Menu

Ekstremalus „Windows 10“ saugumo testas [Bandome #Windows10]

2015 rugsėjo 25 - Microsoft, Svarbiausia, Windows
Ekstremalus „Windows 10“ saugumo testas [Bandome #Windows10]

Apie privatumą „Windows 10“ OS jau kalbėjau, tačiau vienas dalykas su privatumu siejasi labai glaudžiais ryšiais – tai saugumas. „Microsoft“ nepamiršo patobulinti „Windows 10“ ir iš šios pusės. Pristatyta „Windows Hello“ funkcija, kuri labiau apsaugos jūsų įrenginius fiziniu būdu, tuo tarpu kelios „Microsoft Edge“ saugumo funkcijos tokios kaip „SmartScreen“ arba „Windows Defender“ („Windows“ standartinė antivirusinė programa) saugo jūsų kompiuterį nuo kenkėjiškų programų. Šiandien trumpai aptarsiu visas šias funkcijas ir tuo pačiu papasakosiu apie savo eksperimentą. Labai ekstremalų ir netgi gana pavojingą eksperimentą. Skaitykite toliau, jums tikrai patiks.

Šiandien į „Windows 10“ vieną po kito specialiai kišau virusus. Siunčiau įvairiausius crack’us, hack’us, cheat’us, keygen’us, spaudžiojau visokias įtartinas reklamas, netgi radau apkrėstų puslapių sąrašą ir tiesiog vieną po kito juos varčiau. Kitaip tariant, žaidžiau su ugnimi. Girdžiu žmonių, davusių man „Lenovo ThinkPad 8“ testams, širdžių dūžius ir lašantį prakaitą, tačiau jaudintis nėra ko. Visą tai atlikau savo kompiuteryje, įrašęs virtualųjį kompiuterį (ar kaip ten tą „Virtual Machine“ pavadinti) ir šiaip, apsisaugojęs įvairiomis priemonėmis. Niekada to nerekomenduoju bandyti patiems, nes tai yra labai pavojinga, tačiau pripažinsiu, buvo gana smagu. Šiame straipsnyje pabandysiu atsakyti į pagrindinį klausimą – ar „Windows 10“ reikia papildomų saugumo priemonių?

Siunčiau virusus iš štai tokių ir dar kitokių svetainių. Tiesiog prisiminiau, kaip seniau į savo „CS 1.6“ siųsdavau visokius „BadBoy“ ir kitokius čytus ir mano kompiuteris buvo pilnas virusų. Geri laikai.

Siunčiau virusus iš štai tokių ir dar kitokių svetainių. Tiesiog prisiminiau, kaip seniau į savo „CS 1.6“ siųsdavau visokius „BadBoy“ ir kitokius čytus ir mano kompiuteris buvo pilnas virusų. Geri laikai.

Visų pirma, pradėsiu nuo teorijos, t.y. trumpai paaiškinsiu kokios apsaugos yra įdiegtos į „Windows 10“ ir ką jos daro/gali daryti:

„Windows Defender“ - standartinė „Windows“ antivirusinė programa

„Windows Defender“ – standartinė „Windows“ antivirusinė programa

Smagioji dalis – pats bandymas

Bandymams naudojau naujausią „Windows 10“ versiją su visais atnaujinimais ir šviežiai atnaujintomis „Windows Defender“ duomenų bazėmis. Visos saugumo funkcijos buvo įjungtos, jokių papildomų antivirusinių programų iki testavimo pabaigos neįrašiau, naršiau naudodamas „Microsoft Edge“ t.y. pasistengiau visą darbą palikti tik ant „Windows 10“ ir „Microsoft“ pečių.

Pirmajame bandyme su čytais iš kažkokio forumo sėkmės neradau, galbūt tiesiog forumas buvo ganėtinai švarus. Todėl radau duomenų bazę su tikrai užkrėstais puslapiais ir nepasigailėjau.

Pirmajame bandyme su čytais iš kažkokio forumo sėkmės neradau, galbūt tiesiog forumas buvo ganėtinai švarus. Todėl radau duomenų bazę su tikrai užkrėstais puslapiais ir nepasigailėjau.

Pirmajame bandyme su čytais iš kažkokio forumo sėkmės neradau, galbūt tiesiog forumas buvo ganėtinai švarus. Todėl radau duomenų bazę su tikrai užkrėstais puslapiais ir nepasigailėjau. Kai kuriuos puslapius „Edge“ atidarė sėkmingai ir juose nieko nebuvo. Kai kurie puslapiai atrodė kaip eiliniai šlamšto puslapiai ir nieko įtartino juose nepastebėjau, nors kažką „Edge“ jau pradėjo blokuoti, esą, rodė tik „nepavojingą“ tinklalapio dalį. O tada pataikiau ant kelių sėkmingų nuorodų ir pagaliau pamačiau kaip veikia „SmartScreen“! Įdomu, jog „SmartScreen“ ne tik įspėja, bet ir apskritai neduoda galimybės įeiti į tą pavojingą tinklalapį. Gal ir gerai, jeigu nebūna atvejų, kai užblokuojamas švarus puslapis.

„SmartScreen“ tiesiog užblokavo pavojingą nuorodą ir neleido man į ją įeiti.

„SmartScreen“ tiesiog užblokavo pavojingą nuorodą ir neleido man į ją įeiti.

Kapsčiausi toliau. Lankiausi įvairiausiuose tinklalapiuose, kurie yra tikrai kenksmingi ir „Edge“ visuomet blokuodavo dalį puslapio arba netgi visą jį (kaip pavaizduota viršuje). Jau galvojau, kad „Windows 10“ yra rimtai nepralaužiami. Bandymai siųstis 100% kenksmingus failus taip pat buvo beviltiški, kadangi „Edge“ man to neleisdavo padaryti.

Bet tada paspaudžiau ant vieno iš įtartinų komentarų su įtartina nuoroda ir BINGO, radau nuorodą į failą su virusu.

Nežinau kas gali tikėti tokiais dalykais ir siųstis kažką iš kažkur. Nebent mokslo vardan. Kaip aš.

Nežinau kas gali tikėti tokiais dalykais ir siųstis kažką iš kažkur. Nebent mokslo vardan. Kaip aš.

Atsisiunčiau, sėkmingai įrašiau programą. Ji netgi neturėjo jokio funkcionalumo, ji tiesiog egzistavo. Tačiau kompiuterį ji pastebimai sulėtino ir tada supratau, jog skylių „Windows 10“ visgi turi. Pabandžiau praskanuoti kompiuterį su „Windows Defender“, bet jis nieko nerado. Ką gi, mano virtualus kompiuteris dar veikia ir jis dar neužsilenkė, galima tęsti.

Nusprendžiau, kad gana žaisti su kažkokiais „pavojingais“ tinklalapiais, reklamų spaudžiojimu ir įtartinų failų siuntimu iš bet kur. Nuėjau ten, kur maždaug kas 5-6 failas yra virusas. Taip taip, į torrentus. Kokių aš tik nesąmonių nesiunčiau, atrodo, netgi pati prasčiausia antivirusinė turėtų sugaudyti tokius virusus. Galbūt jie tiesiog neveiksnūs „Windows 10“ sistemoje, nes jie seni (kaip yra su kai kuriais žaidimais ar programomis) ir „Windows Defender“ jų tiesiog negaudo. Jeigu jie nekenksmingi – kam juos fiksuoti? Tai atrodo teisinga. Tačiau po maždaug 20 kenksmingo failo siuntimo pradedu suprasti, kad „Windows Defender“ tiesiog nefiksuoja virusų. Kompiuteris visiškai sulėtėjo, „Microsoft Edge“ negalėjo atlaikyti daugiau, negu 2 skirtukų, strigo netgi paprasčiausia failų naršyklė. Savaime suprantama, kad bent jau kai kurie virusai tikrai veikia, nes kompiuteris šiaip sau taip sulėtėti negalėjo. Pabandžiau praskenuoti kompiuterį su „Windows Defender“ rankiniu būdu, tačiau „Microsoft“ antivirusinė atsitvėrusi tylos siena ir toliau man nieko nesako.

Kantrybė galutinai išseko – iš trečio bandymo atsisiunčiau trial „Kaspersky“ versiją, iš ketvirto bandymo ją įrašiau ir paleidau skenavimą. Nežinau, ar „Kaspersky“ rado visus virusus, kadangi ir po jų ištrynimo kompiuteris vis dar veikė lėtokai, tačiau jis jų bent jau iš viso rado:

„Kaspersky“ virusų rado, nors „Windows Defender“ to padaryti nesugebėjo

„Kaspersky“ virusų rado, nors „Windows Defender“ to padaryti nesugebėjo

Jums turėtų pakakti ir įprastų „Windows 10“ saugumo priemonių

Ar „Windows 10“ privalu naudoti su papildomomis saugumo priemonėmis? Atsakymas paprastas – ne. Tiesą sakant, aš nenaudoju jokių antivirusinių ir su „Windows 7“, tačiau „Windows 10“ yra dar saugesnė – tai saugiausia „Windows“ operacinė sistema, kuri kada nors buvo sukurta. „Microsoft Edge“ ir „SmartScreen“ tiesiog nuostabiai atlieka savo darbą – pro šių sargų akis praleidžiamas tik labai protingas ir išskirtinis virusas. „Windows Defender“ tikriausiai nepakeis mokamų antivirusinių programų, bet aš manau, kad su „Windows 10“ jų jums nereikės.

„Windows 10“ nėra reikalingos jokios papildomos saugumo priemonės!

„Windows 10“ nėra reikalingos jokios papildomos saugumo priemonės!

Naudokitės „Microsoft Edge“, siųskitės tik legalią programinę įrangą, nenaudokite čytų žaidimams ir apskritai prieš kažką siųsdami būtinai peržiūrėkite kitų atsiliepimus ir jūs turėtumėte būti saugus be jokių papildomų priemonių. Na, o nuo fizinių vagysčių jus gali apsaugoti atidumas ir „Windows Hello“. Apibendrinant, „Windows 10“ saugumą ir „Microsoft“ įdirbį šioje vietoje aš vertinu labai teigiamai – puikiai padirbėta!

3 thoughts on “Ekstremalus „Windows 10“ saugumo testas [Bandome #Windows10]

Žygimantas

Ačiū kad patestavai!

Reply
Sharlotė

Na įdomi informacija, buvo įdomu peržvelgti.

Reply
antivirusines programos

Na abejoju, kad be antivirusinės programos apsienama, norint apsaugoti savo kompiuterį. Žinoma reikia laikytis ir kitų papildomų saugumo priemonių, bet ne visada to pakanka…

Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shares
Share This