Menu

LOGIN 2015: jūsų verksmai dėl blogų pranešimų išklausyti vis tiek nebus

2015 gegužės 10 - Kita, Svarbiausia
LOGIN 2015: jūsų verksmai dėl blogų pranešimų išklausyti vis tiek nebus

LOGIN 2015 – didžiausias metų nusivylimas. Taip galima būtų pagalvoti iš daugumos atsiliepimų. Taip ir yra, jeigu atėjote ten tik pasiklausyti pranešimų. Bet jeigu manęs kas klaustų, kodėl važiuoju į LOGIN, tai vargu, ar atsakyčiau „dėl pranešimų“. Taip, važiuoju paklausyti ir jų, tačiau pranešimai dar ne viskas.

Iš esmės, į LOGIN’ą kasmet jau nuo 2012 metų važiuoju dėl šių priežasčių:

login3

Taigi, šiemet mane LOGIN’as patenkino maždaug 65%. Kodėl tik tiek?

Visų pirma – pasakysiu tą patį, ką sakė ir kiti. Pranešimai buvo prasti. Pats pasirinkau šiek tiek ne tuos pranešimus ir, pavyzdžiui, praleidau gerą „Google“ pranešimą, tačiau iš tų, kuriuose buvau, buvo įdomūs tik Remigijaus Šimašiaus ir Andriaus Užkalnio pranešimai. Olego Šurajevo stand-up’as buvo juokingas ir smagus, kaip ir turėjo būti. Monikos Šalčiūtės „pranešimas“ buvo juokingas ir smagus. Tik abejoju, kad Monika to siekė. Bet dėmesio jai buvo daug, o tai, ko gero, ir yra svarbiausia.

Bet pala, jeigu susirinko tik 65%, kažkas dar ir be pranešimų buvo negerai. Na taip. Šiemet iš įdomių įrenginių pamačiau tik „LG G4“ „Omnitel“ stende. Tiesa, aš šiek tiek ir išlepęs – „S6 Edge“, „Google Glass“, „LG G Flex 2“, „Motorola Moto 360“ ar virtualios realybės man nebeįdomu – aš visą tai turėjau apžvalgai arba bent jau mačiau MWC 2015 Barselonoje. Na bet kažkuriame LOGIN’e gi buvo galima pasivažinėti virtualiu F-1 bolidu, būdavo didžiuliai „Microsoft“ stendai su daugybe nematytų įrenginių ir „Xbox“. Kas šiemet? „Omnitel“ stendas ir daugmaž viskas. Daugiau jokių labai įdomių įrenginių.

Startuoliai? Na, visų pirma aš šiaip tuo nelabai domiuosi. Antra – dauguma startuolių, šiemet buvusių LOGIN’e buvo ir praeitais metais. Ir užpraeitais. Tie patys veidai. Meh.

Ir galų gale – dėl visų šių priežasčių susirenka mažiau pažįstamų veidų. Prisimenu kaip 2012 metais LOGIN’e buvo lietuviško „Twitter“ susitikimas. Atėjo gal 15 žmonių, buvo didžiulis ratas, spaudėme vieni kitiems rankas, pažindinomės, buvo netgi ir merginų. Šiemet atėjo 6 žmonės.

LOGIN’as tampa popsiniu renginiu. 2012 metais aš buvau, ko gero, vienintelis trylikametis LOGIN’o pimpačkiukas. Šiemet tokių (ir net jaunesnių) pimpačkiukų mačiau gal 10-15. Viskas gerai, aš nesakau, kad jie negali domėtis technologijomis ar verslu dėl to, kad jie labai jauni. Bet jie greičiausiai tuo ir nesidomi, nes LOGIN’as nebėra nei apie verslą, nei apie technologijas. Panašu, kad LOGIN’as pamažu virsta tuo šūdinu naujienų portalu, kur sukuriamos paspaudimų skaitliukus sprogdinančios antraštės, nors straipsnio viduje nėra jokio normalaus turinio. 

Bet mes tuos šūdinus naujienų portalus ir toliau skaitome. Lygiai taip pat ir toliau lankysimės LOGIN. O jeigu nesilankysime, tai niekas dėl to neverks, nes vietoje mūsų ateis dešimtys kitų, paprastų žmonių, galbūt ne geek’ų ar ne verslo/technikos entuziastų, tiesiog paprastų žmonių, į kuriuos, panašu, LOGIN organizatoriai ir taikosi. O koks jiems skirtumas, ar jie gauna pinigus iš Eriko Murino, ar jie gauna pinigus iš Jono, gyvenančio Meiriškių kaime. Pinigai tai tie patys.

login_logo

Todėl galite skųstis, galite verkti, kad Monikai Šalčiūtei LOGIN ne vieta. Bet kitais metais, ko gero, panašių veidų, generuojančių paprastų žmonių dėmesį bus ir daugiau. Nes svarbiausia surinkti pinigus. Bet gana apie blogus dalykus, ne viskas LOGIN’e buvo taip jau liūdna.

Pradėsiu nuo to, kad išspręstos problemos, kurios buvo visose LOGIN konferencijose iki šiol:

Taip pat ačiū LOGIN organizatoriams, kad sudarė galimybes padaryti interviu su Remigijumi Šimašiumi ir Andriumi Užkalniu. Su Remigijumi dėl laiko stygiaus interviu pavyko kiek prasčiau (bet viskas gerai, interviu bus publikuotas ir jums jis patiks), su Andriumi interviu buvo puikus, bet tiek su meru, tiek su daugelio neigiamai vertinamu žurnalistu susipažinti buvo įdomu ir smagu. Tai didelis ačiū LOGIN organizatoriams už tai.

Kažkokio galutinio verdikto aš nedarysiu, nes koks skirtumas, dalyvausiu ir 2016 metų LOGIN. Yra dalykų, kuriuos LOGIN organizatoriai galėtų patobulinti, jeigu jiems būtų įdomūs ne pinigai ir ne masės, o aš, bet taip nėra, todėl koks skirtumas, aš vis tiek džiaugiuosi, kad sudalyvavau šių metų LOGIN. Visų pirma, nes nemokamai, antra – nes ir be pranešimų radau ką veikti. Džiaugiuosi, kad LOGIN iš viso egzistuoja, džiaukitės ir jūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shares
Share This