Menu

„Huawei P9“ apžvalga: telefonas, kuriuo norisi naudotis

2016 birželio 29 - Android, Huawei
„Huawei P9“ apžvalga: telefonas, kuriuo norisi naudotis

„Huawei“ – vienas iš didžiausių ir žinomiausių pasaulio gamintojų, kuris lietuviams iki šiol asocijavosi su nelabai kokybiška produkcija. Pats prisimenu kaip kažkada testavau „Huawei Ascend P7“ – telefonas sudužo jam nukritus iš 30 centimetrų aukščio ant minkštos žemės. Nusivyliau šios įmonės gaminiais tiek dėl to, tiek dėl daugybės kitų priežasčių. Bet dabar, į rankas paėmus „Huawei P9“, susidaro visai kitoks įspūdis.

Iki šiol mano patirtis su „Huawei“ buvo nekokia...

Iki šiol mano patirtis su „Huawei“ buvo nekokia…

Tvirtas ir kokybiškas korpusas

Visų pirma tą įspūdį sukuria nuostabus „Huawei P9“ dizainas – minimalistinė priekinė dalis, iš aliuminio pagamintas telefono nugarėlė, ant kurios viršutinės dalies stiklo fone puikuojasi dvi kameros ir vieno žinomiausių fotoaparatų gamintojo „Leica“ logotipas, kuris suteikia telefonui dar daugiau solidumo.

„Huawei“ pagalvojo ir apie komfortą, ne tik apie išvaizdą – šoniniai mygtukai yra tvirti, stabilūs, o supainioti įjungimo/išjungimo ir garso valdymo mygtukus yra beveik neįmanoma – „Huawei“ juos atskyrė subtilia, tačiau jaučiama tekstūra. Telefono apačioje – USB-C ir 3.5mm jungtys. Dėl USB-C – džiugu, dėl 3.5mm nei šilta, nei šalta, bet apačioje esantis garsiakalbis tikrai nėra iš tų dalykų, kuriuos pamačius imi ploti iš laimės. 2017 metais norėčiau, kad visų telefonų garsiakalbiai būtų šalia ekrano, o ne nukreipti žemyn ar, dar blogiau, į galą.

Ryškus, kontrastingas ir gyvybingai atrodantis ekranas

Gerą įspūdį palieka ir 5.2 colių Full HD raiškos IPS-NEO ekranas. 500 nitų ryškumo pakaks net ir kaitriausioje saulėje, kontrasto ir gyvybingumo yra ne per daug, bet ir ne per mažai, o juoda ir balta spalvos atrodo tiesiog fantastiškai. Na, gerai, juoda atrodo ne taip gerai, kaip „AMOLED“ ekranuose, bet iš visų matytų IPS ekranų, šis, ko gero, yra geriausias.

IMG_20160629_122407

Vienas iš greičiausių ir tiksliausių pirštų antspaudų skaitytuvų

„Huawei P9“ pirštų antspaudų skaitytuvas – galinėje telefono dalyje. Mano manymu, idealią poziciją pirštų antspaudų skaitytuvui turi „Sony Xperia X“ ir „Xperia Z5“ telefonai, bet iš tikrųjų, tai yra labai subjektyvus dalykas.

Kaip ten bebūtų, visi išbandę „P9“ antspaudų skaitytuvą sutiktų, jog jis yra tiesiog puikus – reakcija yra žaibiškai greita, o tikslumas abejonių ir problemų taipogi nekelia. Gal kokį kartą iš šimto „P9“ ir nesugeba nuskaityti mano piršto, bet ir tai tikriausiai būna mano paties kaltė.

Vartotojo sąsaja patiks ne visiems

Kaip ir seniau, „Huawei“ naudojama „Emotion UI“ nelabai primena „Android“. Namų ekrane netgi nėra aplikacijų meniu – kaip ir „iOS“, viskas yra tiesiog ant jūsų ekrano. Bet, skirtingai, negu „iOS“, „Emotion UI“ turi kelias iš „Huawei“ temų – atsisiųsti papildomų temų kaip „TouchWiz“ ar „HTC Sense“ jūs negalite, bet ir toks pasirinkimas jau neblogai.

Screenshot_2016-06-29-13-05-21

Skirtingai, negu kadaise bandyta „EMUI“ versija, šita nei kiek nestringa, atrodo gana padoriai ir joje nėra kažkokių nereikalingų programėlių ar funkcijų. Nors dėl „paprasto režimo“ naudingumo galėčiau ginčytis, bet kitos funkcijos, pavyzdžiui, vienos rankos naudojimo režimas, valdymas gestais, programėlių apsauga slaptažodžiu ir t.t. yra visai naudingos.

Nesupraskite neteisingai, aš esu didelis standartinio ir švaraus „Android“ fanas, bet tokie pakeitimai, kokius padarė „Huawei“, man nei kiek netrukdo, o kartais ir praverčia. Na, tik „Nova Launcher“ įsirašiau, nes neturėti programėlių meniu man nelabai patinka. Labai džiugu, jog visi gamintojai, tame tarpe ir „Huawei“, eina ne funkcijų kiekio, bet jų kokybės link.

Sparta – ne problema

Kaip jau minėjau, „Huawei P9“ su 8 branduolių pačių „Huawei“ gamybos „Kirin 955“ procesoriumi ir 3GB RAM (testavau 32GB vidinės atminties turintį modelį) įprastose operacijose nei kiek nestrigo. Jokių nesklandumų nepatyriau ir žaisdamas netgi grafiškai intensyviausius žaidimus – „Asphalt 8“ ar „Modern Combat“. Visgi išbandyti spartą sintetiniuose testuose aš negalėjau – kažkodėl telefonas man parodydavo klaidą, vos tik bandydavau atsisiųsti „AnTuTu“ ar „GeekBench“. Visgi, neabejoju, jog tai tik mano modelio bėda, o ir abejoti „P9“ sparta nevertėtų – žinau, jog nuo rinkos lyderių šis telefonas atsilieka minimaliai.

Dvi kameros geriau už vieną?

„Huawei P9“ gali pasigirti tuo, kad turi dvi 12MP kameras su f/2.2 apertiūra ir „Leica“ optika. Viena kamera – įprasta, spalvota, o antroji – nespalvota, skirta tam, kad kadruose būtų išgauta daugiau šviesos ir detalių arba tam, kad naudotojai galėtų fiksuoti nespalvotus kadrus be jokių papildomų efektų. Deja, bet „P9“ kamera neturi optinės vaizdo stabilizacijos, dėl to kartais kadras iš pirmo karto nesigaudavo geras.

IMG_20160629_122307

Ko gero, OIS nebuvimas ir yra pagrindinis šios kameros (šių kamerų?) trūkumas, kadangi kitais aspektais „P9“ labai nedaug atsilieka nuo rinkos lyderių „Samsung Galaxy S7“ ir „LG G5“. Į kadrus patenka pakankamai šviesos, nuotraukos yra ryškios, raiškios, detalumo joms nestinga. Tamsoje nuotraukos, jeigu sugebate visiškai nejudinti rankų, irgi gaunasi neblogos, nors jos ir atsilieka nuo „S7“ ar „G5“.

Kalbant apie monochromine kamerą, ją naudojau stebėtinai dažnai ir ji labai patiko – ji veikia žymiai geriau, negu koks „Instagram“ efektas, o kokiose senoviškai atrodančiose vietose ši kokybiška monochrominė kamera tinka net labai. Pilno dydžio mano darytas nuotraukas (tiek įprastos, tiek monochrominės kameros) rasite čia.

Priekinė 8 megapikselių kamera džiugins asmenukių mėgėjus, nors ji kartais sunkokai susitvarko su baltos spalvos balansu, o kaskart įsijungiantis „gražaus veido“ efektas labai erzina.

Kolega iš Lietuvos Ryto, Arnoldas Lukošius, leidžia sau kelti selfius. Nuo šiol tą daryti sau leisiu ir aš.

Kolega iš Lietuvos Ryto, Arnoldas Lukošius, leidžia sau kelti selfius. Nuo šiol tą daryti sau leisiu ir aš. Kaip matote, kokybė nebloga.

Baterija gali atitarnauti dieną ar net dvi

„Huawei P9“ turi neypatingai didelę 3000 mAh bateriją. Paprastai ją iškraudavau per dieną, o kartais per dvi – rezultatas nenustebins nei vieno išmaniojo telefono naudotojo nei iš blogosios, nei iš gerosios pusės. Įjungto ekrano laikas įprastai siekdavo 4-5 valandas, todėl faktas, kad bent jau iki dienos galo telefonu naudotis galėsite.

„Huawei P9“ man taip patiko, kad net nusprendžiau padaryti gražią šio telefono nuotrauką

„Huawei P9“ man taip patiko, kad net nusprendžiau padaryti labai gražią šio telefono nuotrauką

„Huawei P9“ – telefonas, kuriuo norisi naudotis

Kai kurie telefonai sukuria kažkokį emocinį ryšį, o kai kurie ne. Ir kartais tokius dalykus gan sunku paaiškinti. Su „Huawei P9“ tą ryšį aš atradau – galbūt tai dėl gero dizaino, gal dėl stabilaus veikimo, o gal man taip patiko naudotis greita ir geros kokybės kamera. Pasakyti sunku. Bet „Huawei P9“ tikrai yra tas „pilnas paketas“, kuris patenkintų visų poreikius, kadangi šis telefonas neturi kažkokių labai didelių trūkumų. „Huawei P9“ tiesiog norisi naudotis, nes tai yra stebėtinai geras telefonas.

Huawei P9

~550 EUR
Huawei P9
9.08

Dizainas

10/10

  Ekranas

  9/10

   Programinė įranga ir veikimas

   9/10

    Kamera

    9/10

     Baterija

     9/10

      Pros

      • - Nuostabus dizainas
      • - Aukštos kokybės ekranas
      • - Spartus ir tikslus pirštų antspaudų skaitytuvas
      • - Nestringanti ir neįkyri vartotojo sąsaja
      • - Puiki kamera

      Cons

      • - Apačion nukreiptas garsiakalbis
      • - „Emotion UI“ šiek tiek primena „iOS“
      • - Kamerai trūksta optinės vaizdo stabilizacijos

      One thought on “„Huawei P9“ apžvalga: telefonas, kuriuo norisi naudotis

      Neringa

      Net mažai naudojantis internetu, baterija neišlaiko nei dienos.

      Reply

      Parašykite komentarą

      El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

      Shares
      Share This