Menu

„Dell XPS 13“ apžvalga: lengvas, gražus ir galingas, bet brangus

2017 rugpjūčio 28 - kiti, Svarbiausia, Windows
„Dell XPS 13“ apžvalga: lengvas, gražus ir galingas, bet brangus

Kai kalba pasisuka apie lengvus nešiojamus darbui skirtus kompiuterius, visi pirmiausiai pagalvoja apie „MacBook“ seriją. O kas, jeigu norisi tokio tipo įrenginio su „Windows“? Ką gi, galima rinktis „Dell XPS 13“ – nešiojamą kompiuterį, kuris yra toks pat (ar net labiau) grakštus, lengvas ir spartus kaip „MacBook“, tik su „Windows“.

21171107_1509306535778856_1094048419_o

Tiesiog tobulas dizainas

„Dell XPS 13“ atrodo tobulai. Žinoma, kai kurie galbūt svajotų apie dar plonesnį korpusą ar titano panaudojimą vietoje aliuminio, bet tai jau nėra labai realistiška. Iš išorės „XPS 13“ atrodo puikiai – aliuminis viršuje ir apačioje, šonuose – minkštas plastikas, kuris leidžia lengviau kompiuterį paimti į rankas.

Jungčių „XPS 13“ turi daugiau negu naujieji „MacBook“. Čia rasite USB-C, dvi USB 3.0 jungtis, ausinių ir kroviklio jungtis, vietą SD kortelei. Taip pat yra ir specialus mygtukas kompiuterio baterijos įkrovai patikrinti. Gaila, kad „XPS 13“ yra kraunamas per specialią jungtį – „Dell“ tikrai galėjo įdėti dar vieną USB-C jungtį ir ją naudoti ir krovimui, bet yra kaip yra.

Kompiuterį atidarius pirmiausiai pasitinka 13 colių liečiamas ekranas praktiškai be kraštų – tokį dizainą „Dell“ naudoja jau daugybę metų. Ir gerai, nes jis puikus. Tik apačioje esanti WEB kamera gali erzinti, nes… ji apačioje.

Apšviesta klaviatūra yra labai patogi, lietimui jautrus laukelis taip pat praktiškai tobulas, o anglies pluošto danga yra beprotiškai maloni, be to, suteikia prabangos jausmą. Dar viena nedidelė smulkmena, prie kurios galėčiau prikibti – kompiuterio ekranas neatsidaro viena ranka, reikia naudoti abi. Žinoma, kai nėra prie ko kabinėtis, tenka rasti smulkmenų. Iš tiesų, šio kompiuterio dizainas yra pasakiškas.

21191016_1509306512445525_1736318560_o

Ekranas, kurį pamilsite per kelias sekundes

Naujasis „XPS 13“ turi 13.3 colių 3200 x 1800 raiškos „InfinityEdge“ liečiamą IPS ekraną, kurį bet kas pamiltų per kelias sekundes. Jis tiesiog nuostabus, nors, ko gero, to ir reikėtų tikėtis iš virš 2000 eurų kainuojančio kompiuterio. Taip, aš vis dar svajoju apie OLED ekranų naudojimą nešiojamuose kompiuteriuose, bet kol kas tai yra tokio paties lygio svajonė kaip ir titano korpusas. Iš to, ką turime rinkoje, „XPS 13“ turi bene geriausią ekraną. Jis tikrai džiugins jūsų akis. Ir jeigu norėsite įsigyti išorinį monitorių, turėsite problemų, nes pripratę prie tokios kokybės, prie paprastesnio ekrano grįžti gali būti sunku.

21191311_1509306559112187_187879584_o

Tai nėra žaidimų kompiuteris

Mano turimas „Dell XPS 13“ variantas yra maksimalios galimos konfigūracijos:

Taigi, tai yra beprotiškai galingas kompiuteris, tačiau faktas, jog jis nėra skirtas žaidimams, darbui su grafika ar medija. Taip, juo galėsite ir redaguoti vaizdo įrašus, ir nuotraukas, tačiau šie procesai nevyks taip sparčiai (ypatingai dirbant su didelės raiškos failais) kaip su kitais kompiuteriais, turinčiais dedikuotą grafiką. Nors tai yra įmanoma ir pakankamai komfortabilu, kasdien su šiuo kompiuteriu dirbti tokius darbus, ko gero, nerekomenduočiau.

21169475_1509306515778858_1471270346_o

Tai ką galima veikti su „XPS 13“? Virš 30-ies „Chrome“ skirtukų, keli „Word“ ir „Excel“ lapai, „Skype“, „Todoist“, el. paštas – būtent taip man yra tekę naudoti „XPS 13“, tačiau šiam kompiuteriui tai visiškai nebaisu. Taip šiu kompiuteriu naudojantis, „XPS 13“ netgi beveik neįkaista, o jo aušintuvai veikia labai tyliai.

Žaidimai? „XPS 13“ yra nelabai geras pasirinkimas – nors Full HD raiška ir vidutiniais ar žemais grafikos nustatymais jūs galėsite žaisti tokius žaidimus kaip „Team Fortress 2“, „Rocket League“ ar „CS:GO“, apie rimtesnius žaidimus svajoti nereikėtų. Tai yra lengvas darbui, ofisui ir verslui skirtas įrenginys, o ne žaidimų ar intensyvaus darbo kompiuteris, todėl stebėtis nėra ko. O ir bateriją žaidimai „suvalgo“ beprotiškai greitai.

Baterija yra šiek tiek geriau negu vidutiniška

Galima būtų pasakyti, kad „XPS 13“ baterijos tarnavimo laikas yra ganėtinai trumpas, tačiau reikia nepamiršti, kokią galią turi šis kompiuteris. Todėl 6-8 valandos ganėtinai intensyvaus darbo (vidutiniškas ryškumas, Wi-Fi, Bluetooth, 5-10 „Chrome“ skirtukų, „Word“, „Excel“, „Skype“ ir pan.) yra, ko gero, net geriausias rezultatas tokioje kategorijoje – kiti panašaus galingumo tos pačios kategorijos kompiuteriai atlaiko maždaug 4-6 valandas, o juk 2 papildomos valandos yra visai neblogai. Taigi, turėtumėte sugebėti išdirbti visą arba bent jau beveik visą darbo dieną, o to tikrai yra gana daugeliui naudotojų.

GalaxyNote8_Orchid_Gray

Aukščiausios klasės kompiuteris praktiškai be kompromisų

„Dell XPS 13“ su mano turėta konfigūracija kainuoja 2100 eurų (produktų kainas palyginti galite Apsipirk.lt). Tai yra ypatingai brangus kompiuteris ir jis yra skirtas ganėtinai siaurai publikai. Tačiau tiems, kam „Dell“ šį kompiuterį sukūrė, „XPS 13“ patiks itin smarkiai – tai yra aukščiausios klasės nešiojamas kompiuteris be kompromisų. Tai yra gražus ir grakštus, spartus ir galingas kompiuteris su įspūdingu ekranu, nebloga baterija. „XPS 13“ neturi kažkokių beprotiškų inovacijų, šis kompiuteris net neturi galimybės atjungti savo ekraną nuo klaviatūros ar panaudoti „Yoga“ pozicijas. Tačiau jeigu jus žavi paprastumas – „XPS 13“ jums patiks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shares
Share This