Menu

Kompiuteriai.lt – nauja pradžia IT naujienoms ir apžvalgoms Lietuvoje

2016 rugsėjo 24 - Svarbiausia
Kompiuteriai.lt – nauja pradžia IT naujienoms ir apžvalgoms Lietuvoje

Šią vasarą, prieš maždaug du mėnesius, kartu su „Neribos“ grupe paleidome naują IT naujienų portalą – http://Kompiuteriai.lt. Tai reiškia, jog mano tinklaraštyje IT apžvalgų nebepamatysite, bet nieko čia baisaus. Jas rasite naujajame portale, na, ir šiaip – tas naujas portalas duos daug daugiau, negu duodavo mano tinklaraštis.

Ne, tai nebus dar vienas po metų numirsiantis projektas

Aš pats asmeniškai rašiau į FWD.lt, buvo ir FaceIT.lt, visi šie projektai buvo geri. Maždaug metus, metus su puse. Tiek FWD, tiek FaceIT rašė tik savanoriai, tai buvo decentralizuoti projektai. Na, gerai, apie FaceIT nekalbėsiu, nes nebuvau to portalo viduje, o FWD mačiau ir išorėje, ir viduje. Povilas, lyg ir, buvo projekto vadovas, bet ar bent vienas iš mūsų tą jautėm? Ne. Dėl to nekaltinu Povilo, niekas tuo metu negalvojo, kad tai yra blogai. O ir šiaip, kiekvienas iš mūsų turėjo realius darbus ar mokslus, Povilui FWD irgi tebuvo hobis.

Ką gi, Kompiuteriai.lt man yra darbas. „Neribos“ grupė man (man vieninteliam iš visos komandos, taip, to neslepiu) moka pinigus už tai, kad nuolatos rašyčiau (ne tik Kompiuteriai.lt, bet ir kitiems „Neribos“ projektams), padėčiau rašyti kitiems komandos nariams, kažkaip juos motyvuočiau ir jiems vadovaučiau. Tą aš ir darau, per daug demokratijos aš nepalieku (kas mane pažįsta, žino, kad nelabai mėgstu šios valdymo formos), bet ir nesąmoningų sprendimų nedarau – jau netgi žinau, kurie autoriai gali geriau aprašyti kompiuterius, kurie – fotoaparatus, o kurie – telefonus. Vadovaujant „demokratiškai“, visi autoriai susipjautų, norėtų ištestuoti viską ir gautųsi nesąmonė.

Diktatūrinis vadovavimas ne tik padeda išlaikyti vienodą rašymo stilių (kabutės, tarptautiniai terminai, apžvalgų formatai ir pan.), bet ir išvengti tokių konfliktų.

Diktatūrinis vadovavimas ne tik padeda išlaikyti vienodą rašymo stilių (kabutės, tarptautiniai terminai, apžvalgų formatai ir pan.), bet ir išvengti tokių konfliktų.

Tad kol visuomet bus bent vienas motyvuotas žmogus (t.y. aš), tol projektas gyvuos. Galų gale, planuoju nuolatinę autorių rotaciją – vieni išeis, kiti ateis, treti, veteranai, šiaip karts nuo karto gal norės parašyti.

Na, ir šiaip, nei FWD.lt, nei FaceIT, nei kokio kito lietuviško IT naujienų portalo lyderiai neturėjo tokios kompetencijos šioje srityje, kokią turiu aš – apie IT rašau jau beveik penktus metus, esu stebėjęs panašaus projekto (FWD) gyvavimą iš vidaus, turiu dešimčių kompanijų kontaktus produktams ir turiu puikius santykius su visais Lietuvos didžiaisiais naujienų portalais. Žinau, ko reikia skaitytojui ir turiu visus ryšius, padėsiančius tą skaitytoją patenkinti. Nei vienas iš portalų neturėjo didžiulės įmonės užnugario. Mes – turime. „Neribos“ grupė užima didžiulę dalį elektronikos prekybos rinkos Lietuvoje. Iš jų galime gauti duomenų apie rinką, produktų testavimams (kol kas tai dar sudėtinga, nesileisiu į detales) ar netgi finansavimą projekto techninei daliai patobulinti ar marketingui.

O kaip autorius motyvuoju?

Jeigu neklystu, Budistai save motyvuoja būti gerais reinkarnacija. Esą, jeigu jie bus geri, tai ir reinkarnuosis į kažką aukštesnio, negu žmogus. Tai mano pagrindinė motyvacija yra labai panaši – aš Kompiuteriai.lt autoriams parodau, kaip reikia rašyti, kaip nereikia rašyti. Kiekviename straipsnyje taisau jų klaidas, parodau, kur tos klaidos yra, nukreipiu juos tinkamą linkme – pasakau jų stipriąsias ir silpnąsias puses. Aš jiems suteikiu galimybę ištestuoti įrenginius. Ir galų gale, aš stengiuosi juos „prastumti“ kažkur aukščiau. Neslepiu nuo autorių, kad man moka pinigus, o jiems – ne. Bet aš ir nebandau padaryti taip, kad jie tupėtų Kompiuteriai.lt visą gyvenimą – keli autoriai jau gan neblogai patobulėję ir manau, kad jie jau greitai bus pasiruošę dirbti už pinigus.

Dalis autorių rašo tiesiog dėl to, kad smagu rašyti, tobulėti ir žinoti, kad kažkas tave skaito, o kai kurie – nori tobulėti ir gal netgi kada nors iš rašymo gyventi. Tiek vieniems, tiek kitiems suteikiu galimybę tą daryti. FWD.lt, FaceIT.lt ir kituose panašiuose projektuose beveik viską reikėdavo daryti pačiam.

Siekiame „Top Gear“ lygio

Šiuo metu mūsų komandoje yra 10 žmonių. Visi esame labai skirtingų lygių, rašymo stiliai yra skirtingi, bet siekiame vieno bendro tikslo – pakelti IT naujienų portalų (o gal apskritai lietuviškos žiniasklaidos) lygį iki neregėtų aukštumų. Idealas? „Top Gear“.

„Top Gear“ padaro viską taip, kad įdomu žiūrėti ne tik mašinomis besidomintiems, bet ir visiems apskritai. Jie į savo darbą įdeda gyvybės, charizmos, daug cukraus ir druskos – jie aiškiai parodo, kai jiems patinka ir kai jiems nepatinka. Jie prideda gyvenimiškų pavyzdžių, jie kalba taip, kad suprastų ir paprasti žmonės, bet mašinų gykams būtų įdomu.

Pasiekti tokį lygį yra labai sudėtinga. Aš iš autorių to nereikalausiu, bet aš to labai norėsiu ir stengiuosi visaip padėti jiems tokį į tokį lygį pakilti. Aš sieksiu netgi dar daugiau. Mano kartelė būtų pataikyti ir į tuos, kas paprastai apie IT neskaito, ir į tuos, kas IT myli. Tai reikalauja apsukraus virtuoziškumo, profesionalumo, kūrybiškumo ir daugybės kitų dalykų. Tai yra labai sudėtinga. Galite paskaityti kelias paskutines mūsų apžvalgas (rašant naujienas pataikyti į visus yra beveik neįmanoma) ir įvertinti kaip mums sekasi. Aš manau, kad visai neblogai. Ir dar tobulėsime.

Mes jau dabar iš Kompiuteriai.lt esame išspaudę gana aukštą lygį – padarėme didžiulį progresą. Bet man neįdomu ir aš nenoriu spausti iš šito reikalo aukšto lygio. Noriu išspausti AUKŠČIAUSIĄ įmanomą lygį. Aš manau, kad pagal kokybę jau lenkiame visus, kurie apie IT rašo lietuviškai. Dabar bandysime aplenkti ir rašančius angliškai, rusiškai, portugališkai ar dar kokia kita kalba. Tad neliūdėkite, kad savo tinklaraštyje nuo šiol nieko apie IT nerašysiu (suprantu, kad tiems 140 „Facebook“ sekėjų nelabai rūpi, neprikišinėkit) ir džiaukitės nauja era. Kompiuteriai.lt galite sekti „Facebook“ ir „Twitter“. O jau per artimiausias kelias dienas apie Kompiuteriai.lt (na, daugiau apie mane asmeniškai, bet ir apie šį projektą pakalbėta nemažai) galėsite paskaityti ir didžiausiuose šalies portaluose. Nes tai didelis reikalas ir apie tai turi žinoti visi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shares
Share This