Menu

„Dell Inspiron 15 5000“ (5548) apžvalga: kompiuteris ne kiekvienam

2015 liepos 9 - kiti, Svarbiausia, Windows
„Dell Inspiron 15 5000“ (5548) apžvalga: kompiuteris ne kiekvienam

„Dell Inspiron 15 5000“ (5548) – galingas, beveik viską galintis ir nebrangus nešiojamas kompiuteris. Be to, jis dar ir gražus! Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog tai – puikus pasirinkimas už tokią kainą. Bet ar tikrai?

Dell-Inspiron-15-5000-5548-1

Aukščiausios klasės išvaizda

„Dell Inspiron 5548“ yra vienas iš geriausiai atrodančių vidutinės klasės kompiuterių – išorinė kompiuterio dalis yra pagaminta iš šlifuoto aliuminio, tuo tarpu vidinė – iš neblizgaus plastiko plastiko. „Dell“ padarė vieną labai gerą sprendimą – oro paėmimo angos yra kompiuterio priekinėje (ne viršutinėje ir ne apatinėje) dalyje, todėl netgi ir pastačius kompiuterį ant lovos ar pagalvės, orą kompiuteris paimti gali. Tiesa, oro išpūtimo angos yra apačioje, todėl karštą vasaros dieną laikyti kompiuterį ant kojų gali būti nelabai malonu.

inspiron15_i5_5548_3335slv_front_900

Kompiuterio garsiakalbiai taip pat apačioje – nors iš pradžių tai man nepatiko, tačiau po kurio laiko supratau, jog tai, nors ir ne privalumas, bet nėra didelis trūkumas, kadangi garsiakalbiai vis tiek groja tiesiai į kompiuterio naudotoją.

Dvejopus jausmus kelia klaviatūra. Ji pagaminta iš tvirto plastiko, klavišai pasispaudžia nesmarkiai, natūralumo nejaučiau. Bet įpratus rašydamas nesijaučiau blogai. Bet nesijaučiau ir gerai.

Tą patį galiu pasakyti ir apie jutiklinį kilimėlį. Skrosti savo pirštu jį labai malonu, jis tiksliai nutaiko žymeklį, gestų valdymas veikia puikiai. Tačiau vos tik reikia kažką nuspausti, kyla nesklandumai – tai pasikeičia žymeklio buvimo vieta, tai nenusispaudžia, tai dar kokia nesąmonė. Jausmai ir vėl dvejopi.

Ekranas nėra ypatingas, bet kažką aukoti „Dell” turėjo

Šio kompiuterio kaina nėra labai aukšta, todėl „Dell“ turėjo ką nors paaukoti tam, kad išsaugoti „Dell Inspiron 15 5000“ prieinamumą. Paaukojo kokybišką ekraną. Jeigu norėsite geresnio, teks mokėti šiek tiek daugiau, o jeigu ne, teks taikytis su žemo lygio ryškumu, nelabai tiksliomis spalvomis, žema (1366 x 768) raiška, labai prastu juodu atspalviu, prastais matymo kampais ir teks atsisveikinti su darbu kompiuteriu saulės atokaitoje – „Dell Inspiron 15 5000“ tam yra visiškai netinkamas. Bet bent jau už mano „Acer Aspire 5349“ situacija geresnė.

470645-dell-inspiron-15-5000

Sparta yra būtent tai, dėl ko perkate „Dell Inspiron 15 5000 (5548)“

Dviejų branduolių „Intel i7 5500U“ 2.4 GHz procesorius, 8 GB operatyviosios atminties ir „AMD Radeon M270 4GB“ vaizdo plokštė – jeigu perkate „Inspiron 15 5000“, ko gero, šie komponentai yra pagrindinė to priežastis. Visą testavimo laiką kompiuteris veikė puikiai – šiek tiek sunkiau kompiuteris tvarkėsi dirbant su „Adobe Premiere Pro“, tačiau tai suprantama. Mažiau suprantama yra tai, kad „AMD“ nusprendė „užrakinti“ kai kurias programas ir neleisti naudoti „AMD Radeon M270“ ir, ko gero, dėl to „Premiere Pro“ ir veikė lėtokai. 2 minučių 4K raiškos vaizdo įrašas, kuris sveria beveik 600 MB, buvo sugeneruotas (surenderintas) per maždaug 16-17 minučių. Tiesa, kompiuteriu tuo metu buvo šiek tiek naudojamasi ir tai galimai taip pat turėjo įtakos.

Dell Inspiron 15 5000

Nesu didelis žaidimų fanas, tačiau išbandžiau „Team Fortress 2“ ir „Stronghold Crusader 2“. „TF2“ veikė puikiai net ir žaidžiant nustačius geriausią grafiką ir kadrų per sekundę skaičius nenusileisdavo žemiau 60, tuo tarpu „SHC 2“ puikiai veikdavo tik nustačius vidutinę grafiką. Tačiau dėl to, ko gero, kaltinti vertėtų ne „Dell“, bet „Firefly“ – jie nėra dideli mėgėjai optimizuoti savo žaidimus.

Kalbant apie filmus ar „YouTube“ vaizdo įrašus, ko gero, ir taip aišku, jog 4K vaizdo įrašus ar filmus žiūrėti galėsite be jokių problemų, todėl pereikime prie sintetinių testų dalies, kuri, ko gero, bus kiek įdomesnė:

 

PCMark 9 testas

PCMark 9 testas

PCMark 9 testas

PCMark 9 testas

Untitled2

GeekBench testas

CatZilla testas

CatZilla testas

Įdomu tai, kad visuose šiuose testuose kompiuteris kažkodėl vis tiek naudojo integruotą vaizdo plokštę. Ačiū, „AMD“! Bet kuriuo atveju, „Dell Inspiron 15 (5548)“ sparta džiaugsmą teikia, tačiau aušinimo garsas – nelabai. Kompiuteris veikia pakankamai garsiai, ypatingai pažaidus ar padirbus juo ilgiau. Garsas nėra nepakenčiamas ir jūsų balso jis „nenumuš“, tačiau teks padidinti kompiuterio kolonėlių garsą, kadangi ventiliatorius gali kolonėles perrėkti, jeigu jos nėra įjungtos bent puse garsumo. Tačiau kompiuteris bent jau pernelyg nekaista – visas kaitimas jaučiamas šalia klaviatūros dešiniosios dalies, o kitur jo praktiškai nėra – todėl jis visiškai netrukdo.

Tuo tarpu baterija kartais patrukdyti gali

Kompiuteris galingas, tačiau bet nuspręsite juo pažaisti žaidimus ar padirbėti su grafika, o šalia nebus elektros lizdo, tai kartais galite ir nespėti pabaigti savo „League of Legends“ mačo. Tačiau žiūrėsite filmus ar tiesiog naršysite internete, baterijos pakaks maždaug 4-5 valandoms. Tačiau tai vis tiek nėra labai smagus rezultatas – „Ultrabook“ klasės kompiuterių „Dell Inspiron 15 5000 (5548)“ nesiekia.

Geras kompiuteris, tačiau tinka ne visiems

Nors „Dell Inspiron 15 5000 (5548)“ nėra pats galingiausias kompiuteris iki 1000 EUR, tačiau tai vis tiek puikus pasirinkimas. Šio kompiuterio kainos kategorijoje rasti taip solidžiai atrodantį ir tokį galingą kompiuterį yra sudėtinga. Tiesa, HD ekranas akies nedžiugina, tačiau jeigu negaila sumokėti papildomų 130 EUR, galima įsigyti tokį patį kompiuterį su Full HD raiškos liečiamu ekranu, kuris, ko gero, yra žymiai geresnis. Nerekomenduočiau šio kompiuterio ir tiems, kurie daug keliauja, retai turi galimybę prieiti prie elektros lizdo – vos sunkiau padirbant su šiuo „Dell“ gaminiu, jis pradeda labai greitai išsikraudinėti. Bet jeigu kompiuterį dažniau naudojate namuose, nenorite daug investuoti ir jums reikia daug galios bei aukštos kokybės dizaino – „Dell Inspiron 15 5000 (5548)“ yra kompiuteris, kurį aš galėčiau rekomenduoti.

Dell Inspiron 15 5000 (5548)

880 EUR
Dell Inspiron 15 5000 (5548)
7.52

Dizainas

9/10

  Klaviatūra ir jutiklinis kilimėlis

  8/10

   Ekranas

   6/10

    Sparta

    9/10

     Baterija

     7/10

      Pros

      • - Puikiai atrodantis dizainas ir aukšta medžiagų kokybė
      • - Gerai parinkta oro įtraukimo angos vieta
      • - Galingas procesorius
      • - Galinga vaizdo plokštė
      • - Kompiuteris per daug nekaista

      Cons

      • - Vidutiniška klaviatūra ir kartais keistai veikiantis jutiklinis kilimėlis
      • - Prastas ekranas
      • - Kvaili „AMD“ sprendimai, neleidžiantys kai kurioms programoms prieiti prie dedikuotos vaizdo plokštės galios
      • - Trumpai tarnaujanti baterija
      • - Full HD raiškos ekranas kainuoja papildomus 130 EUR

      Parašykite komentarą

      El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

      Shares
      Share This