Menu

Maži dalykai irgi yra svarbūs [Bandome #Windows10]

2015 rugsėjo 26 - Microsoft, Windows
Maži dalykai irgi yra svarbūs [Bandome #Windows10]

Šiandien – priešpaskutinė projekto „Bandome #Windows10“ diena ir tai priešpaskutinė diena, kai aš turiu „Lenovo ThinkPad 8“ su „Windows 10“. Ta proga nusprendžiau parašyti straipsnį, kuriame paminėsiu mažus dalykus, kuriems neradau progos aprašyti praeituose savo straipsniuose. Kodėl? Nes tie maži dalykai yra, iš tikrųjų, labai svarbūs. Tiesiog argi nebūtų keista, kad rašau apie „Microsoft Office“ ir staiga kažką pradedu kalbėti apie „DirectX 12“ ar panašiai? Todėl aptarkime mažus (arba tiesiog neaptartus), bet labai svarbius „Windows 10“ aspektus, su kuriais aš susipažinau per šias bandymų dienas.

Maži dalykai irgi yra svarbūs, juos irgi būtina paminėti, nes jie gali turėti labai didelę reikšmę.

Maži dalykai irgi yra svarbūs. Juos irgi būtina paminėti, nes jie gali turėti labai didelę reikšmę.

Patirtis po atnaujinimo

Visų pirma, pradėsiu nuo savo patirties po atnaujinimo iš 10532 versijos į 10547. Atnaujinimas buvo atliktas automatiškai, jeigu neklystu, apie trečią nakties, todėl nieko net nepastebėjau. Planšetėje tai gal ir visai smagu, bet jeigu savo nešiojamą kompiuterį per naktį palikčiau miego režime ir staiga išgirsčiau, kad jis įsijungė, aš visai išsigąsčiau.

Pirmas įspūdis įjungus kompiuterį po atnaujinimo – pff, nieko naujo nematau. Bet tada blaiviai pamąsčiau ir supratau, kad nevertėjo kažko naujo ir tikėtis. Žinoma, atsirado 2048 gyvų plytelių palaikymas (kažkam nepakako 512 plytelių, rimtai?), šiek tiek patobulėjo standartinės „Windows 10“ programėlės, bet nieko labai didelio. Kuo aš džiaugiausi, tai pagaliau daugmaž normaliai veikiančiu „Flash“ ir „Microsoft Edge“, t.y. standartine naršykle pagaliau buvo įmanoma normaliai naudotis.

Kelios klaidos liko neištaisytos – taip ir negalėjau paleisti „YouTube“ vaizdo įrašo per chrome pilno ekrano režimu, taip pat negalėjau paleisti ir „Todoist“ programėlės. Keisčiausia, jog „Windows 10“ man rodė, jog viskas yra paleista ir netgi girdėjau garsus, bet deja atsidaryti nei „Todoist“, nei „YouTube“ pilno ekrano režimu nesugebėjau. Bet viskas normalu, „Microsoft“ negali iš karto visų klaidų, turint omeny, kad įrenginių yra šimtai ar net tūkstančiai, o ne keli ar kelios dešimtys (kaip „Apple“ atveju).

Po atnaujinimo atradau ir naujų klaidų

Po atnaujinimo atradau ir naujų klaidų – pradžios meniu tiesiog nukeliavo į dugną

Bet kita „staigmena“ manęs nenudžiugino – atsirado naujų bėdų ir klaidų. Jų netgi daugiau, negu buvo iki atnaujinimo. Programėlės pradėjo labai dažnai pačios tiesiog išsijunginėti, pradžios meniu planšetės režime kartais prasmenga, automatinis apsivertimas taip pat pradėjo ne visada veikti ir t.t. „Microsoft“ vienas klaidas pakeitė kitomis ir tai nėra labai malonu, tačiau spėju (ir tikiuosi), jog klaidos, su kuriomis aš susidūriau yra labiau ne „Microsoft“, bet mano „Lenovo ThinkPad 8“ kaltė. Bet apibendrinant – patirtis po atnaujinimo nebuvo pati geriausia. Oh well. 

„DirectX 12“ ir tiesiog žaidimai

Savaime aišku, aš negalėjau išbandyti „DirectX 12“, „ThinkPad 8“ tėra nedidelė planšetė. Jau greitai galėsiu išbandyti „DirectX 12“ savo naujajame „MSI GP72“, tačiau kol kas pasilikime prie teorijos ir kodėl tai turėtų būti daugiau ar mažiau svarbu.

„DirectX 12“ sukėlė didžiulį šurmulį žiniasklaidoje ir žaidėjų tarpe

„DirectX 12“ sukėlė didžiulį šurmulį žiniasklaidoje ir žaidėjų tarpe

„DirectX“ yra daugelio „Windows“ žaidimų širdis ir „Microsoft“ apie kiekvieną naujai išleistą „DirectX“ versiją kalba daug, tačiau šįkart, esą, atnaujinimas tikrai rimtas ir svarbus. Pasistengsiu paaiškinti taip, kad suprastų net ir paprasti žmonės:

Taigi, „DirectX 12“ poveikį pajaus bene kiekvienas, bent kartais žaidžiantis žaidimus – smagu, jog kuriami ne tik galingesni kompiuteriai, bet ir labiau optimizuota programinė įranga!

Žaidėjams staigmenos čia nesibaigia – „Microsoft“ taip pat pristatė galimybę transliuoti vaizdą iš „Xbox One“ į savo kompiuterį – tiek stacionarų, tiek nešiojamą, tiek planšetinį. O jeigu esate „multiplayer“ žaidimų mėgėjas, jums patiks, jog kai kuriuose žaidimuose bus galimybė žaisti „online“ PC ir „Xbox One“ žaidėjams kartu. Neblogai!

„Continuum“ – kompiuteris jūsų telefone

Nežinau, ar tai labiau „Windows 10“ ar „Windows 10 Mobile“ funkcija. Bet jau per vėlu, jau pradėjau apie tai rašyti. Įsivaizduokite savo ateitį po trijų-penkių metų – jūs turite telefoną su „Windows Phone(Mobile)“ (nors kol kas tai turėtų būti sunkoka įsivaizduoti), ateinate į darbą, prijungiate telefoną prie išorinio monitoriaus, klaviatūros ir pelės ir sėkmingai dirbate su pilnaverčiu „Microsoft Office“ ar, kas ten žino, gal net „Adobe Photoshop“. Būtent tokia ir yra „Continuum“ idėja. Neįtikėtina? Taip. Gera idėja? Žinoma! Ar ji bus tinkamai realizuota? O šitas klausimas kol kas išlieka.

Galimai taip atrodys mūsų netolima ateitis. Kompiuteriai telefone.

Galimai taip atrodys mūsų netolima ateitis. Kompiuteriai telefone.

Pagaliau paprastas nustatymų meniu

Žinote, ko bene labiausiai nemėgstu „Windows 7“? Kapstytis nustatymuose. Viskas sudėliota skirtingose vietose, nustatymai nėra paaiškinti, netgi tada, kai žinai, ko ieškai, turi ilgai vargti arba gūglintis. Siaubas. Tačiau nuo šiol viskas paaiškinta, paprasta ir gražu, vaizdas toks pat tvarkingas ir aiškus, kaip ir mūsų telefonuose. Netgi geriau. Kartais dar išlenda senoji „Windows 7“ išvaizda, tačiau dabar bent jau įmanoma ir gana paprasta viską rasti! Nustatymų meniu pagaliau yra pakankamai paprastas netgi ir paprastiems žmonėms.

Pagaliau padoriai atrodantis nustatymų meniu!

Pagaliau padoriai atrodantis nustatymų meniu!

Tuo tarpu tikriems gykams „Microsoft“ atnaujino komandinę eilutę. Pagaliau galima keisti jos dydį, kopijuoti ir įklijuoti, nustatyti permatomą foną ir t.t. Komandinę eilutę man tekdavo naudoti retai, bet kai jos reikėdavo, tai būdavo tikras galvos skausmas!

Komandinė eilutė taip pat atsinaujino. O kas galėjo pagalvoti?

Komandinė eilutė taip pat atsinaujino. O kas galėjo pagalvoti?

Baterijos taupymas

Ši funkcija nėra aktuali visiems vartotojams, tačiau jeigu turite „Windows“ nešiojamą kompiuterį arba planšetę, ji kartais gali praversti. Ši funkcija buvo ir senosiose „Windows“ versijose, tačiau realaus jos efektyvumo aš beveik nepastebėdavau. „Windows 10“ baterijos taupymo režimas tapo protingesnis – jis netgi turi galimybę „užšaldyti“ foninius procesus. Ir nors šis režimas šiek tiek (minimaliai) sulėtina kompiuterį, bet jis tikrai padeda „išspausti“ maksimumą iš baterijos – išbandžiau ir galiu patvirtinti!

Baterijos taupymas nuo šiol - dar efektyvesnis

Baterijos taupymas nuo šiol – dar efektyvesnis

Štai tokie mano įspūdžiai apie dalykus, kurių dar nebuvau aptaręs, bet maniau, kad reikia paminėti. Žinoma, yra daugybė smulkmenų, kurių dar nespėjau atrasti. Bet manau, kad dar tikrai spėsiu tai padaryti. Jau ne su „Lenovo ThinkPad 8“, kadangi artėja paskutinė diena su šiuo planšetu, bet su savo asmeniniu kompiuteriu. Apie #Windows10 šįkart įspūdžių tiek! O rytoj – viso projekto „Bandome #Windows10“ apibendrinimas ir, žinoma, galutinis verdiktas „Windows 10“ operacinei sistemai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shares
Share This