasitikdavo ir su „Word 2013“ – daugybė galimų šablonų, kurie neatrodo labai ypatingai, bet kartais gali praversti. Tiesą sakant, iš pradžių pagalvojau, kad ne tą „Office“ versiją man atsiuntė. Bet klydau, tai – „Word 2016“.

Ne, tai ne „Word 2013“.

Ne, tai ne „Word 2013“.

Pasirinkau vieną iš šablonų. Įdomu tai, jog „Word“ priverčia jus pasirinkti failo pavadinimą ir jo saugojimo vietą prieš jums pradedant dirbti tam, kad „Word“ galėtų automatiškai saugoti tekstus, kuriuos rašote. Gal ir neblogai, tačiau kartais nežinau, ką aš rašysiu, todėl iš anksto nustatyti failo pavadinimą gali būti sunkoka ir tai gali erzinti.

Įjungęs teksto redaktorių, pamačiau gana gerai pažįstamą vaizdą. „Word 2016“ neturi kažkokių ultra vizualinių pokyčių, ši „Office“ versija, ko gero, yra tiesiog labiau išgryninimas viso to, kas buvo iki šiol. Tas aiškiai atsispindi ir dizaine, kuris dabar atrodo labai panašiai, tačiau yra žymiai paprastesnis, aiškesnis ir tvarkingesnis, betvarkės nebėra. Valio!

Betvarkė, kuri buvo „Office 2013“. Ačiū dievui, jos matyti nebereikės.

Betvarkė, kuri buvo „Office 2013“. Ačiū dievui, jos matyti nebereikės.

Žymiai tvarkingesnis vaizdas, negu buvo iki šiol

Žymiai tvarkingesnis vaizdas, negu buvo iki šiol

„Microsoft“ į savo „Office“ programų dizainą pridėjo daugiau spalvų – „Word“ akcentinė spalva yra mėlyna, „Excel“ – žalia, „PowerPoint“ – raudona. Dabar šios spalvos yra žymiai labiau išryškinamos, esą, tai padės jums nepasimesti.

„Office 2016“ taip pat yra labiau pritaikytas ir liečiamų ekranų naudotojams. Galima įjungti jutiklinį režimą, kuris paverčia visas ikonas šiek tiek didesnėmis, išjungia automatinį klaviatūros įjungimą, įjungia teksto žymėjimą taškais. Tai nėra labai daug, tačiau tokių pakeitimų pakanka, kad galima būtų patogiai naudotis „Word“ net ir su liečiamu ekranu.

Viena iš labiausiai akcentuojamų „Office 2016“ naujovių – „Tell Me“ asistentas (lietuviškai – „Papasakokite, ką norite daryti…“), padedantis jums susigaudyti kas, kur ir kaip. Tai nėra ta pati erzinanti sąvaržėlė iš „Windows XP“ laikų. Ši funkcija man primena „Cortana“ esančią paiešką „Tell Me“ paieška yra lygiai tokia pati protinga, jai nereikia tikslių frazių, pakanka ir „pašaudyti aplinkui“. Užskaitau!

„Tell Me“ funkcija, kaip ir „Cortana“, netgi ir įrašius visišką nesąmonę, sugeba rasti tai, ko reikia. Kodėl „Bing“ to nemoka?

„Tell Me“ funkcija, kaip ir „Cortana“, netgi ir įrašius visišką nesąmonę, sugeba rasti tai, ko reikia. Kodėl „Bing“ to nemoka?

Tačiau dabar – išjunkime „Word“ lapą ir grįžkime prie pradinio „Word“ puslapio. Naujovių yra ir čia. Kai pasirenkame „Open“ (Atidaryti) skiltį, dešinėje matome šiek tiek kitokį vaizdą, negu iki šiol. Be jokių papildomų paspaudimų pagaliau galime matyti failo sukūrimo ar redagavimo datą.

Įrašius failą į „OneDrive“, tiesiai iš „Word“ failu galėsite pasidalinti naudodamiesi el. paštu, „Facebook“, „LinkedIn“, „Twitter“, „SharePoint“, „WordPress“ ir t.t. „Microsoft“ savo produktuose skatina dalintis, todėl dalinimasis supaprastėjo ir „Office“ programose.

Pamažu ateina nusivylimas – „Excel“, „PowerPoint“ ir kitos „Office“ programos

Tiek „Excel“, tiek „PowerPoint“, tiek kitos „Office“ programos turi naujoves, kurias aš minėjau rašydamas apie „Word“ (atnaujintas dizainas, „Tell Me“, dalinimosi galimybės ir kt.), todėl rašydamas apie „Excel“ ir kitas „Office“ programas stengsiuosi nesikartoti.

„Excel“ praktiškai nepasikeitė

„Excel“ praktiškai nepasikeitė

Pirma naujovė, kurią aš pastebėjau įsijungęs „Excel“ – pagaliau galima lengvai pažymėti keletą langelių naudojantis liečiamu ekranu. Ir tai… Ko gero, tai yra pirma ir paskutinė naujovė, kurią aš atradau pats ir kuri man, kaip namų vartotojui, pasirodė iš tikrųjų aktuali. Naujovių yra (pavyzdžiui galimybė numatyti rezultatus (pvz kitų metų pelną)), tačiau aš nemanau, kad jos yra labai aktualios namų vartotojui. Bet gal ir gerai, jog „Excel“ nepasikeitė – jo esamo funkcionalumo šiuo metu – tikrai per akis. Nieko per daug keisti nereikia!

„PowerPoint“?.. Irgi.

„PowerPoint“?.. Irgi.

Tas pats galioja ir „PowerPoint“, „Access“, „OneNote“ ir „Publisher“. Šie produktai gavo tik tas naujoves, kurias gavo ir visi likę „Office“ šeimos nariai. Nieko naujo „Microsoft“ nesugalvojo, bet ar sugalvotumėte jūs?

„Outlook“ patobulėjo, bet šios programos vis dar nenaudočiau

„Outlook“ taip pat nesulaukė ypatingai didelių atnaujinimų, nors to visai norėtųsi. Programa atrodo labai sudėtingai ir visai „nedraugiškai“, ji nėra labai pritaikyta namų vartotojui. Tačiau „Microsoft“ bent jau pabandė tą padaryti. Visų pirma, nuo šiol siųsdami el. laišką ir bandydami „prikabinti“ failą ar dokumentą, iš karto matysite visus ką tik redaguotus ar išsaugotus dokumentus. Taip pat vietoje dešinio pelės mygtuko dabar dažniau reikės naudoti iššokamus meniu – jie sutaupo vietos, yra paprastesni, be to, toks sprendimas patogesnis liečiamų ekranų turėtojams.

Vis dar nenorėčiau naudoti „Outlook“

Vis dar nenorėčiau naudoti „Outlook“

Beje, apie planšetinius kompiuterius – jeigu turite vieną iš tų labai pigių „Windows 8“ (arba „Windows 10“) planšečių, kuriose tėra 16-32 GB vidinės atminties, jums patiks tai, kad nuo šiol „Outlook“ galės saugoti dar mažiau laiškų, žymiai mažiau. „Outlook 2016“ netgi turi galimybę trinti laiškus, kurie buvo gauti tik prieš 24 valandas. Puiku!

Dar keli dalykai…

Tai – dar ne pabaiga. Nepaminėjau dviejų visai įdomių funkcijų – „Co-authoring“ ir „Smart lookup“. Ko gero, pradėsiu nuo pastarosios. „Smart Lookup“ veikia visose „Office“ programose ir tai, iš esmės, tėra paprastas žodynas ir žinynas, kuris frazę ar žodį gali analizuoti pagal viso dokumento kontekstą. Pažymite jums nežinomą žodį ir dešinėje gaunate rezultatą – informaciją, ką tas žodis reiškia, koks jo tarimas ir kilmė bei informacija iš „Wikipedia“. Naudinga? Kartais taip. Tačiau lietuvių kalba ši funkcija neveikia arba aš tiesiog kažką ne taip dariau. Kiek žinau, kolega Audrius iš Mobili.lt taip pat rytoj ruoš „Office“ apžvalgą – galbūt jis sugebės atrasti ir išbandyti „Smart lookup“.

O pačiai pabaigai aš pasilikau naujovę, kuri man patiko labiausiai. Tai – tarsi vyšnaitė ant torto viršaus. „Microsoft“ į „Word“ ir „PowerPoint“ integravo galimybę realiu laiku keliems žmonėms redaguoti tą patį failą. Realiu laiku, tai reiškia, jog jeigu aš 18 valandą 25 minutės 17 sekundžių įvedu žodį „Telefonas“, 18 valandą 25 minutės 18 sekundžių žodis „Telefonas“ atsiranda ir kitų prisijungusių vartotojų kompiuteriuose. Pats išbandžiau šią funkciją su savo asmeniniu kompiuteriu ir „Lenovo ThinkPad 8“ ir galiu paploti „Microsoft“ už šią nuostabią, labai stabiliai ir užtikrintai veikiančią funkciją!

Ko gero, įspūdingiausia nauja „Office 2016“ funkcija?

Ko gero, įspūdingiausia nauja „Office 2016“ funkcija?

Ko gero, įspūdingiausia nauja „Office 2016“ funkcija?

Ko gero, įspūdingiausia nauja „Office 2016“ funkcija?

Tai nėra Must-Have tipo atnaujinimas, tai tik esamų dalykų supaprastinimas

„Microsoft“ į savo naująjį „Office“ nepridėjo nei vienos funkcijos kuri mums, paprastiems žmonėms, atrodytų būtina, o ne tiesiog naudinga. „Office 2016“ – tik supaprastintas „Office 2013“, bet iš esmės – to labiausiai ir reikėjo. Visgi iš dalies aš šiek tiek ir nusivyliau – per tris metus iš „Microsoft“ tikėjausi kažko daugiau, negu minimalus dizaino patobulinimas ir kelios funkcijos vartotojo patirties supaprastinimui, nors aš ir pats nežinau, kokių funkcijų dar reikėtų ir netgi galvoju, jog „Microsoft“ su „Office“ jau pasiekė funkcionalumo lubas.

„Office 2016“ nėra iš tų atnaujinimų, kai atsinaujinti būtina. Tačiau jeigu turite galimybę ir laiko atsinaujinti, aš rekomenduoju tai padaryti. Galbūt tie keli atnaujinimai nebus naudojami kasdien ar net kartą per savaitę, tačiau kelios sutaupytos minutės kartais taipogi gali reikšti daug.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shares
Share This