Menu

„Meizu MX4“ apžvalga: daugumai patiks

2015 vasario 25 - Android, Kiti, Svarbiausia
„Meizu MX4“ apžvalga: daugumai patiks

„Meizu“ – kinų gamintojas, apie kurį paprastiems Lietuvos mirtingiesiems girdėti, ko gero, neteko. Visgi tai – vienas iš populiariausių pasaulio telefonų gamintojų, kaip tai bebūtų keista. Lietuvoje šio gamintojo telefonai pasirodė visai neseniai, o daugumoje vakarų valstybių jais vis dar nėra prekiaujama. Tai kaip šis brandas gali būti vienas iš populiariausių? Atsakymas – Kinija. Būtent šioje šalyje „Meizu“ produkcija yra itin populiari. Kaip ir kiti kinų gamintojai, kuriems sekasi Kinijoje, taip ir „Meizu“ bando plėstis vakaruose. Pradžia – ganėtinai nebloga. „Meizu MX4“ patenka į TOP10 Mobili.lt parduodamų įrenginių sąrašą (2015.02.21) ir tai įrodo, jog žmonės dažnai siūlo „Meizu“ telefonus kitiems, nežinantiems šios kompanijos, kadangi apie šį brandą iš tiesų nemažai rašoma užsienio žiniasklaidoje. Visgi skaityti, žiūrėti video ar nuotraukas yra viena. Visai kas kita yra pabandyti pačiam. Progą išbandyti „Meizu MX4“ gavau ir aš. Perskaitę šią apžvalgą sužinosite, ar tikrai „Meizu MX4“ yra vertas dėmesio telefonas.

Dizainas

Žmonės, pamatę „Meizu MX4“ mano rankose, dažnai paklausdavo: „Koks čia pas tave telefonas?“ Ir aš visada atsakydavau, jog tai – „iPhone 6“. Haha, koks geras mano humoro jausmas, bet esmė ne tame. Visi, kuriems taip pasakydavau – patikėdavo. Žinoma, kol nepaimdavo „MX4“ į rankas arba tiesiog nepažiūrėdavo į telefoną iš galo. Gerai tai ar blogai – spręsti jums. „Meizu MX4“ iš priekio yra gan smarkiai panašus į „iPhone“. Už tai turėtumėme dėkoti apatiniam namų mygtukui bei aliuminio rėmams.

meizu-mx4-4

Beje, dar apie rėmus. Iš ekrano pusės jie yra identiškai užaštrinti, o iš galo – užapvalinti. Gal visa tai ir atrodo gana gražiai, tačiau telefonas yra ganėtinai nepatogus rankoje – jis slysta, kažką veikti viena ranka ne visada yra patogu, o dėl to ir yra kalti šie rėmai (bei telefono dydis). Taip, „iPhone 6“ yra patogus ir malonus naudoti, nors jo rėmai panašūs, bet nepamirškite, jog minėtas „iPhone“ yra žymiai plonesnis bei šiek tiek mažesnis.

Dar viena patogumo/nepatogumo problema – įjungimo/išjungimo mygtukas yra telefono viršuje. Tai reiškia, jog kiekvieną kartą norėdami užrakinti telefoną, jums teks pakeisti jo laikymo poziciją. Atrakinti telefoną galėsite su tam tikrais gestais, apie kuriuos – vėliau. Bent už tai „Meizu“ turiu padėkoti.

Kaip jau minėjau, nuo „iPhone“ „Meizu MX4“ labiausiai skiria šio telefono galas. Ir jeigu priekis su šonais yra skonio reikalas, kadangi jie, nors ir primena „iPhone“, bet atrodo tikrai neblogai, tai galas atrodo nelabai. Jis tepasi, yra nesolidus, šiek tiek blizga, bet blogiausia, jog tarp galinio dangtelio ir likusios korpuso dalies yra tarpai, neproporcingi tarpai. Visa tai parodo, jog „Meizu MX4“ yra aukščiausios klasės telefonas už vidutinės klasės telefono kainą ir kai kur kinai pasistengė pataupyti.

20150221_134904 20150221_134743

Pataupyti pavyko, telefono kaina, palyginus, yra žema, o charakteristikos neblogos. Ir nors telefono išvaizda nėra ideali, ji – patenkinama. Tik gaila, jog laikyti ir valdyti „MX4“ nėra pakankamai patogu – būtent tai iš dizaino pusės mane labiausiai nuliūdino.

Ekranas

„Meizu MX4“ turi 5.36 colių Full HD (1152 x 1920) raiškos IPS LCD ekraną. Taip, tai ne QHD, tačiau 418 taškų viename colyje juk daugiau, negu gana. Ekranas ryškus ir raiškus, spalvos ryškios, bet pernelyg neišsišokančios. Visai neblogai atvaizduojama balta spalva, nors ji ir turi minimalų atspalvį, bet jis sunkiai pastebimas. Tuo tarpu juoda spalva yra nelabai juoda, ir tai krenta į akis. Aišku, nebandžiusiems „AMOLED“ ekranų tai, galbūt, ir nebus bėda.

Matymo kampai – pasakiški. Į ekraną galima žiūrėti praktiškai bet kokiu kampu ir tai sunkumų nesukelia. Bet su jais susidursite naudodami „Meizu MX4“ prieš saulės šviesą – ekranas išblunka, vaizdą įžiūrėti gana paprasta, tačiau su skaitymu jau sunkiau. Be to, automatinis ryškumo reguliavimas veikia ganėtinai prastai – belieka tikėtis, jog tai programinės įrangos bėda.

Apibendrinant – „Meizu MX4“ ekranas yra vidutiniškas – jis turi savų pliusų, bet turi ir nemažai minusų. Visgi skųstis nederėtų – „Meizu MX4“ kainų kategorijoje geresnį ekraną tik keli telefonai.

Programinė įranga

„Meizu MX4“ naudoja „Flyme OS 4.0“. Iš karto užbėgu už akių ir pasakau, jog tai ta pati „Android 4.4.2 KitKat“ operacinė sistema, tiesiog po labai riebiu „Meizu“ apvalkalu. Šis apvalkalas „Android“ OS suteikia panašią išvaizdą į „Apple iOS“, tačiau tai nėra visiška „iOS“ kopija. „Flyme OS“ apžvelgsiu kiek detaliau:

Užrakinimo ekranas

Užrakinimo ekranas yra labai paprastas – tai tik laikrodis. Slinkdami į viršų atrakinate telefoną, slinkdami į kairę atidarote kamerą, o į dešinę – pasirinktą programėlę. Visgi labiausiai aptarti norėjau ne tai. „Meizu“ galima pagirti už atrakinimą neįjungus telefono ekrano. Pakanka slinkti į viršų ir telefonas atsirakina. Slenkant žemyn atsidaro pranešimų juosta, o slenkant dešinėn – kamera. Jeigu norite tik pažiūrėti laiką, pakanka bakstelėti ekraną du kartus. Iš tiesų man labai patinka šie „Meizu“ sprendimai, kadangi įjungimo/išjungimo mygtukas yra telefono viršuje ir tai yra labai nepatogu. Tokius programinius sprendimus pamilau dar kažkada seniai seniai testuodamas „BlackBerry Z10“.

S50222-143745

Namų ekranas

Užrakinimo ekranas man patiko, tuo tarpu namų ekranas – ne. Kame problema? Nėra programėlių stalčiaus (angl. „App drawer“), kaip ir „iOS“. Taip taip, „iOS“ tai tinka, tačiau kai kalbame apie „Android“, tai tokiu atveju kyla chaosas, kadangi „Android“ dar turi ir valdiklius. Be to, ši OS turi ir žymiai daugiau programėlių kategorijų (dėl didesnės „Android“ laisvės), todėl reikia kurti daugybę aplankų.

Pranešimų juosta

Pranešimų juosta pernelyg kažkuo neišsiskiria – permatomas jos fonas (kaip „iOS“), daugybė greitų nustatymų (paprastai matomi tik penki nustatymai, bet vienu paspaudimu nustatymai išsiplečia) ir, žinoma, patys pranešimai.

Daugiaprograminis režimas (angl. „Multitasking“)

Jeigu kiti „Android“ telefonai dažnai pasižymi kažkokiomis ypatingomis daugiaprograminio režimo savybėmis, tai „Flyme“ tuo pasigirti negali. Slenkant iš pačios apačios į viršų iššoka nedidukas meniu, kuriame matote visas atidarytas programėles. Galite jas uždaryti visas arba po vieną, galite jas užrakinti. Ir viskas. Jokių dvigubo ekrano, kelių programėlių vienu metu ar kitų režimų. Netgi nėra galimybės matyti vaizdo iš programėlės. Bet yra kaip yra, iš dalies, gal tai ir gerai, kadangi daugumai to vis tiek nereikia.

S50225-181021

Kamera

Kameros vartotojo sąsaja yra tikrai paprasta ir patogi. Yra ir efektai, ir įvairūs režimai, viskas lengvai pasiekiama. Yra netgi rankinis režimas tiems, kurie išmano fotografijoje. Čia viskas puiku.

S50222-181425

Interneto naršyklė

„Meizu“ interneto naršyklė, skirtingai nuo konkurentų, nėra labai paprasta ir minimalistinė. Joje krūva įvairiausių nereikalingų funkcijų ir ikonėlių, kuriuos, ko gero, naudoja tik patys kinai. Visgi naršant puslapius su sunkumais nesusidurta, internetas veikia greitai, skirtukus perjungti nesunku.

S50222-181404 S50222-181348

Kitos programėlės

Kitos „Meizu MX4“ programėlės nevertos atskiros pastraipos – kažko ypatingo jose nėra, visos laikosi tos pačios dizaino struktūros („iOS“) ir spalvų – tai jau šis tas.

S50222-181310 S50222-181251 S50222-190306 S50222-181559 S50222-181550 S50222-181522 S50222-181506 S50222-181458

Veikimas ir testai

„Meizu MX4“ yra vienas iš galingesnių telefonų rinkoje (nors jo kaina to nesufleruoja). Jis turi aštuonių branduolių „MediaTek MT6595“ procesorių – keturi „Cortex-A17“ branduoliai veikia iki 2.2GHz taktinio dažnio, o kiti keturi „Cortex-A7“ branduoliai veikia iki 1.7GHz ir dažniausiai naudojami paprastesnėms operacijoms tam, kad taupyti baterijos energiją. „MX4“ turi 2 GB operatyviosios atminties ir „PoverVR G6200“ GPU.

Iš anksto pasakysiu, jog „Meizu MX4“ turi tris veikimo režimus – „energijos taupymas“, „likutis“ (nežinau kodėl pavadinta būtent taip, matomai, prastas vertimas) ir „aukšta kokybė“. Ir tai tikrai turi didelės įtakos, kadangi tam tikri režimai, greičiausiai, įjungia tam tikrus branduolius. Naudojant įprastą režimą (taip vadinu režimą „likutis“, nes juk tuo kvailu originaliu pavadinimu jo nevadinsiu) telefonas veikia nevisai „švariai“, pasitaiko strigimų ir kadrų dingimų.

Nustačius režimą „aukšta kokybė“, viskas veikia tobulai, nebelieka jokių strigimų nei vartotojo sąsajoje, nei žaidimuose. Tai tikrai nėra blogai, tai netgi gerai – „Meizu“ duoda pasirinkimą, tačiau būtų geriau, jeigu tuos režimus būtų galima perjungti kaip nors paprasčiau, o ne kapstantis nustatymuose.

Kalbant apie testus, „Meizu MX4“ juose pasirodo puikiai:

S50222-190051S50222-190042S50222-183826

Kamera

„Meizu MX4“ turi 20.7MP „Sony“ kamerą su dviguba LED blykste, 4K filmavimu, galimybe fiksuoti sulėtintus HD vaizdo įrašus bei galimybe padaryti net 25 nuotraukas per sekundę!

Kokybė? Visai nebloga – mano nuomone, „Meizu“ „Sony“ sensoriaus galimybes išnaudojo netgi geriau, negu patys „Sony“ – lyginant su „Xperia Z3“, „Meizu MX4“ išgautos nuotraukos yra ryškesnės, spalvingesnės, gyvesnės. Visgi kai kurie objektai dažnai yra per „aštrūs“, per daug detalūs. Be to, nuotraukose yra nemažai triukšmo. Todėl kamerą vertinu vidutiniškai. Ją galite įvertinti ir patys, pilno dydžio nuotraukas rasite čia.

„Meizu MX4“ filmuoja tikrai gerai – aukštas detalumas, „nešokinėjantis“ fokusas, galbūt trūksta OIS, bet rezultatai tikrai nėra blogi. Visgi naujojo video formato, naudojamo „Meizu MX4“, nepalaiko „YouTube“, todėl pavyzdžio pats pateikti negaliu, teks pasikliauti GSMArena.com darytais pavyzdžiais:

4K @ 30FPS

1080p @ 30FPS

Baterija

„Meizu MX4“ turi integruotą 3100mAh bateriją (keista, kad ji integruota, kadangi galinis dangtelis nusiima). Rezultatai mane nustebino – „Meizu MX4“ naudojant įprastu režimu ir telefoną kankinant gana smarkiai (kelios valandos naršymo, grafiškai sudėtingi žaidimai, „YouTube“), jis atlaikydavo maždaug parą su puse. Telefonui gulint ant stalo ir išjungus WiFi bei internetą per naktį (8 valandos) jis išsikraudavo maždaug 3-5%.

„Meizu MX4“ apžvalgos apibendrinimas

Kas prieš kelis metus galėjo pagalvoti, jog kinų telefonai sudarys rimtą konkurenciją tokiems grandams kaip „Samsung“, „Sony Ericsson“ ar „Nokia“ (pabrėžiu pirmus keturis sakinio žodžius!)? Galiu drąsiai teigti, jog „Meizu“ Lietuvos rinkoje jau greitai bus gan rimtas žaidėjas būtent dėl savo kainos ir kokybės santykio. Aš asmeniškai nesirinkčiau „Meizu MX4“ dėl gan prasto korpuso, tačiau daugumai lietuvių patiks tai, kad „Meizu MX4“ yra pigus, bet labai galingas telefonas, na, o korpusas… „Juk vis tiek telefoną laikau dėkle!“ – pasakys daugelis.

Ir tai – tiesa. Žmonėms, kuriems labiausiai rūpi charakteristikos, o ne dizainas ar korpuso kokybė – „Meizu MX4“ yra puikus pasirinkimas. Be to, „Meizu“ gan neblogai tvarkosi ir su OS atnaujinimais. Jie nėra pateikiami labai greitai, bet jie bent jau iš viso pateikiami. „Meizu“ padarė gerą sprendimą įžengdami į Baltijos rinkas. Daugumai mūsų žmonių šios kompanijos telefonus tikrai malonu matyti.

Privalumai:

Trūkumai:

Meizu MX4

345€
Meizu MX4
8.1

Dizainas

7/10

  Ekranas

  9/10

   Programinė įranga ir veikimas

   8/10

    Kamera

    8/10

     Baterija

     10/10

      Pros

      • - Geras ekranas
      • - Paprasta naudoti OS
      • - Greitas procesorius
      • - Ilgai tarnaujanti baterija
      • - Kaina

      Cons

      • - Nelabai originalus dizainas
      • - Slidus ir nekokybiškas korpusas
      • - „Flyme OS“ dar nelabai stabili
      • - Turinti trūkumų kamera

      One thought on “„Meizu MX4“ apžvalga: daugumai patiks

      Edvin

      Dauguma kalba kad Meizu MX4 pavoge dizaina is iPhone6, bet palaukit! Kodel niekas neziuri i tai kad meizu mx4 isejo pirmiau o iphone6 veliau

      Reply

      Parašykite komentarą

      El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

      Shares
      Share This