Menu

„Dell Venue 11 Pro“ apžvalga – tai nėra dar vienas „Aipedas“

2015 balandžio 3 - kiti, Svarbiausia
„Dell Venue 11 Pro“ apžvalga – tai nėra dar vienas „Aipedas“

Planšetės dažnai vadinamos „Aipedais“, nes žmonės dažnai nieko apart „iPad“ iš planšečių nežino. Dažnai turėdami kokį „Galaxy Tab“ jie vis tiek galvoja, kad tai – „iPad“. Tai įrodo, jog planšečių rinkoje yra vienas pagrindinis žaidėjas. Galima sakyti, vienas vienintelis žaidėjas – „Apple“. Kol kas nieko negeresnio nesiūlo nei „Android“, nei „Windows 8“ gaminiai. Taip galvoja dauguma, taip pat galvoju ir aš. Visgi yra vienas „bet“ – jeigu iš planšetės norisi kažko daugiau, negu žaisti žaidimus ar žiūrėti „YouTube“, ko gero, geriausias pasirinkimas yra „Windows 8“ planšetinis kompiuteris. Būtent vieną tokį aš ir gavau išbandyti – tai „Dell Venue 11 Pro (7130)“. Ką gali šis „Dell“ gaminys?

venue-11-pro-front-970-80

Charakteristikos

O šis „Dell“ gaminys gali tikrai daug. Na, bent jau pažiūrėjus į charakteristikas man susidarė toks įspūdis:

Skamba visai neblogai? Na taip, šios planšetės pakaks atlikti daugumai operacijų. Nebent ruošiatės su ja žaisti „Crysis 3“ ar „Battlefield 4“, tuomet jums nepasisekė. Bet jūs nesiruošiate to daryti.

Dizainas

„Dell Venue 11 Pro“ nėra vienas iš tų įrenginių, kurį pamačius norisi iš karto parduoti savo inkstą ir po to tą įrenginį įsigyti. Tai – labai paprasto, netgi nuobodoko dizaino planšetas.

4zu3_Dell_Venue_11_Pro

Priekyje – 10.8 colių ekranas, po juo – vienas sensorinis „Windows“ mygtukas, o virš ekrano – 2 megapikselių priekinė kamera.

Galinėje dalyje – „Dell“ logotipas, keli lipdukai ir 8 megapikselių kamera. Galinis dangtelis yra pagamintas iš minkšto bei švelnaus plastiko. Tiesa, prie jo ganėtinai smarkiai limpa dulkės ir kiti smulkūs nešvarumai, tačiau bent jau laikyti planšetę yra malonu.

Viršuje – keturios aušinimo angos, apačioje – visos jungtis, skirtos klaviatūrai prijungti, dešinėje – įjungimo/išjungimo mygtukas, vienas iš dviejų garsiakalbių, SD lizdas, micro USB ir mini HDMI jungtys. Kairėje – 3.5mm ausinių ir USB 3.0 jungtys, garsiakalbis bei garso reguliavimo mygtukai.

Džiugu, jog šoniniai apvadai yra pagaminti iš aliuminio. Visgi tai galimai yra viena iš priežasčių, dėl kurių planšetė yra labai sunki – ji sveria net 772 gramus! Palyginimui „Galaxy Tab 4 sveria 487 gramus, o „Apple iPad Air 2“ – 437 gramus. Be to, „Venue 11 Pro“ storis – 15.4mm. T.y. net pirmasis „Apple iPad“, išleistas 2010 metais, buvo plonesnis. Žinoma, „Apple iPad“ nebuvo toks galingas, kaip šis planšetas, bet juk dabar kalbame ne apie tai.

Taigi, „Dell Venue 11 Pro“ yra didelis, sunkus, ganėtinai nepatogus ir nuobodžiai atrodantis planšetas. Visgi jeigu renkatės „Windows“ planšetę, ko gero, apie ją galvojate ne dėl išvaizdos, o dėl kitų jos savybių, todėl šio „Dell“ gaminio prastą dizainą galima pateisinti.

Ekranas

Į „Venue 11 Pro“ korpusą žiūrėsite ne taip dažnai, kaip į šios planšetės ekraną. Ir tai yra gerai. Na taip, minėtų „iPad Air 2“ ir „Galaxy Tab 4“ planšečių ekranai yra geresni – „Dell“ ekranas nepasižymi tokiomis gyvomis ir giliomis spalvomis, tačiau „Venue 11 Pro“ vis tiek nenuvilia. Ypatingai patiko puikūs matymo kampai. Jeigu šio ekrano nelyginsite su keliais geresniais vienas šalia kito, jis jus tikrai tenkins!

Programinė įranga ir veikimas

„Dell Venue 11 Pro“ naudoja pilną „Windows 8.1 Pro“ versiją. Tai reiškia, jog galite daryti bet ką – galite naudotis „Photoshop“, galite žaisti originalų „Counter-Strike 1.6“ ir t.t. Šia planšete galite naudotis kaip ir įprastu staliniu ar nešiojamu kompiuteriu – prijungiate monitorių, pelę ir klaviatūrą ir jūsų kompiuteris jau pilnai paruoštas darbui! Ne, tai nėra kažkokia nesąmonė, tai visiška realybė – pats išbandžiau ir patvirtinu, jog „Windows 8“ planšetę vos per kelias minutes galima paversti savo darbo kompiuteriu!Dell-Latitude-10-docked

Kažką daugiau apie programinę įrangą pridėti nelabai tegaliu – „Dell“ į šį savo gaminį savo programinės įrangos beveik nediegė, o „Windows 8.1“ galite išbandyti ir patys.

Kalbant apie veikimą – pati OS veikia gerai, įprastos programos, kaip kad „Google Chrome“, „Word“ ar „Excel“ taip pat, trikdžiai pasitaiko retai. Tačiau vos tik susiduriama su sudėtingesnėmis operacijomis, kompiuterį tenka perkrauti. Su žaidimais situacija panaši – „Asphalt 8“ veikia, tačiau aiškiai matyti, jog kartais praleidžiamas vienas kitas kadras, įprasti kompiuteriniai žaidimai, kaip kad „Fifa 15“ stringa taip, kad žaisti praktiškai neįmanoma.

O blogiausia, kad jeigu ilgiau pasinaudoji kompiuteriu intensyviai, viršutinis dešinys jo kampas užkaista taip smarkiai, jog laikyti savo rankų ten beveik neįmanoma.

Kamera

„Venue 11 Pro“ turi dvi kameras – 8 megapikselių galinę ir 2 megapikselių priekinę. Tikiuosi, kad galine kamera jums fiksuoti nieko neteks. Ne tik dėl to, kad jos kokybė prasta, bet ir dėl to, kad fotografavimas/filmavimas planšete – labai kvaila. Man buvo gėda daryti nuotraukas viešumoje su 11 colių planšetu, bet juk dėl skaitytojų galima padaryti bet ką.

WIN_20150326_140629WIN_20150326_151046WIN_20150326_151214

Priekinė kamera visai nudžiugino. Svarbiausia, jog ir tamsoje vaizdui fiksuoti pakanka ekrano apšvietimo. Tai reiškia, jog „Skype“ vaizdo pokalbiais galėsite naudotis ir tamsoje. Puiku!

Baterija

„Windows“ planšetės yra nelabai mėgstamos dėl prastai laikančių baterijų. „Venue 11 Pro“ – ne išimtis. Šio planšeto baterija sugebėdavo atlaikyti dieną (arba kitaip – apie 3-4 valandas naršymo internete), tačiau pagrindinė problema – miego režimo netaupumas. „Venue 11 Pro“ būdamas miego režime per valandą išnaudoja apie 5% savo energijos. Tai tikrai nustebino iš blogosios pusės, kadangi taip per naktį planšetas gali ir beveik išsikrauti. Žiauru!.. Gerai, kad bent jau pakrauti šį kompiuterį galima per Micro USB jungtį…

Apibendrinimas: „Dell Venue 11 Pro (7130)“ – neblogas pasirinkimas, bet rinkčiausi ne jį

Laikas, praleistas su „Dell Venue 11 Pro“ buvo smagus. Pilnavertiškai naršyti internete gulint lovoje be jokių nepatogumų, žiūrėti vaizdo įrašus ar tiesiog žaisti žaidimus man patiko. Tačiau tam yra geresnių pasirinkimų. „Venue 11 Pro (7130)“ pirkimą pateisinčiau tik tokiu atveju, jeigu reikia „visko viename“ kompiuterio, kurį galima būtų naudoti kaip planšetę ir kaip įprastą stalinį kompiuterį rimtesniems darbams.

Visgi jeigu jums reikia planšetės, t.y. „trečio ekrano“ (kažko tarp kompiuterio ir telefono), verčiau… Rinkitės „iPad“, „Microsoft Surface“, „Venue 11 Pro (5130)“ ar kokią kitą planšetę, o ne šį „Dell“ gaminį. Jis labiau tinkamas išskirtinių poreikių turintiems vartotojams.

Dell Venue 11 Pro (7130)

1050 EUR
Dell Venue 11 Pro (7130)
6.8

Dizainas

6/10

  Ekranas

  8/10

   Programinė įranga ir veikimas

   8/10

    Kamera

    7/10

     Baterija

     5/10

      Pros

      • - Garsiakalbiai - puikioje vietoje ir jie aukštos kokybės
      • - Neblogas ekranas
      • - Įprasti „Windows“ su visomis šios OS įprastomis galimybėmis
      • - Nebloga priekinė kamera

      Cons

      • - Prastas ir nuobodus dizainas
      • - OS neretai užlūžta
      • - Žaidimai bei sudėtingesnė grafika veikia problematiškai
      • - Tragiška galinė kamera. Gerai, kad jos nereikia
      • - Prastai laikanti baterija

      Parašykite komentarą

      El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

      Shares
      Share This